R E K L A M A

Z I P

II. Region | Motoryzacja | Powiat Zamojski | ZamośćOliwia Bojar27 października 2017 FACEBOOK | 5236 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 2 komentarze

Zamość: Zaczęła się policyjna akcja „Znicz”

Fot. KWP w Lublinie
R E K L A M A    B O A R D


Przed siedem dni od dziś (27 października – 2 listopada) trwać będzie policyjna akcja w ramach której mundurowi będą intensywniej przyglądać się poczynaniom kierowców. Wszystko w związku ze wzmożonym ruchem przed dniem Wszystkich Świętych.

Kierowcy w ramach niej spodziewać się mogą przede wszystkim wzmożonych policyjnych kontroli
podczas których mierzona będzie prędkość, badany stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących, sposób przewożenia dzieci a także to czy zarówno kierujący, jak i pasażerowie mają zapięte pasy.

Kierowcy w Zamościu muszą liczyć się także, jak co roku, ze zmianami organizacji ruchu przy zamojskich nekropoliach.

Zakaz zatrzymywania się (B-36) stanie przy ul. Peowiaków. Będzie obowiązywał na odcinku od końca zatoki postojowej do skrzyżowania z ul. Przemysłową. Zakaz ten obowiązywał będzie również po stronie cmentarza od ul. Przemysłowej do skrzyżowania z ulicą Zaremby.

Zmotoryzowani mogą wybrać jeden z kilku parkingów znajdujących się w pobliżu: przy ul. Orlicz-Dreszera, przy markecie Kaufland oraz na osiedlu Planty (wjazd od strony Urzędu Gminy Zamość, przy ul. Peowiaków).

W tych dniach inaczej będziemy też jeździć w rejonie Cmentarza Komunalnego na Karolówce. Dojazd na ten cmentarz możliwy będzie tylko od ul. Śląskiej. Na ulicy Braterstwa Broni obowiązywać będzie jeden kierunek jazdy, z wyjazdem w miejscowości Chyża.

Funkcjonariusze drogówki dla kierowców mają kilka rad o których powinni pamiętać oni nie tylko od święta:

  • prędkość jazdy powinna być dostosowana do warunków panujących na drodze.
  • należy utrzymać bezpieczna odległość od pojazdu poprzedzającego
  • kierowcy po spożyciu alkoholu maja definitywny zakaz wsiadania za kierownicę
  • przed wyjazdem w dłuższą trasę należy sprawdzić stan techniczny samochodu (sprawność układu hamulcowego, kierowniczego, oświetlenia i stan opon)
  • w dłuższa drogę należy wybierać się wypoczętym, a trasę pokonywać etapami robiąc między nimi przerwę na odpoczynek
  • należy zwracać uwagę na znaki drogowe – przy nekropoliach w czasie Wszystkich Świętych mogą pojawić się nowe oznaczenia

Piesi również powinni zwracać szczególna uwagę na to jak się poruszają jako uczestnicy ruchu:

  • powinni korzystać z chodników a w razie ich braku z poboczy
  • powinni przechodzić wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych
  • przed wejściem na jezdnie powinni zachować szczególną ostrożność.

Należy pamiętać też o tym, że przebieganie lub wychodzenie spoza samochodu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność może zakończyć się tragicznie.

Dodajmy, że w ubiegłym roku akcja „Znicz” trwała od 28 października do 2 listopada. Na drogach powiatu zamojskiego policja interweniowała w 25 niegroźnych stłuczkach i wyeliminowała z ruchu 6 nietrzeźwych kierujących.
Na terenie całej Lubelszczyzny doszło do 31 wypadków, w których śmierć poniosło 5 osób, a 36 zostało rannych. Odnotowano łącznie 415 kolizji drogowych do których kierowcy wezwali mundurowych.

Autor: Oliwia Bojar
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny