Polityka i Samorząd | ZamośćRedakcja6 grudnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Wzrost diet Radnych o 75%, czy będzie obniżka?

R E K L A M A    B O A R D

29 listopada 2018 r. odbyła się II sesja Rady Miasta Zamość VIII kadencji. Podczas obrad zostały powołane stałe Komisje Rady Miasta Zamość oraz ustalono ich liczbę i skład osobowy. Podjęto także uchwały między innymi w sprawie: wynagrodzenia Prezydenta Miasta Zamość Andrzeja Wnuka, ustalenia wysokości diet Radnych Miasta Zamość, ustalenia wysokości diet dla przewodniczących zarządów osiedli.

Za podjęciem uchwały: o wysokości wynagrodzenia Prezydenta Miasta Zamość, które nie uległo zmianie, wysokości diet Radnych Miasta Zamość, które wzrosły o 75% oraz wysokości diet dla przewodniczących zarządów osiedli, które wzrosły o 50% było 22 radnych. Za głosowali wszyscy obecni na II sesja Rady Miasta Zamość VIII kadencji (22 z 23, Wiesław Nowakowski był nieobecny). 

Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę o podwyżkach swoich diet. Dieta nie stanowi wynagrodzenia, lecz rekompensatę za utracone zarobki i zwrot kosztów ponoszonych przy wykonywaniu mandatu. Wysokość diety radnych ma ustawowe ograniczenia. Zależy ona od wielkości gminy, ustawy budżetowej, oraz od samych radnych, którzy ją ustalają. W gminach od 15 000 do 100 000 mieszkańców maksymalna dieta to 2 013,10 zł. W Zamościu będzie to 1 400,00 zł.

Podwyżka spotkała się ze skrajnymi reakcjami mieszkańców. Jedni są za inni przeciw. Stowarzyszenie „Zamość – Nasz Wspólny Dom” chce skorzystać z obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej i planuje zbierać podpisy pod projektem uchwały mającej obniżyć diety radnym do kwoty 1000 zł. – Uważamy jako Stowarzyszenie, że podwyżka w wysokości 75 proc. jest stanowczo za wysoka. Weźmy pod uwagę to, że w czasie całej kampanii wyborczej żaden z kandydatów do Rady Miasta nie podniósł tego problemu, tak że mieszkańcy nie wiedzieli nic o planach na nadchodzącą podwyżkę – podsumowała Diana Sawicka przewodnicząca Stowarzyszenia „Zamość – Nasz Wspólny Dom” na facebookowym fanpage Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie zaprasza mieszkańców Zamościa do współpracy.


Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk, począwszy od dnia 21 listopada 2018 r. będzie otrzymywał takie samo wynagrodzenie miesięczne, jakie otrzymywał od 1 lipca 2018 r. kiedy zmieniono Uchwałę Nr III/14/2014 Rady Miasta Zamość z dnia 29 grudnia 2014 r. w sprawie wynagrodzenia Prezydenta.

1. Wynagrodzenie zasadnicze 5 000,00 zł

2. Dodatek funkcyjny 2 100,00 zł

3. Dodatek specjalny 2 840,00 zł

4. Dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 15% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego, a z dniem 1 grudnia 16% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego wzrastający o 1% za każdy dalszy rok pracy, aż do osiągnięcia 20% po 20 latach stażu pracy.

UCHWAŁA do pobrania TUTAJ

UCHWAŁA NR III/14/2014 Rady Miasta Zamość z dniem 9 grudnia 2014 r. przyznała wynagrodzenie miesięczne:

– wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 6 000,00 zł.

– dodatek funkcyjny w kwocie 1 400,00 zł.

– dodatek specjalny w wysokości 40% wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego w kwocie 2 960,00 zł.

– dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 12% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego, wzrastający o 1% za każdy dalszy rok pracy, aż do osiągnięcia 20% po 20 latach pracy.


Przewodniczącym Zarządów Osiedli przysługuje zryczałtowana dieta w wysokości 600 zł. Wcześniej według uchwały z dnia 26 kwietnia 2007 r. w sprawie ustalenia wysokości diet dla przewodniczących Zarządów Osiedli, otrzymywali 400 zł. 

UCHWAŁA do pobrania TUTAJ


Radnym Miasta Zamość przysługuje zryczałtowana dieta:

1. Przewodniczący Rady Miasta – 2000 zł (o 60 zł więcej),

2. Wiceprzewodniczący Rady Miast – 1700 zł (o 250 zł więcej),

3. Przewodniczący Komisji stałych Rady Miasta – 1550 zł (o 600 zł więcej),

4. pozostali Radni Rady Miasta – 1400 zł (o 600 zł więcej).

UCHWAŁA do pobrania TUTAJ


Cały przebieg sesji w materiale VIDEO:

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 8.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
TORRES20400
https://www.youtube.com/watch?v=I2ZgKkob...
nauczyciel
buachahahahaha, dawno się tak nie uśmi...
ak
Do klakiera. Pozwolę sobie zauważyć, ...
tadek
mam dość wojenek PiSu (i przystawek) z...
realista
Nikt z Zamojszczyzny się nie dostanie. ...
kaman
Ot odezwali się intelektualiści. Skąd...
Strażak Sam
Boże, chroń nas przed takimi Polakami,...
pytanie
Czy pieniądze parafian powinny być w p...
Do hejterka ak
Jak Zamoyski nie zmieniał urzędników,...
kmicic
Szanowni nauczyciele, powołujecie się ...
Robi
Panie niedouczony dziennikarzu, już daw...
Tomek
Może by im ktoś debatę zorganizował?...
ad111
Argumenty "kościółkowych" zawsze te s...
ak
I tak od pięciu lat. Aktywność władz...
ja
upraszczasz i trywializujesz - w tym kra...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018