Edukacja | Zamośćtekst nadesłany4 listopada 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Zakończyła się 4EUclusion

R E K L A M A    B O A R D

30 października uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Zamościu zakończyli ośmiodniową, międzynarodową wymianę młodzieży zatytułowaną 4EUclusion. Spotkanie odbywało się w Czechach, w górskim miasteczku Vrchlabi. Wyjazd młodzieży był możliwy dzięki współpracy, jaką szkoła nawiązała z zamojskim stowarzyszeniem HEureka Generator, które koordynuje działania projektowe z polskiej strony.

Głównym celem wymiany było zwrócenie uwagi na problem wykluczenia społecznego, dyskryminacji na tle rasowym, seksualnym, religijnym oraz stworzenie możliwości rozwojowych osobom z mniejszymi szansami.

Projekt skierowany był do młodych ludzi, w wieku od 18 – 25 lat, pochodzących z różnych krajów, którzy mogli się spotkać, wspólnie pracować, realizować swoje pasje, rozwijać umiejętności, wymieniać się własnymi poglądami i doświadczeniami. Integracja młodych ludzi, reprezentujących odmienne kultury i narodowości sprzyjała także nauce języków obcych oraz uczyła w jaki sposób stawać się aktywnym obywatelem nie tyko swoich krajów, ale również Europy.

W wymianie międzynarodowej udział wzięli: Barbara Kwaśna, Daniel Pełech, Jakub Jaskulecki, Justyna Rybak i Mateusz Luchowski. Liderem polskiej grupy była Ewa Kostrubiec.

Poza Stowarzyszeniem HEureka Generator partnerami projektu byli:

Włochy (TDM 200), Portugalia (ADAMASTOR) i Rumunia (Asociation Evolution).

Organizatorem było czeskie Stowarzyszenie Brno for you z Brna.

Młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Zamościu jako reprezentanci polskiej grupy przez 8 dni aktywnie uczestniczyła w spotkaniach. Podczas organizowanych warsztatów uczniowie dyskutowali nad tematami związanymi z wykluczeniem społecznym, dyskryminacją, zagadnieniem równości, solidarności i bezpieczeństwa oraz sposobami tworzenia aktywnego społeczeństwa obywatelskiego w Unii Europejskiej.

Uczestnicy wymiany dowiedzieli się też czym jest edukacja pozaformalna i aktywne obywatelstwo. Podsumowaniem projektu był happening informacyjny, zorganizowany w centrum miasta, na którym młodzież zapoznała mieszkańców z efektami swojej pracy.

W ramach współpracy ZSP nr 4 w Zamościu ze stowarzyszeniem Heureka Generator jeszcze w tym roku realizowane będą kolejne przedsięwzięcia, mające na celu wspieranie młodzieży z mniejszymi szansami. Zaplanowano dwie lokalne inicjatywy poświecone walce ze stereotypami. Szczegóły już wkrótce.

Projekt 4EUclusion realizowany jest w ramach programu Erasmus+, Akcja Kluczowa 1, sektor ‘Młodzież’.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
?
Skoro przenosiny mają być w następnym...
Zamościanin
Tak komentarze mogą pochodzić z Veolii...
wesoły antek
Taka podwyżka a dla czego panowie się ...
Ćwik&Zwola...
Rozumiem że ta psedo konferencja to ost...
Ma byc
@jas na filmie mowia ze ma byc tam gdzie...
jas
A co z delegaturą urzędu wojewódzkieg...
Ja nie mogę
Nie no Pan Ćwik jest gotowy do EU. Pozi...
Fredek
A co wspólnego z domem dziecka w Tomasz...
Kto
A co z wynajmującymi tam pomieszczenia ...
"Zulugula"
To chodźmy wszyscy do do Kauflandu du...
pasażer
A może tak pan radny zajął by się ni...
Jan III
Dużo dni ma ten maj 922?...
Do ‚ed’
Ceny śmieci rosną ale zobaczysz jak wz...
Wilk
Sondaż do niczego. Jak sie pozwala glos...
KL
Czy wynik sondy wyborczej jest zaskakuj...
ms
a może trzeba podniść/wprowadzić pod...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018