R E K L A M A

Z I P

Edukacja | Zamośćtekst nadesłany24 września 2018 FACEBOOK | 5262 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Wydarzenie naukowe z udziałem meteorologów i klimatologów

Zamość ponownie stał się miejscem ważnego wydarzenia naukowego z udziałem meteorologów i klimatologów z kraju i zagranicy. W dniach 19–22 września odbyła się jubileuszowa X Międzynarodowa Konferencja nt. „Klimat pola uprawnego. Meteorologia i klimatologia stosowana – gospodarka, teoria, praktyka, innowacyjność”, zorganizowana wspólnie przez Komisję Agrometeorologii i Klimatologii Stosowanej Oddział PAN w Lublinie, Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Szymona Szymonowica w Zamościu, Lwowski Narodowy Uniwersytet Rolniczy w Dublanach oraz Podolski Państwowy Rolniczo-Techniczny Uniwersytet w Kamieńcu Podolskim.

X Konferencja była poświęcona pamięci zmarłego w ubiegłym roku prof. dr. hab. Tadeusza Górskiego, współtwórcy nowoczesnej agrometeorologii polskiej, który zasłużył się dla lubelskiego środowiska naukowego i dla Lubelszczyzny.

Konferencję otwarto sesją referatową w siedzibie Polskiej Akademii Nauk w Lublinie. Tego samego dnia uczestnicy konferencji przybyli do Zamościa. Spotkanie naukowców odbyło się w rektoracie PWSZ w Zamościu przy ul. Pereca 2, a jego gospodarzem był rektor uczelni prof. nadzw. dr hab. Andrzej Samborski, który przywitał gości. Do przybyłych gości zwrócił się również prezydent Zamościa Andrzej Wnuk: – Zamość jest miastem typowo turystycznym z obszarem rolniczym na okolicznych terenach. Miałem okazję rozmawiać z przedstawicielem Komisji Europejskiej o endogennych możliwościach rozwoju miasta z naciskiem na rolnictwo, ale także na przemysł przetwórczo-spożywczy i na meblarstwo. Szczególnie w tym pierwszym warunki klimatyczne są niezbędne, dlatego cieszę się, że państwo obradujecie. Mam nadzieję, że te obrady będą owocne i dzięki temu uda się zwiększać plony, ale też poprawiać jakoś agrokultury. Dziękuję panu rektorowi, dziękuję pomysłodawcy, a także kadrze PWSZ-etu za to, że taka konferencja odbywa się tutaj. Mam nadzieję, że będziecie państwo mile wspominać pobyt w Zamościu.

Po powitaniach głos zabrał prof. dr hab. Józef Kołodziej, przewodniczący Komisji Agrometeorologii i Klimatologii Stosowanej Odział PAN w Lublinie, który przybliżył wszystkim sylwetkę i dokonania prof. Tadeusza Górskiego. Następnie rektor prof. Andrzej Samborski zaprezentował historię cyklu konferencji „Klimat pola”, po czym odbyły się krótkie wystąpienia oraz sesja posterowa. W kolejnych dniach konferencja odbywała się na Ukrainie – we Lwowskim Narodowym Uniwersytecie Rolniczym w Dublanach oraz Podolskim Państwowym Rolniczo-Technicznym Uniwersytecie w Kamieńcu Podolskim.

Jak zapewniali organizatorzy, w następnych latach możemy spodziewać się kolejnych edycji tej ważnej konferencji naukowej.

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny