Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja7 lutego 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Wynosisz śmieci? Ktoś będzie cię miał na oku! Przenośna kamera przy śmietnikach

Recykling (2017), foto: Gabriela Korkosz
R E K L A M A    B O A R D

Urząd Miasta poinformował że przenośna kamera pomoże ustalić, kto z mieszkańców nie segreguje odpadów właściwie. Właściwie – czyli w sposób zgodny z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Zamość.

Kamera ma pomóc ustalić osoby, które przy pojemnikach przeznaczonych na odpady komunalne segregowane (tj. plastik, szkło, papier) pozostawiają meble, gruz, opony, inne odpady wielkogabarytowe czy też bardzo często odpady zielone, zamiast odwieźć je do PSZOK-u. – Powoduje to zanieczyszczenie terenu wokół pojemników i znacznie utrudnia służbom porządkowym utrzymanie tych miejsc w należytym porządku – podkreśla Magistrat.

Miasto Zamość kupiło przenośną kamerę, która reaguje na ruch, pracuje w dzień i w nocy. Będzie montowana w tych miejscach, gdzie pojawiają się wątpliwości co do poprawnej segregacji odpadów. Zasięg czujnika ruchu urządzenia wynosi ok. 20 metrów. W uzasadnionych przypadkach nagrania będą przekazywane Policji lub Straży Miejskiej, celem nałożenia mandatu karnego na mieszkańców, którzy podrzucają odpady do miejsc do tego nieprzeznaczonych.

fot. UM Zamość
fot. UM Zamość

Urząd przypomina, że na terenie miasta Zamość funkcjonują dwa Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (ul. Droga Męczenników Rotundy 2 oraz Aleje 1-go Maja 16 ) czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00, a w soboty od godz. 9:00 do 14:00, do których można dostarczyć nieodpłatnie odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, gruz, odpady budowlane, opony, odpady zielone.

Mieszkańcy mają możliwość bezpłatnie wypożyczyć przyczepki, celem przewiezienia tych odpadów do PSZOK-u.

W marcu będzie przeprowadzona mobilna zbiórka odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego przez PGK Sp. z o.o. w Zamościu. Zbiórka ma przebiegać zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów komunalnych. Urząd Miasta zachęca mieszkańców do skorzystania z tej formy pozbywania się tego rodzaju odpadów.

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych:

POJEMNIKI NALEŻY WYSTAWIĆ NAJPÓŹNIEJ DO GODZ 6:00 W DNIU ODBIORU
Prosimy o napisanie numeru posesji na pojemniku w przypadku braku oznakowania budynku mieszkalnego.
HARMONOGRAM ODBIORU TWORZYW SZTUCZNYCH I METALU ZBIERANYCH W WORKACH W ZABUDOWIE JEDNORODZINNEJ – MIASTO ZAMOŚĆ, 2019r.
OSIEDLA I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Osiedle Majdan, Osiedle Kilińskiego, Osiedle Powiatowa   1   1   3 1 1   1   2
Osiedle Świętego Piątka   4   2   4 2 2   2   3
Osiedle Orzeszkowej-Reymonta, Osiedle Janowice   11   5   7 5 7   7   6
Osiedle Promyk, Osiedle Zamczysko   4   2   4 2 2   2   3
Osiedle Karolówka, Osiedle Stare Miasto, Osiedle Błonie   5   3   5 3 5   3   4
Osiedle Partyzantów, Osiedle Słoneczny Stok, Osiedle Nowe Miasto, Osiedle Zamoyskiego, Osiedle Rataja   6   4   6 4 6   4   5
HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH I „ELEKTROŚMIECI” W ZABUDOWIE JEDNORODZINNEJ (marzec, wrzesień) – MIASTO ZAMOŚĆ, 2019r.
OSIEDLA I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Osiedle Majdan, Osiedle Kilińskiego, Osiedle Powiatowa 29   1           2      
Osiedle Świętego Piątka 18   6           3      
Osiedle Orzeszkowej-Reymonta, Osiedle Janowice 24   7           4      
Osiedle Promyk, Osiedle Zamczysko 30   6           3      
Osiedle Karolówka, Osiedle Stare Miasto, Osiedle Błonie 29   5           6      
Osiedle Partyzantów, Osiedle Słoneczny Stok, Osiedle Nowe Miasto, Osiedle Zamoyskiego 17   4           5      
Osiedle Rataja 31   7           2      
TERMINY ODBIORU CHOINEK W MIESIĄCU STYCZNIU
Selektywnie zbierane odpady komunalne przyjmuje PSZOK (http://www.pgk.zamosc.pl/pszok-punkty-selektywnego-zbierania-odpadow-komunalnych-w-zamosciu/ )
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. w Zamościu
Zakład Transportu Odpadów ul. Droga Męczenników Rotundy 2, 22-400 Zamość tel. 84 616 92 77 do – 79 www.pgk.zamosc.pl
 

Plik z harmonogramem DO POBRANIA TUTAJ

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Adamus
Na stronie 'Nie dla spalarni'* pojawił ...
szczebrzeszyn
Cypr jest pierwszy raz? bo nie pamiętam...
nie znam się a...
chwila chwila Brawa dla tej pani - zdję...
olek
to już widać kto z radnych posłuszny ...
?
a jeden radny na zwolnieniu co robi na s...
TK
Szczególnie ekscytująco zapowiada się...
Sylvia
Ktos tu tęskni za dawną posadką w PGK...
WerT
Bo Flip i Flap nie występują jak to ni...
leniwce w radzi...
Ćwik nieobecny? Zwolak nieobecny? Szopk...
cchenieek
Panie Josik, mowiles Pan ze nie dasz Pan...
observer
niepotrzebne odwlekanie w czasie, które...
Rozbawiony
Ćwik to może już rozprawił się ze s...
prq
Warto dodać, że w pociągach (szynobus...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018