Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja28 września 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Zabawa bez barier dzięki Spółdzielni im. W. Łukasińskiego i firmie Huck

R E K L A M A    B O A R D

27 września 2018 r., na osiedlu Orzeszkowej została oficjalnie oddana do użytku, pierwsza ogólnodostępna, osiedlowa huśtawka przygotowana z myślą o osobach niepełnosprawnych. Wcześniej w Zamościu taka huśtawka została zainstalowana w ośrodku Krok za krokiem. 

Kiedy likwidowano huśtawki osiedlowe, które zostały uznane za niebezpieczne, pojawił się pomysł by przystosować plac zabaw do potrzeb osób niepełnosprawnych, które nie mogły korzystać z wcześniejszych rozwiązań. Wszystko za sprawą Pani Katarzyny Opalińskiej – Mazurek. 

Huśtawka została wykonana przez Spółdzielnię im. Waleriana Łukasińskiego z własnych środków, przy ogromnym wsparciu firmy Huck z Wrocławia, która specjalizuje się w produkcji siatek oraz sprzętu sportowego i rekreacyjnego. Samo siedzisko kosztuje około 5  tysięcy złotych, konstrukcję wykonała Spółdzielnia.

Jeśli będzie zapotrzebowanie, kolejne huśtawki bez barier będą instalowane na osiedlach. Prezes Jerzy Nizioł ma nadzieję że podobnie jak zielone siłownie okazały się być potrzebne i przydatne na większości osiedli w Zamościu, tak samo plac zabaw bez barier zainspiruje innych zarządców do podjęcia tej słusznej inicjatywy.

Siedzisko huśtawki wykonane jest z gumy z wkładką tekstylną oraz rurki stalowej osłoniętej liną. Dzięki swojej budowie jest przyjazne dla osób niepełnosprawnych, ale jednocześnie wrażliwe na warunki atmosferyczne. Spółdzielnia planuje zdjąć siedzisko na okres zimy, a na wiosnę powiesić je z powrotem.

Zachęcamy do korzystania z palcu zabaw na Osiedlu Orzeszkowej (przed blokiem nr. 17).

To nie jedyne działania podejmowane przez Spółdzielnię im. Waleriana Łukasińskiego na rzecz likwidacji barier dla osób niepełnosprawnych, kolejnym jest budowa zjazdów z mieszkań na parterze, dla mieszkańców poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
jan III
Kolumbarium w Zamościu już istnieje na...
rodzic
Bardzo prosimy by politycy na dole nie w...
Antyklerykał
Jak ci wszyscy mówią, że to autorytet...
mieszkaniec
Nowoczesna już się skończyła jest na...
wiktor
mam ogromny szacunek do św. J.P. II a n...
www
Rafał Zwolak bardzo zmiennym jest, jak ...
kinoman
kultowy serial Sami swoi tylko w innym w...
TORRES20400
https://www.youtube.com/watch?v=I2ZgKkob...
nauczyciel
buachahahahaha, dawno się tak nie uśmi...
ak
Do klakiera. Pozwolę sobie zauważyć, ...
tadek
mam dość wojenek PiSu (i przystawek) z...
realista
Nikt z Zamojszczyzny się nie dostanie. ...
kaman
Ot odezwali się intelektualiści. Skąd...
Strażak Sam
Boże, chroń nas przed takimi Polakami,...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018