Galerie | Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja29 grudnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: WOŚP na zamojskiej neonatologii [FOTO, VIDEO]

R E K L A M A    B O A R D

Sztab Nr 892 w Zamościu zorganizował w dniu 28 grudnia 2018 r. konferencję prasową dotyczącą organizacji i celu kwesty podczas XXVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Ordynator oddziału neonatologii, lek. med. Hanna Orjanik przywitała wolontariuszy WOŚP i przedstawicieli mediów. W trakcie konferencji pani ordynator przybliżyła działanie niektórych urządzeń przystosowanych do potrzeb noworodków, które oddział otrzymał od WOŚP, np. aparatu do nieinwazyjnego wspomagania oddechu, który bez bólu zabezpiecza dziecku prawidłowy oddech, dwa aparaty EKG, dzięki którym można badać dzieci o wadze nieprzekraczającej 1 kg, lampy do fototerapii wykorzystywane w leczeniu żółtaczki u dzieci, kardiomonitor oceniający akcję serca, oddech, posiadający też możliwość badania stężenia CO2 (dwutlenku węgla) w wydychanym powietrzu, urządzenie do przez skórnego badania poziomu bilirubiny (bezinwazyjny miernik żółtaczki u noworodków) czy inkubator transportowy wyposażony w baterie i urządzenie do wsparcia oddechu, umożliwiający bezpieczny transport chorego dziecka z sali porodowej na intensywną terapię noworodka.

WOŚP ma kilka programów zdrowotnych, jednym z nich jest program przesiewowego badania słuchu, aparat (słuchawka) umożliwiający wykrycie niedosłuchu u dziecka i dokonanie interwencji wpływa na prawidłowy rozwój mowy i intelektu. Inny program WOŚP to badania w kierunku retinopatii wcześniaczej choroby niedojrzałej siatkówki. Wcześnie wykryta retinopatia pozwala wdrożyć nowoczesne techniki leczenia.

Otrzymaliśmy również informacje o sprzęcie przekazanym do Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu, który został zakupiony ze środków zebranych w poprzednim Finale WOŚP.

Wykaz sprzętu przekazanego przez WOŚP w 2018 r.:

  1. Lampy do fototerapii Bilitherapy SPOT — 2 szt.
  2. Bilirubinometry JM-105 — 2 szt.
  3. Aparat do wspomagania oddechu Infant Flow SiPAP —1 szt. 
  4. Kardiomonitory uMEC 15 — 2 szt.
  5. Aparat EKG BTL-08 LC — 2 szt.

Andrzej Szumowski przedstawił podsumowanie poprzedniej zbiórki i zaprosił do udziału w najbliższym finale WOŚP. Poniżej materiał VIDEO.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Adamus
Na stronie 'Nie dla spalarni'* pojawił ...
szczebrzeszyn
Cypr jest pierwszy raz? bo nie pamiętam...
nie znam się a...
chwila chwila Brawa dla tej pani - zdję...
olek
to już widać kto z radnych posłuszny ...
?
a jeden radny na zwolnieniu co robi na s...
TK
Szczególnie ekscytująco zapowiada się...
Sylvia
Ktos tu tęskni za dawną posadką w PGK...
WerT
Bo Flip i Flap nie występują jak to ni...
leniwce w radzi...
Ćwik nieobecny? Zwolak nieobecny? Szopk...
cchenieek
Panie Josik, mowiles Pan ze nie dasz Pan...
observer
niepotrzebne odwlekanie w czasie, które...
Rozbawiony
Ćwik to może już rozprawił się ze s...
prq
Warto dodać, że w pociągach (szynobus...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018