R E K L A M A

Z I P

2. Region | Motoryzacja | Powiat Zamojski | ZamośćOliwia Bojar27 października 2017 FACEBOOK | 4461 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 2 komentarze ()

Zamość: Zaczęła się policyjna akcja „Znicz”

Fot. KWP w Lublinie
R E K L A M A    B O A R D


Przed siedem dni od dziś (27 października – 2 listopada) trwać będzie policyjna akcja w ramach której mundurowi będą intensywniej przyglądać się poczynaniom kierowców. Wszystko w związku ze wzmożonym ruchem przed dniem Wszystkich Świętych.

Kierowcy w ramach niej spodziewać się mogą przede wszystkim wzmożonych policyjnych kontroli
podczas których mierzona będzie prędkość, badany stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących, sposób przewożenia dzieci a także to czy zarówno kierujący, jak i pasażerowie mają zapięte pasy.

Kierowcy w Zamościu muszą liczyć się także, jak co roku, ze zmianami organizacji ruchu przy zamojskich nekropoliach.

Zakaz zatrzymywania się (B-36) stanie przy ul. Peowiaków. Będzie obowiązywał na odcinku od końca zatoki postojowej do skrzyżowania z ul. Przemysłową. Zakaz ten obowiązywał będzie również po stronie cmentarza od ul. Przemysłowej do skrzyżowania z ulicą Zaremby.

Zmotoryzowani mogą wybrać jeden z kilku parkingów znajdujących się w pobliżu: przy ul. Orlicz-Dreszera, przy markecie Kaufland oraz na osiedlu Planty (wjazd od strony Urzędu Gminy Zamość, przy ul. Peowiaków).

W tych dniach inaczej będziemy też jeździć w rejonie Cmentarza Komunalnego na Karolówce. Dojazd na ten cmentarz możliwy będzie tylko od ul. Śląskiej. Na ulicy Braterstwa Broni obowiązywać będzie jeden kierunek jazdy, z wyjazdem w miejscowości Chyża.

Funkcjonariusze drogówki dla kierowców mają kilka rad o których powinni pamiętać oni nie tylko od święta:

  • prędkość jazdy powinna być dostosowana do warunków panujących na drodze.
  • należy utrzymać bezpieczna odległość od pojazdu poprzedzającego
  • kierowcy po spożyciu alkoholu maja definitywny zakaz wsiadania za kierownicę
  • przed wyjazdem w dłuższą trasę należy sprawdzić stan techniczny samochodu (sprawność układu hamulcowego, kierowniczego, oświetlenia i stan opon)
  • w dłuższa drogę należy wybierać się wypoczętym, a trasę pokonywać etapami robiąc między nimi przerwę na odpoczynek
  • należy zwracać uwagę na znaki drogowe – przy nekropoliach w czasie Wszystkich Świętych mogą pojawić się nowe oznaczenia

Piesi również powinni zwracać szczególna uwagę na to jak się poruszają jako uczestnicy ruchu:

  • powinni korzystać z chodników a w razie ich braku z poboczy
  • powinni przechodzić wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych
  • przed wejściem na jezdnie powinni zachować szczególną ostrożność.

Należy pamiętać też o tym, że przebieganie lub wychodzenie spoza samochodu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność może zakończyć się tragicznie.

Dodajmy, że w ubiegłym roku akcja „Znicz” trwała od 28 października do 2 listopada. Na drogach powiatu zamojskiego policja interweniowała w 25 niegroźnych stłuczkach i wyeliminowała z ruchu 6 nietrzeźwych kierujących.
Na terenie całej Lubelszczyzny doszło do 31 wypadków, w których śmierć poniosło 5 osób, a 36 zostało rannych. Odnotowano łącznie 415 kolizji drogowych do których kierowcy wezwali mundurowych.

Autor: Oliwia Bojar
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Q
K. status prawny kamienic jest raczej ur...
K. 29 minut temu
Znacjonalizować, doprowadzić do ruiny,...
Marian 32 minuty temu
Oj Marta... Zamoyski sprzedał pięć ra...
K.
A co na to prawowici właściciele kamie...
tylko sprzedać
Sprzedać, zadłużyć i koncerty i konc...
rudy karzeł
"Sowiecka jakość" straszy nadal?...
Oost.
Lokalne wojenki, pohukiwania odyńców, ...
bxt
Może otwarto jakąś nową azjatycką/ ...
Wilhelm
Następny news będzie o znalazcy kota i...
olo
"Trotyl" Gmyz powiedziałby Schlampe....
mieszkaniec
A mnie ciekawi co zrobi prokuratura Ziob...
sonia
Przypominam Ukraina aspiruje do NATO i U...
Name
pepesza i maria - och, jakież "treściw...
Parafianka
Za moich czasów nie do pomyślenia. Ta...
maria
A w tle podczas wypowiedzi wojewody to j...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny