Sport | Zamośćtekst nadesłany3 lutego 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 22 komentarze

Zamość: Wygrana w Kielcach – Padwa w grupie mistrzowskiej!

Fot. Andrzej Szumowski

Szczypiornistom Padwy Zamość trudno odmówić wyczucia czasu. Sobotnie zwycięstwo nad AZS Politechnika Św. Kielce 24:19 (7:10) zapewniło podopiecznym trenera Marcina Czerwonki awans do grupy mistrzowskiej drugiej ligi. Lepszego momentu na zdobycie kompletu punktów żółto-czerwoni nie mogli sobie wymarzyć.

Runda zasadnicza w drugiej lidze piłkarzy ręcznych zbliża się już do końca. Po rozegraniu wszystkich spotkań – ostatnia kolejka odbędzie się za dwa tygodnie – obie grupy zostaną podzielone. Ekipy z miejsc 1-4 utworzą tzw. grupę mistrzowską, natomiast pozostałym drużynom przypadnie walka o utrzymanie. W drugiej fazie Padwa będzie walczyła z drużynami z pierwszej grupy (prawdopodobnie będą to MOSiR Bochnia, Orzeł Przeworsk, Vive II Kielce i SMS ZPRP Kielce). Zamościanom zostaną przyznane punkty z bezpośrednich meczów, z drużynami, które także awansowały.
Chociażby z tego powodu wygrana w Kielcach jest dla nas bardzo ważna. Obecnie możemy, na razie wirtualnie, doliczyć sobie punkty za dwie wygrane z Politechniką i zwycięstwo z Wisłą Sandomierz. Jeśli za dwa tygodnie okażemy się lepsi od AZS UJK we własnej hali to nasz dorobek będzie już bardzo przyzwoity – twierdzi trener Marcin Czerwonka.
Radość z kieleckiej wiktorii jest olbrzymia, ponieważ sytuacja kadrowa w zespole była daleka od optymalnej. O nieobecności bramkarza Karola Drabika wiedzieliśmy już od dawna, natomiast Adrian Adamczuk wypadł z kadry w ostatniej chwili z powodów osobistych.
Zdaniem szkoleniowca Padwy nie był to mecz szczególnie atrakcyjny dla koneserów piłki ręcznej. Obie drużyny były świadome rangi tego spotkania i nerwowa atmosfera bardzo się im udzielała.
Zamościanie przez bardzo długi fragment spotkania nie potrafili złapać rytmu, zarówno w obronie jak i w ataku. Najlepszym tego potwierdzeniem jest fakt, że w pierwszej połowie goście zdołali rzucić zaledwie siedem bramek. Mimo słabszej dyspozycji rzutowej zamościanie tracili do miejscowych trzy trafienia. To dawało nadzieję na skuteczną pogoń po przerwie.
Żółto-czerwoni długo nie potrafili „ugryźć” akademików. Przełom nastąpił w 52 min, kiedy to Tomasz Sałach celnym rzutem wyrównał stan rywalizacji (18:18). Od tego momentu kielczanie zupełnie się pogubili i raz za razem tracili kolejne gole. 
W tym fragmencie trzy razy trafiał Szymon Fugiel i jeszcze poprawił Tomek Sałach. Taki „odjazd” zapewnił nam spokojną końcówkę meczu. Na pochwały zasłużył zwłaszcza bramkarz Wojtek Wnuk, którego interwencje bardzo nam pomagały – dodał szkoleniowiec Padwy.
Na tym dobre wiadomości się nie kończą, ponieważ zawodnicy Padwy awansowali po tej kolejce na drugie miejsce w tabeli. Za dwa tygodnie (17 lub 18 lutego) kibice w Zamościu obejrzą więc kolejny mecz na szczycie.

AZS POLITECHNIKA ŚW. KIELCE – MKS PADWA ZAMOŚĆ 19:24 (10:7)
Politechnika: Godzwon, Porzucek – Rączka 6, Sadecki 4, Glita 4, Nowak 3, Kamys 1, P. Kurek 1, Banasik, Nawara, Ł. Kurek, Świąder, Słomiński, Żaba-Żabiński, Lenty.
Padwa: Bąk, Wnuk – Fugiel 9, Maciocha 3, Radwański 3, Sałach 3, Gałaszkiewicz 2, Bigos 2, Pieczykolan 1, Samoszczuk 1, Kozyrski.
Sędziowali: Cezary Figarski, Dariusz Żak (Radom). Widzów: 50. Kary: AZS – 10 min; Padwa – 4 min.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 5.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "kolo" dnia 3 lutego 2018 o godzinie 21:37:48 napisał:
  Czy dobrze liczę jeśli Padwa wygra następny mecz to z meczy z zespołami z czwórki będzie miała najwięcej punktów?
  R E K L A M A
 • "spk" dnia 3 lutego 2018 o godzinie 21:39:52 napisał:
  Może tak być. Mecz za dwa tygodnie okaże się decydujący.
 • "kibic" dnia 3 lutego 2018 o godzinie 21:52:19 napisał:
  No to do przodu.Chłopaki nie dają nam się nudzić.
 • "x" dnia 3 lutego 2018 o godzinie 22:18:38 napisał:
  No gratulacje może będzie jednak w tym roku jakiś awans skoro Hetman nie daje rady.
 • "Matoł" dnia 3 lutego 2018 o godzinie 22:24:55 napisał:
  Gratuluję. Ta drużyna ma potencjał brak tylko lewej ręki na rozegraniu. Jak Padwa znajdzie takiego grajka to może być awans do I ligi. Fugiel do kadry, tam brak rzucającego środkowego rozgrywacza.
 • "kolo" dnia 3 lutego 2018 o godzinie 22:26:06 napisał:
  Padwa nie ma połowy tego co dostaje Hetman z miasta a jednak daje rade.
 • "Cień" dnia 3 lutego 2018 o godzinie 22:29:53 napisał:
  Padwa to obecnie najlepsza sportowa wizytówka miasta. Wynik sportowy to jedno, atmosfera na trybunach drugie.
 • "hbll" dnia 3 lutego 2018 o godzinie 22:31:31 napisał:
  @kolo Tak, przy wygraniu z Ujk Kielce w ostatniej kolejce, Padwa będzie miała 12pkt, Wisła Sandomierz 11 pkt, Ujk Kielce 10 pkt, Politechnika 3 pkt.
 • "kolo" dnia 3 lutego 2018 o godzinie 22:37:47 napisał:
  Dzięki za info
 • "obserwator" dnia 3 lutego 2018 o godzinie 22:58:29 napisał:
  Taki pomysł może LHS Padwa Zamość skoro LHS jest Zamojską firmą to niech jak inne firmy w Polsce identyfikuje się z miastem w którym ma siedzibę.
  R E K L A M A
 • "hehe" dnia 3 lutego 2018 o godzinie 23:00:00 napisał:
  Sponsorem Padwy jest też PWSZ Zamość.
 • "obserwator" dnia 3 lutego 2018 o godzinie 23:09:29 napisał:
  Do" hehe" PWSZ to uczelnia z Zamościa to chyba bobrze ze wspiera Padwę i jeszcze jak widać na zdjęciu to pomagają jeszcze inne firmy z Zamościa.
 • "hehe" dnia 3 lutego 2018 o godzinie 23:21:05 napisał:
  I dobrze. Im więcej sponsorów tym lepiej.
 • "..jan" dnia 4 lutego 2018 o godzinie 9:31:46 napisał:
  Czym Wy się podniecacie ligą międzywojewódzką, po co nadmuchiwać balonik, zapoznajcie się z regulaminem rozgrywek a potem się podniecajcie. Nawet gdyby awansowali do I ligi to i tak nawet A klasowego Hetmana nie przebiją.
 • "Cień" dnia 4 lutego 2018 o godzinie 9:33:02 napisał:
  Brawo Padwa!
 • "Miras" dnia 4 lutego 2018 o godzinie 14:15:55 napisał:
  Do "..jan" Trudno bedzie przebic wielkiego Hetmana i jego wielkie boje z takimi ekipami jak Kryształ Werbkowice, Roztocze Szczebrzeszyn czy Huczwa Tyszowce, jestes taki smieszny podniecając sie pseudo piłką nożną. Myślę ze miasto powinno wybudować stadion na 15tysiecy ludzi, żeby twoje ego mogło się tam zmieścić :)
 • "Anonim" dnia 4 lutego 2018 o godzinie 14:27:43 napisał:
  wow, Nawet nie jesteś ...
 • "janzam" dnia 4 lutego 2018 o godzinie 16:54:35 napisał:
  Gratulacje! Życzę dalszych sukcesów.
 • "Do "..jan"" dnia 4 lutego 2018 o godzinie 16:59:23 napisał:
  Musisz przyjąć do wiadomości. Najpierw jest Padwa, później długo, długo nic i dopiero Hetman. Niestety taki jest stan na dzień dzisiejszy. Pozdrawiam.
 • "Matoł" dnia 4 lutego 2018 o godzinie 17:54:14 napisał:
  Nie róbcie tu niezdrowej rywalizacji pomiędzy Hetmanem i Padwą. Tego tak na wprost nie można porównywać. W piłce nożnej znacznie trudniej osiągać sukcesy co nie umniejsza zwycięstw Padwy. Zawodnicy i kibice Hetmana chodzą na Padwę- ba nawet pierwszy zorganizowany doping zrobili ponad rok temu kibole Hetmana. Zawodników Padwy widziałem kibicujących Hetmanowi. Hetman nie dostaje kasy od LHS najbogatszej zamojskiej firmy dlatego dobrze, że ma większą rekompensatę z UM I tak być powinno tylko internetowi trolle szukają dziury w całym.
  R E K L A M A
 • "janzam" dnia 4 lutego 2018 o godzinie 22:18:33 napisał:
  Do "Matoł". Popieram! Hetman i Padwa od dawna są klubami które reprezentują nasze miasto z większym lub mniejszym powodzeniem i trzeba ich wspierać. Sukcesy raz są, innym razem ich nie ma. Taka sytuacja jest w każdym sporcie. Bądźmy cierpliwi.
 • "spk" dnia 5 lutego 2018 o godzinie 8:11:08 napisał:
  Po co w ogóle porównywać Hetamana i Padwę? To są dwa autonomiczne kluby, funkcjonujące w zupełnie innej sportowej i finansowej rzeczywistości, Jedni szanują drugich, każdy robi swoje i po gadać takie kocopoły, że Hetman lepszy, że Padwa lepsza? Bez sensu.

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Tutejszy 26 minut temu
Oby nowe ugrupowanie nue skończyło jak...
ja 43 minuty temu
Ja jadę, byłam na spotkaniu z Biedroni...
Buhaha
Nie do was wysłał tylko do wszystkich ...
K
Zapraszamy wszystkich chętnych na wyjaz...
zibi
to chyba jakas tragiczna pomylka.kto to ...
KL
Taki wyjazd powinien odbyć się na rowe...
PK
W sumie Biedroń odbierze głosy PO-KO i...
Umowa Biedronia (UB) - koleś jest tak p...
Jango Fett
Wysokie notowania ugrupowania, stosunkow...
.
Różnica 50 mln pomiędzy obiema oferta...
zapłacili chociaż ZAiKS-owi za publicz...
jola
wystarczy troszkę poguglować i wszystk...
Szymon Hołowni...
Napisał: Po czwarte - jeśli coś na...
hmm
założę się ze Kaczynski nie był na ...
przykropatrzeć
a gdzie kuna ognisko i kiełbaski ? tego...
Wspaniale moje miasto Zamość...
xx
tylko ud nie łydek bo to przecież sezo...
otco
i wszyscy spodnie do połowy ......
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama