R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja28 września 2018 FACEBOOK | 5258 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Zabawa bez barier dzięki Spółdzielni im. W. Łukasińskiego i firmie Huck

R E K L A M A    B O A R D

27 września 2018 r., na osiedlu Orzeszkowej została oficjalnie oddana do użytku, pierwsza ogólnodostępna, osiedlowa huśtawka przygotowana z myślą o osobach niepełnosprawnych. Wcześniej w Zamościu taka huśtawka została zainstalowana w ośrodku Krok za krokiem. 

Kiedy likwidowano huśtawki osiedlowe, które zostały uznane za niebezpieczne, pojawił się pomysł by przystosować plac zabaw do potrzeb osób niepełnosprawnych, które nie mogły korzystać z wcześniejszych rozwiązań. Wszystko za sprawą Pani Katarzyny Opalińskiej – Mazurek. 

Huśtawka została wykonana przez Spółdzielnię im. Waleriana Łukasińskiego z własnych środków, przy ogromnym wsparciu firmy Huck z Wrocławia, która specjalizuje się w produkcji siatek oraz sprzętu sportowego i rekreacyjnego. Samo siedzisko kosztuje około 5  tysięcy złotych, konstrukcję wykonała Spółdzielnia.

Jeśli będzie zapotrzebowanie, kolejne huśtawki bez barier będą instalowane na osiedlach. Prezes Jerzy Nizioł ma nadzieję że podobnie jak zielone siłownie okazały się być potrzebne i przydatne na większości osiedli w Zamościu, tak samo plac zabaw bez barier zainspiruje innych zarządców do podjęcia tej słusznej inicjatywy.

Siedzisko huśtawki wykonane jest z gumy z wkładką tekstylną oraz rurki stalowej osłoniętej liną. Dzięki swojej budowie jest przyjazne dla osób niepełnosprawnych, ale jednocześnie wrażliwe na warunki atmosferyczne. Spółdzielnia planuje zdjąć siedzisko na okres zimy, a na wiosnę powiesić je z powrotem.

Zachęcamy do korzystania z palcu zabaw na Osiedlu Orzeszkowej (przed blokiem nr. 17).

To nie jedyne działania podejmowane przez Spółdzielnię im. Waleriana Łukasińskiego na rzecz likwidacji barier dla osób niepełnosprawnych, kolejnym jest budowa zjazdów z mieszkań na parterze, dla mieszkańców poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny