Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara21 października 2016 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 16 komentarzy

Zamość z tytułem „Grunt na Medal 2016”

Laureaci konkursu Grunty na Medal 2016; fot. PAIiIZ
R E K L A M A    B O A R D

Działka inwestycyjna przy ulicy Hrubieszowskiej w Zamościu została nagrodzona tytułem „Grunt na Medal 2016” przyznawanym przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Zakończyła się siódma już edycja konkursu „Grunt na Medal”. O tytuł najbardziej atrakcyjnej działki przeznaczonej pod projekt produkcyjny w każdym województwie, ale przede wszystkim o zainteresowanie inwestorów z całego świata, przez blisko pół roku, walczyły 142 gminy, które zaprezentowały łącznie 179 ofert.
20 października w Warszawie, prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Tomasz Pisula, wspólnie z marszałkami województw i kierownictwem Centrów Obsługi Inwestora, wręczył nagrody wojewódzkim zwycięzcom konkursu, który odbywał się pod honorowym patronatem wicepremiera, ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego oraz Związku Województw RP.

Walka o tytuł „Gruntu na Medal” 2016 rozegrała się w dwóch głównych etapach. Spośród 179 nadesłanych na konkurs zgłoszeń z całego kraju przedstawiciele Centrum Obsługi Inwestora, dokonali preselekcji gruntów. W ten sposób do półfinału zakwalifikowało się 81 terenów inwestycyjnych, czyli aż 45% zgłoszonych na konkurs aplikacji dotarło do półfinału. Wszystkie te działki poddano kompleksowemu audytowi, w tym wizytacji terenów przez ekspertów PAIiIZ oraz właściwe dla regionu COI i urzędy marszałkowskie.

Wymogiem, jaki postawiono uczestnikom konkursu, była prezentacja zalet własnego terenu inwestycyjnego przed komisją konkursową. Spotkanie to miało symulować wstępne rozmowy z potencjalnym inwestorem. Na to zadanie władze gmin miały tylko godzinę. Po zweryfikowaniu stopnia przygotowania wszystkich terenów pod przyszłe inwestycje komisja konkursowa wytypowała jedną, najlepszą działkę w każdym województwie, czyli wojewódzki Grunt na Medal.

– Dzięki proinwestycyjnej polityce władz miasta, ale także wsparciu PAIiIZ, zainteresowanie gruntami lokalnych przedsiębiorców, w tym tych spoza Lubelszczyzny, wyraźnie wzrosło – mówi Tomasz Kossowski, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta i Funduszy Zewnętrznych w Zamościu, wspominając o 7 inwestorach, którzy zawitali do miasta.

Wszystkie wyróżnione „Grunty na Medal” trafią do Bazy Ofert Inwestycyjnych prowadzonej przez PAIiIZ i będą oferowane w pierwszej kolejności polskim oraz zagranicznym inwestorom, którym pomaga Agencja. Obecnie baza liczy już ponad 2 000 rekordów.

Zwycięzcy tegorocznej edycji:

1. Dolnośląskie
Gmina Strzelin, Teren Górzec 90, 25 ha

2. Kujawsko-Pomorskie
Gmina Płużnica, teren 3,97 ha

3. Lubelskie
Miasto Zamość, teren przy ul. Hrubieszowskiej 4,19 ha

4. Lubuskie
Gmina Witnica, teren przy ul. Stalowej 2,31 ha

5. Łódzkie
Gmina Miasto Sieradz, teren Miejska Strefa Gospodarcza Wodociągi 5,4 ha

6. Małopolskie
Gmina Miasta Bochnia, teren Bocheńska Strefa Aktywności Gospodarczej 4,23 ha

7. Mazowieckie
Starostwo Powiatowe w Przasnyszu, teren Podstrefa Chorzele I 93,77 ha

8. Opolskie

Gmina Krapkowice, teren przy ul. Prudnickiej 6,57 ha

9. Podkarpackie
Miasto Krosno, teren „Krosno- Lotnisko” 2,15 ha

10. Podlaskie
Miasto Białystok, teren przy ul. Gen. F.Kleeberga 2,08 ha

11. Pomorskie
Gmina Miasta Gdańska, teren PCL przy ul. Sucharskiego 4,5 ha.

12. Śląskie
Miasto Zabrze, teren przy ul. A. Borsiga i S. Isaaca 10,98 ha

13. Świętokrzyskie
Miasto i Gmina Końskie, teren 9,11 ha

14. Warmińsko-Mazurskie
Gmina Stawiguda, teren Tomaszkowo 13,80 ha

15. Wielkopolskie
Gmina Stare Miasto, teren Barczygłów 3,07 ha

16. Zachodniopomorskie
Miasto Białogard, teren 28,61 ha

 

 

 

 

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 7.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "lawyer" dnia 21 października 2016 o godzinie 12:01:39 napisał:
  Brawo za wyróżnienie. Oby zaowocowało ciekawym projektem.
  R E K L A M A
 • "Bartek" dnia 21 października 2016 o godzinie 12:51:56 napisał:
  konkretnie, gdzie jest ta działka? Przy Legionów? Czy dalej w stronę Hrubieszowa?
 • "Wódz" dnia 21 października 2016 o godzinie 13:59:30 napisał:
  Dupne dziennikarstwo i dupne zarządzanie informacją w urzędzie. Zacznijcie myśleć o czytelnikach nie o przerzucaniu informacji w tempie karabinu maszynowego bo sobie odstrzelicie stopę.
 • "Uważny" dnia 21 października 2016 o godzinie 15:15:47 napisał:
  Brawo Wy! a co do prędkości informacji @Wódz to przejrzałem wszystkie media w Zamościu i roztocze.net podało info jako pierwsze, a ja wymagam od mediów tempa i jak najkrótszego czasu informacji.
 • "hihi" dnia 21 października 2016 o godzinie 16:24:40 napisał:
  Czyli pewna pani zada już dwa pytania na sesji. Dwie wygrane UM, dwa pytania od niezadowolonej radnej.
 • "kj" dnia 21 października 2016 o godzinie 17:43:54 napisał:
  Ja myślę że zapyta kto projektował wystrój sali z tego zdjęcia
 • "oneb@kj" dnia 22 października 2016 o godzinie 11:23:40 napisał:
  Wie, kto projektował, ale zapyta, dlaczego prezydent nie podwyższa podatków. Co do wystroju sali, kogo to obchodzi oprócz kilkorga radnych? Każdy siedział do kogoś tyłem i teraz tez tak siedzi. Bicie piany za nasze pieniądze.
 • "ad111" dnia 22 października 2016 o godzinie 16:29:09 napisał:
  A ludzie jak wyjeżdżali za pracą z Zamościa, tak wyjeżdżają i będą wyjeżdżać.
 • "oneb@ad111" dnia 22 października 2016 o godzinie 20:17:52 napisał:
  Wyjeżdżają z Zamościa, Rzeszowa, Lublina, Gdańska, Radomia, Krakowa, Warszawy, Szczecina, Poznania, Wrocławia, Łodzi, Konina, Koła, Chełma, Sieradza, Torunia, Bydgoszczy, Gorzowa Wlkp., Zielonej Góry, Wałbrzycha, Kielc, Białegostoku, olsztyna, Sopotu, Słupska, Koszalina, Zakopanego, różnych Wólek, różnych Kolonii, itd.
 • "do oneb" dnia 22 października 2016 o godzinie 20:31:46 napisał:
  To nie jest wytłumaczenie. Miasto jest wyludnione w porównaniu z latami 90-tymi, nikt tutaj nie chce wracać. Niby do czego.
  R E K L A M A
 • "oneb" dnia 22 października 2016 o godzinie 23:12:11 napisał:
  Znam takich, którzy wrócili. I są zadowoleni. I znam takich, którzy przeprowadzają się z innych miast. Zamość ich zachwyca. teraz już nie koniecznie trzeba mieszkać w miejscu biznesowym.
 • "do oneb" dnia 23 października 2016 o godzinie 9:09:02 napisał:
  Tu nie chodzi o miejsce biznesowe, Warszawa może też się znudzić. Ja takich nie znam. Wszyscy znajomi uciekli ze względu na trudności w znalezieniu pracy nie mając znajomości. Trzeba zapytać klasę średnią jak im się tutaj żyje, a nie klasę biznesową Zamościa.
 • "oneb" dnia 23 października 2016 o godzinie 9:40:00 napisał:
  Klasa średnia to przede wszystkim biznes. Nie piszę o wielkim biznesie, trzeba by wtedy zahaczyć o korporacje. Piszę o naturalnej migracji. Jedni wyjeżdżają, bo nie mają na chleb, inni bo nie mają na szynkę, jeszcze inni, bo chcą zarobić na bardzo dobry samochód czy nie chcą spłacać przez 30 lat mieszkania. Migracja była, jest i będzie. Zamość, po likwidacji dużych zakładów, które już tu nigdy nie wrócą, może jedynie zapraszać biznes, który stworzy miejsca pracy lub zachęcać młodych ludzi do otwierania jednoosobowej działalności gospodarczej.
 • "do oneb" dnia 23 października 2016 o godzinie 10:00:07 napisał:
  Klasa średnia to nie biznes, to właśnie biznes. Wszystko, ładnie i pięknie. Tylko młodzi tutaj nie wracają. Za długo trwa to zapraszanie biznesu. Albo się coś zmieni naprawdę, albo będziemy gnuśnieć i marzyć. Trzeba mieć "oczy szeroko otwarte". W Warszawie też się spłaca mieszkanie przez 30 lat, to nie oto chodzi. Tutaj nie ma stabilizacji lub inaczej światełka w tunelu.
 • "nok" dnia 23 października 2016 o godzinie 11:28:17 napisał:
  Brawo, wygraliśmy z Hrubieszowem :):):)
 • "Jobot" dnia 24 października 2016 o godzinie 10:45:07 napisał:
  @do oneb Praca jest tylko trzeba ja umiec znalezc i przede wszystkim chciec pracowac. A wiekszosc ludzi niestety nie umie jej szukac, nie wie jak to zrobic lub po prostu im sie nie chce twierdzac wlasnie tak jak sporo osob ze bez znajomosci sie nie da. A to nieprawda. No ale jakos trzeba sobie wytlumaczyc wlasne nieudacznictwo lub wlasne porazki. To tak samo jak ze zwolnieniem z pracy. Znam jednego goscia co go wywalili z roboty za przekret (udowodniony nawet w sadzie) ale facet nie widzial w sobie winy tylko stwierdzil ze powod byl polityczny (jest jakims tam dzialaczem) bo rzekomo "wszyscy tak robili". Kolejna sprawa to wynagrodzenie za prace. Ludzie zaczeli juz krecic nosem na 1500 na reke bo za taka kase nie pojda robic. Swoje robi 500 plus. Moja znajoma z UP w jednej z miejscowości spoza Zamoscia na oferte pracy skierowana do bezrobotnej uslyszala ze za takie pieniadze nie pojdzie do pracy i woli sobie dzieci narobic. I na nic nie daly sie tlumaczenia ze ta kasa jest na poczatek a pozniej pracodawca da podwyzke. Po prostu niektorym nie oplaca sie pracowac bo wola siedziec w domu i miec tyle samo z zasilkow. Tylko co pozniej z emerytura???? Ja przyjechalem do Polski kilka lat temu z zagranicy - wlasnie do Zamoscia. Prace znalazlem (bez zadnych znajomosci), poczatkowo za niewielkie pieniadze a pozniej zmienialem robote i zarabialem coraz wiecej. Kosztowalo mnie to sporo wysilku ale nie narzekam. Troche cierpliwosci, zamozaparcia i konsekwencji oraz stale poszerzanie swoich umiejetnosci i nie osiadanie na laurach. Wszystko sie da zrobic. Trzeba tylko chciec.

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Roman 202
Co wy piszecie przez opieszałość ZSL ...
eljot
wie ktoś co się dzieje z Daszkiewiczem...
KL
Widzę, że Zamość dalej brnie w krety...
Zamość
"Król jest nagi". Rozczarowany-zgadzam ...
Rozczarowany
Jakiś czas temu na koncepcjach GDDKiA o...
ds
Sorry ale co ma Łuków do Zamościa?...
Mefisto
Prestiżowe konkursy i PWSZ :D:D:D:D Pic...
Thomas
Beata Mazurek z numerem dwa w lubelskim...
KL
Stara wiadomość - to było w sobotę....
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat