R E K L A M A

Z I P

Kraj | Polityka i Samorząd | ZamośćRedakcja21 lutego 2018 FACEBOOK | 3993 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 3 komentarze

Zamość: Wybory przed nami! Zgłoś swoją kandydaturę na urzędnika wyborczego

Wybory

R E K L A M A    B O A R D

Delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Zamościu przesłała do nas informację o zasadach dokonywania zgłoszeń kandydatów na funkcję urzędników wyborczych na terenie swojej działalności. Poniżej publikujemy szczegółowe wytyczne oraz Wzór zgłoszenia który można wydrukować i wypełnić.

Z dniem 19 lutego 2018 r., weszła w życie uchwała Państwowej Komisji Wyborczej w sprawie określenia liczby, trybu i warunków powoływania urzędników wyborczych. W związku z powyższym Delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Zamościu informuję o zasadach naboru kandydatów na urzędników wyborczych na terenie Miasta Zamość, Powiatu Biłgorajskiego, Powiatu Hrubieszowskiego, Powiatu Tomaszowskiego oraz Powiatu Zamojskiego.

Urzędnik wyborczy jest powoływany przez Szefa Krajowego Biura Wyborczego w danej gminie na okres 6 lat. Wykonuje swoje zadania od dnia zarządzenia właściwych wyborów do dnia rozstrzygnięcia protestów wyborczych oraz w innych sytuacjach, gdy jest to konieczne.

Kandydaci do pełnienia funkcji urzędnika wyborczego muszą spełniać następujące kryteria:

 • posiadać wykształcenie wyższe;

 • nie mogą być kandydatami w wyborach w okręgu, w skład którego wchodzi gmina właściwa dla obszaru działania urzędnika wyborczego, komisarzem wyborczym, pełnomocnikiem wyborczym, pełnomocnikiem finansowym, mężem zaufania lub członkiem komisji wyborczej;

 • nie mogą wykonywać swojej funkcji w gminie, na obszarze której ma miejsce ich zatrudnienie;

 • nie mogą być ujęci w stałym rejestrze wyborców objętym zakresem ich działania. Powyższy warunek, nie dotyczy miast na prawach powiatu;

 • nie mogą być członkami partii politycznych ani prowadzić działalności publicznej niedającej się pogodzić z pełnioną funkcją;

 • nie mogą być skazanymi prawomocnym wyrokiem za przestępstwo umyślne ścigane
  z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe;

 • muszą pracować w organach administracji rządowej, samorządowej lub jednostkach im podległych lub przez nie nadzorowanych.

Zgłoszenie należy przesłać za pośrednictwem placówki pocztowej lub dostarczyć osobiście w godzinach urzędowania do dnia 13 marca 2018 r., na adres:

Delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Zamościu

ul. Partyzantów 3, pok. 230

22-400 Zamość

Zgłoszenie powinno zawierać:

 • wypełniony kwestionariusz zgłoszeniowy kandydata na urzędnika wyborczego

(Załącznik do uchwały Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 19 lutego 2018 r. w sprawie określenia liczby, trybu i warunków powoływania urzędników wyborczych.)

 • kopię dokumentu potwierdzającego posiadanie wykształcenia wyższego.

Nie będą rozpatrywane zgłoszenia, które nie będę spełniały podanych powyżej wymogów i dostarczone po wyznaczonym terminie (decyduje data wpływu zgłoszenia do Delegatury).

Dodatkowe informację na temat naboru można uzyskać na stronie: http://zamosc.kbw.gov.pl/ oraz pod numerem telefonu: 84 638 47 03. Pełen opis rekrutacji zawiera Uchwała Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 19 lutego 2018 r. w sprawie określania liczby, trybu i warunków powoływania urzędników wyborczych.

WZÓR ZGŁOSZENIA (do pobrania)

 

Przypomnijmy kiedy najbliższe wybory:

 • Wybory samorządowe w których wybierzemy radnych sejmików województw, rad powiatów i gmin oraz prezydentów lub burmistrzów miast a także wójtów. Odbywają się co 4 lata, najbliższe wybory samorządowe już w 2018 roku najprawdopodobniej w niedzielę, 11 listopada 2018 r., zbiegną się wówczas w czasie, z obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
   
 • Wybory parlamentarne w trakcie których obywatele Polski wybierają na kolejne 4 lata swych przedstawicieli do dwuizbowego parlamentu (Sejmu – 460 posłów i Senatu – 100 senatorów). Następne wybory parlamentarne odbędą się w 2019 roku.
   
 • Wybory europejskie w trakcie których będziemy mogli wybrać eurodeputowanych do Parlamentu Europejskiego  przeprowadzane na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Następne wybory do Parlamentu Europejskiego również w 2019 roku.
   
 • Wybory prezydenckie w trakcie których wybiera się prezydenta RP. Odbywają się co 5 lat na zarządzenie marszałka Sejmu. Następne wybory prezydenckie odbędą się w 2020 roku.
Autor: Redakcja
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "jak" dnia 22 lutego 2018 o godzinie 7:55:03 napisał:
  Co pisze niedoinformowany redaktor? Szanowna Komisja Wyborcza niech sprostuje te banaluki, bo wprowadzają zainteresowanych w błąd.
  1
  0
  R E K L A M A
 • "Po cichu. ..." dnia 22 lutego 2018 o godzinie 7:58:52 napisał:
  Droga "redakcjo" ,a może raczej Robercie, macie kłopot z dostępem do informacji? "Państwowa Komisja Wyborcza podała termin, w którym powinny odbyć się tegoroczne wybory samorządowe. Zdaniem PKW wybory samorządowe 2018 muszą zostać ogłoszone między 17 października a 9 listopada. Podano kilka propozycji, które spełniają ten warunek. Ostateczną datę wyborów samorządowych wskazuje premier." http://wsamorzadzie.pl/author/robert/
  1
  0
 • "76-569" dnia 22 lutego 2018 o godzinie 15:55:49 napisał:
  "muszą pracować w organach administracji rządowej, samorządowej lub jednostkach im podległych lub przez nie nadzorowanych." - i ten warunek ............
  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

Janko 32 minuty temu
Uwielbiam Zwolaka. Gdziekolwiek się poj...
Jarek z sitanca 41 minut temu
Andrzej daj spokój :)...
as 50 minut temu
Piękny i szczytny cel tylko szkoda , ż...
Zmarzniety
Stare Miasto było wyludnione zupełnie ...
magnar
Byłem, wrzuciłem trochę grosza do pus...
Obserwer
Inicjatywa bardzo słuszna bez względu ...
L11A
Idea zbiórki godna najwyższego uznania...
Jacek
Chciałem wrzucić coś do puszki, gdy w...
Robert
Na tą akcję zaprosił ojciec dziecka n...
No
Przecież to ustawka aż wstyd. Wstyd mi...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny