R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | Zamośćtekst nadesłany22 kwietnia 2018 FACEBOOK | 5235 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Za nami etap diecezjalny XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

Fot. materiał nadesłany
R E K L A M A    B O A R D

W dniu 18.04 br. w Zamościu miał miejsce etap diecezjalny XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie ,,Civitas Christiana”.

W części pisemnej (test, 45 pytań o różnym stopniu trudności w tym dwa pytania otwarte) odbywającej się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Zamoyskiego uczestniczyło 37 uczestników (z 42 zakwalifikowanych) z 25 szkół z terenu diecezji zamojsko-lubaczowskiej (Biłgoraj 4, Hrubieszów 3, Lubaczów 2, Oleszyce 1, Tomaszów Lubelski 3, Zamość 10, Szczebrzeszyn 1, Różaniec 1).

Do części ustnej zakwalifikowało się siedem osób [Ewelina Komosa z I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju, której opiekunem/katechetą jest p. Grażyna Skakuj (uzyskała 74 pkt. na 90 możliwych), Gabriela Małek z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Biłgoraju, której opiekunem/katechetą jest ks. Adam Malinowski (72), Wiktoria Tochman z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w Zamościu, której opiekunem/katechetą jest p. Bożena Kukułowicz (65), Dorota Kruk z Zespołu Szkół nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Tomaszowie Lubelskim, której opiekunem/katechetą jest p. Ewa Maria Mielniczuk (60), Kacper Biłant z II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Zamościu, którego opiekunem/katechetą jest p. Joanna Wójcik (59), Barbara Kusiak z Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie, której opiekunem/katechetą jest s. Bernadetta Kozieł (55), Martyna Dziupińska z III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu, której opiekunem/katechetą jest p. Anna Serafin (50)], które zgromadziły największą ilość punktów.

Podczas części ustnej finaliści odpowiadali na drugi zestaw pytań z dwóch przygotowanych składający się z trzech pytań za 1, 3 i 5 punktów [pytanie za 1 pkt. – W jakiej miejscowości Paweł sprzeciwił się postępowaniu Piotra? (Ga 2,11); pytanie za 3 pkt. – Na czym polega budowa psalmów w formie akrostychów? (Wprowadzenie do Ps); pytanie za 5 punktów – Co dosłownie oznacza termin biskup? Podaj pięć znaczeń (Flp 1,1 i przypis)].

Najlepiej z pytaniami poradzili sobie: Barbara Kusiak, Ewelina Komosa, Dorota Kruk i to właśnie one pojadą do Niepokalanowa gdzie w dniach 4-5 czerwca br. odbędzie się etap ogólnopolski. Jeszcze wcześniej w dniach 10-11 maja będą miały miejsce bezpłatne XI Częstochowskie Spotkania Młodych z Biblią na Jasnej Górze, które mają wymiar formacyjno-szkoleniowy w ramach przygotowania do finału Konkursu.

Przewodniczącym komisji oceniającej w Zamościu był ks. dr Gabriel Cisek. Ponadto w skład oceniającego gremium weszli: dr Łukasz Kot – przewodniczący KSCCh oddział w Zamościu, Aleksander Śwircz wiceprzewodniczący Stowarzyszenia oraz Ryszard Kot.

Przy sprawdzaniu prac pomagali: Henryka Kudyk, Michalina Maćkowiak, Danuta Kot, Halina Lauer, Maria Popielnicka, Ryszard Kot, Danuta Pasieczna, Ewa Pasieczna, Aleksander Śwircz i Krystyna Adamczuk.

Nagrody w etapie diecezjalnym ufundowali: Katolickie Stowarzyszenie ,,Civitas Christiana” w Zamościu, Katolickie Radio Zamość oraz Wydział Teologiczny Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Św. Jana Pawła II w Lublinie.

Warto dodać, iż w trakcie etapu diecezjalnego odprawiona została mszą św. w intencji konkursowiczów i ich opiekunów/katechetów w kościele rektoralnym pw. św. Katarzyny w Zamościu pod przewodnictwem ks. kanonika Grzegorza Chabrosa proboszcza parafii pw. św. Józefa w Tomaszowie Lubelskim, dziekana dekanatu Tomaszów-Południe. Msze św. koncelebrował ks. Adam Malinowski. Oprawę przygotowali uczniowie z I LO w Zamościu oraz uczestnicy Konkursu (Karolina Mioduna – czytanie, Joanna Wróblewska – modlitwa wiernych, Ewa Zwolińska – śpiew psalmu, Wiktoria Tochman i Wojciech Pietryga – dary ołtarza, Szymon Zawada, Tymoteusz Zdybel, Mateusz Duma, Kacper Radliński – asysta, Patrycja Kryszczuk, Karolina Szeremeta, Dominika Dumała, Wiktoria Tochman, Kamila Duda, Agata Zgnilec – oprawa muzyczna) pod kierunkiem p. Bożeny Kukułowicz i ks. Jerzego Frankiewicza. Słowo do uczestników konkursu wygłosił J.E ks. bp dr Marian Rojek ordynariusz Diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Ofertę edukacyjną Wydziału teologicznego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie przedstawił ks. dr Sławomir Korona. Uczestnicy Konkursu dowiedzieli się także o działalności Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana w Zamościu.

Przy organizacji konkursu pomagali ks. Marek Dobosz rektor kościoła pw. św. Katarzyny w Zamościu, p. Bożena Krupa dyr. I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w Zamościu, p. Stanisław Pasieczny artysta plastyk.

Patronat nad etapem diecezjalnym objął ks. bp dr Marian Rojek ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

W bieżącym roku zakres tematyczny Konkursu obejmuje: Księgę Psalmów, List do Galatów oraz List do Filipian wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słowniczkiem.

Laureaci ogólnopolskiego etapu mają szansę na zdobycie indeksów uprawniających do podjęcia studiów w wielu renomowanych uczelniach wyższych, bez egzaminów wstępnych, na kilkunastu kierunkach, takich jak: teologia i filozofia, ale również politologia, dziennikarstwo, socjologia czy italianistyka. Laureaci wraz z katechetami udadzą się także na pielgrzymki do Ziemi Świętej, Rzymu i Wilna.

Honorowy patronat nad całym konkursem obejmują: JE Ks. Abp Wojciech Polak, Prymas Polski oraz JE Ks. Abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

 

Łukasz Kot

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny