Edukacja | Zamośćtekst nadesłany24 września 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Wydarzenie naukowe z udziałem meteorologów i klimatologów

R E K L A M A    B O A R D

Zamość ponownie stał się miejscem ważnego wydarzenia naukowego z udziałem meteorologów i klimatologów z kraju i zagranicy. W dniach 19–22 września odbyła się jubileuszowa X Międzynarodowa Konferencja nt. „Klimat pola uprawnego. Meteorologia i klimatologia stosowana – gospodarka, teoria, praktyka, innowacyjność”, zorganizowana wspólnie przez Komisję Agrometeorologii i Klimatologii Stosowanej Oddział PAN w Lublinie, Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Szymona Szymonowica w Zamościu, Lwowski Narodowy Uniwersytet Rolniczy w Dublanach oraz Podolski Państwowy Rolniczo-Techniczny Uniwersytet w Kamieńcu Podolskim.

X Konferencja była poświęcona pamięci zmarłego w ubiegłym roku prof. dr. hab. Tadeusza Górskiego, współtwórcy nowoczesnej agrometeorologii polskiej, który zasłużył się dla lubelskiego środowiska naukowego i dla Lubelszczyzny.

Konferencję otwarto sesją referatową w siedzibie Polskiej Akademii Nauk w Lublinie. Tego samego dnia uczestnicy konferencji przybyli do Zamościa. Spotkanie naukowców odbyło się w rektoracie PWSZ w Zamościu przy ul. Pereca 2, a jego gospodarzem był rektor uczelni prof. nadzw. dr hab. Andrzej Samborski, który przywitał gości. Do przybyłych gości zwrócił się również prezydent Zamościa Andrzej Wnuk: – Zamość jest miastem typowo turystycznym z obszarem rolniczym na okolicznych terenach. Miałem okazję rozmawiać z przedstawicielem Komisji Europejskiej o endogennych możliwościach rozwoju miasta z naciskiem na rolnictwo, ale także na przemysł przetwórczo-spożywczy i na meblarstwo. Szczególnie w tym pierwszym warunki klimatyczne są niezbędne, dlatego cieszę się, że państwo obradujecie. Mam nadzieję, że te obrady będą owocne i dzięki temu uda się zwiększać plony, ale też poprawiać jakoś agrokultury. Dziękuję panu rektorowi, dziękuję pomysłodawcy, a także kadrze PWSZ-etu za to, że taka konferencja odbywa się tutaj. Mam nadzieję, że będziecie państwo mile wspominać pobyt w Zamościu.

Po powitaniach głos zabrał prof. dr hab. Józef Kołodziej, przewodniczący Komisji Agrometeorologii i Klimatologii Stosowanej Odział PAN w Lublinie, który przybliżył wszystkim sylwetkę i dokonania prof. Tadeusza Górskiego. Następnie rektor prof. Andrzej Samborski zaprezentował historię cyklu konferencji „Klimat pola”, po czym odbyły się krótkie wystąpienia oraz sesja posterowa. W kolejnych dniach konferencja odbywała się na Ukrainie – we Lwowskim Narodowym Uniwersytecie Rolniczym w Dublanach oraz Podolskim Państwowym Rolniczo-Technicznym Uniwersytecie w Kamieńcu Podolskim.

Jak zapewniali organizatorzy, w następnych latach możemy spodziewać się kolejnych edycji tej ważnej konferencji naukowej.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
TORRES20400
https://www.youtube.com/watch?v=I2ZgKkob...
nauczyciel
buachahahahaha, dawno się tak nie uśmi...
ak
Do klakiera. Pozwolę sobie zauważyć, ...
tadek
mam dość wojenek PiSu (i przystawek) z...
realista
Nikt z Zamojszczyzny się nie dostanie. ...
kaman
Ot odezwali się intelektualiści. Skąd...
Strażak Sam
Boże, chroń nas przed takimi Polakami,...
pytanie
Czy pieniądze parafian powinny być w p...
Do hejterka ak
Jak Zamoyski nie zmieniał urzędników,...
kmicic
Szanowni nauczyciele, powołujecie się ...
Robi
Panie niedouczony dziennikarzu, już daw...
Tomek
Może by im ktoś debatę zorganizował?...
ad111
Argumenty "kościółkowych" zawsze te s...
ak
I tak od pięciu lat. Aktywność władz...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018