R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara2 grudnia 2017 FACEBOOK | 5235 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 60 komentarzy

Zamość: Wielkie zwycięstwo Godzisza

Ireneusz Godzisz. Fot. R. Moteka
R E K L A M A    B O A R D

Zamojska Platforma Obywatelska ma nowego – starego szefa.

Dziś (2 grudnia) odbyły się wybory władz lokalnych i regionalnych Platformy Obywatelskiej. Na wyniki wyboru regionalnej wierchuszki PO jeszcze poczekamy, znamy natomiast wyniki wyborów lokalnych.

O stanowisko ubiegało się dwóch miejskich radnych PO: Ireneusz Godzisz, wiceprzewodniczący Rady Miasta Zamościa, pracujący w PGK, który dotąd pełnił funkcję przewodniczącego powiatowej PO  oraz Marek Kudela, nauczyciel, działacz społeczny. W głosowaniu udział wzięło 36 członków partii uprawnionych do udziału w wyborach.

Głosy rozłożyły się następująco: Godzisz – 28, Kudela -8.

To duży sukces Ireneusza Godzisza, ale i bardzo duże wyzwanie. Przed starym-nowym szefem zamojskiej PO przyszłoroczne wybory samorządowe, a Zamość jest określany bastionem PiS-u. Ponadto będzie on musiał odbudować i zaktywizować organizację partyjną. Jak udało nam się ustalić w poprzednich wyborach władz lokalnych Platformy udział wzięło około 80 działaczy, teraz zaś 36. Ten stan pokazuje, że PO w Zamościu boryka się z kryzysem.

W stolicy PO zawarło sojusz z Nowoczesną. Czy tak samo będzie w Zamościu? Czy PO wystartuje pod swoim szyldem, czy też wspólnie z kimś pod inną nazwą? Czy Platforma wystawi kandydata na prezydenta miasta? Te pytania i zadania stoją przed władzami zamojskiej PO.

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "bezpartyjny" dnia 2 grudnia 2017 o godzinie 21:26:01 napisał:
  POczątek końca PO w Zamościu. Niech nadal "grają" w kilku, to efekty widać. Stołeczki mają, pilnują jak oka w głowie, a reszta od czarnej roboty. POrażka staje się faktem!!!
  R E K L A M A
 • "Horn" dnia 2 grudnia 2017 o godzinie 21:35:14 napisał:
  36 głosujących? Tylko tyle? Spodziewałem się po PO więcej. Aby stworzyć listy do Rady Miasta potrzeba ponad 40 osób. Jak na teraz jest 36 to czarno widze. PiS można lubić lub nie, ale tam jak na razie bardzo silna organizacja, przynajmniej. Czarne chmury nad PO jeśli tam nic się nie zmieni.
 • "magnar" dnia 2 grudnia 2017 o godzinie 21:44:25 napisał:
  Skoro w Warszawie Nowoczesna poparła kandydata PO na prezydenta, to może w Zamościu PO poprze człowieka z Nowoczesnej?
 • "rado" dnia 2 grudnia 2017 o godzinie 21:53:23 napisał:
  Dobrze, że dowiózł tych 23 i pięciu z komisji było na miejscu.
 • "beata" dnia 2 grudnia 2017 o godzinie 22:16:17 napisał:
  Wielkie zwycięstwo Godzisza! Jedna grupa przedszkolna. Panie redaktorze?
 • "Zwolak na Prezydenta" dnia 2 grudnia 2017 o godzinie 22:51:46 napisał:
  Zwolaka na Prezydenta wystawić. To wystarczy, żeby rozłożyć obie partie jednym posunięciem :-)
 • "robert" dnia 2 grudnia 2017 o godzinie 22:58:55 napisał:
  PO to urząd pracy na czele z tym...
 • "magnar" dnia 3 grudnia 2017 o godzinie 7:19:53 napisał:
  @beata ja tu wyczuwam raczej sarkazm redaktora :) wczytaj się w tekst.
 • "roadrunner" dnia 3 grudnia 2017 o godzinie 7:41:55 napisał:
  Radna bezpartyjna, jako pierwszy głos krytyki w dyskusji o przyszłości PO? To dla odmiany poczyńmy analizy dotyczące koniunkturalizmu, którego spektrum światopoglądowe jest szerokie niczym zysk, który można osiągnąć, doraźnie opowiadając się po stronie tego, który aktualnie dzieli granty. Idąc dalej tym tropem światła .nowoczesność, "wspólny kandydat marzeń" (buahaha), raz kroczy w marszach życia, raz popiera feministki. Ten prowincjonalny tygiel wzbudza pusty śmiech... Jeśli posiadam światopogląd, to nie modeluję go i tym samym nie ośmieszam, piaskownico polityczna.. Co, "kolega" przerąbał i tradycyjnie zaczęło się szczucie?
 • "apolityczny" dnia 3 grudnia 2017 o godzinie 8:38:38 napisał:
  "Sukces", jak DH zrezygnował z bycia przewodniczącym PO w Zamościu IG był jedynym kandydatem na przewodniczącego, to w czasie spotkania nawet poseł MG śmiał się z tych wyborów ( jakie to wybory jak jest jeden kandydat). "Ryba się psuje od głowy" i takie są dzisiaj efekty, jeden w PUP ( "łapanka do PO pracowników) z up. "pm", drugi w PGK z "bł". pm. O reszcie szkoda pisać. PO w Zamościu jest tylko formalnie, cytując byłego ministra Sienkiewicza "...chuj, dupa i kamieni klupa" ;)
  R E K L A M A
 • "do "roadrunner"" dnia 3 grudnia 2017 o godzinie 8:48:33 napisał:
  Tak "pędziwiatr" trzeba s.....ć z wiatrem, bo z takim "sukcesem" to się trzeba ze wstydu spalić. Powinien wygrać MK to by może r.....ł ten beton i przywrócił normalność i PO by odżyło w Zamościu. A tak towarzystwo wzajemnej adoracji trwa nadal, dobrej zabawy, konkurencja polityczna zaciera ręce, jak widzi frekwencję :))) PS. Na nic to silenie się na "górnolotne" słownictwo. Jurto poniedziałek ZOM czeka.
 • "Anonim" dnia 3 grudnia 2017 o godzinie 8:56:57 napisał:
  żenująca agitka, żenująca
 • "Anonim" dnia 3 grudnia 2017 o godzinie 8:58:29 napisał:
  "Marek Kudela, działacz społeczny". o i trochę dowcipu
 • "państwo teoretyczne" dnia 3 grudnia 2017 o godzinie 9:09:24 napisał:
  Wielkie zwycięstwo to będzie jak do rady kogoś wprowadzi.....
 • "tomek" dnia 3 grudnia 2017 o godzinie 10:26:11 napisał:
  Ta partia to najwieksza patologia w polityce
 • "mieszkaniec" dnia 3 grudnia 2017 o godzinie 11:10:02 napisał:
  zdelegalizować i tyle
 • "żartowniś ;)" dnia 3 grudnia 2017 o godzinie 11:28:32 napisał:
  Gdzieś to czytałem, więc parafrazując: Pewien polityk usiadł w samolocie obok małej dziewczynki. Polityk zagadał do dziewczynki czy ma ochotę trochę z nim porozmawiać. Dziewczynka zamknęła spokojnie książkę którą czytała i powiedziała: - OK. Bardzo chętnie. Więc o czym będziemy rozmawiać? Polityk na to: - Może o polityce? - OK - odpowiedziała - to bardzo interesujący temat. Mam jednak pytanie: jak to się dzieje że koń, krowa i jeleń jedzą to samo, czyli trawę. Jeleń wydala małe suche kuleczki, krowa duże, płaskie, rzadkie placki, a koń wysuszone kulki. Może potrafi mi Pan wytłumaczyć co jest tego przyczyną?... - Nie mam pojęcia - odpowiedział polityk po chwili zastanowienia. Na to dziewczynka odpowiedziała: - Czy czuje się Pan zatem naprawdę wystarczająco kompetentny by rozmawiać o polityce skoro temat zwykłego gówna przekracza pańskie możliwości?
 • "obserwator z Zamościa" dnia 3 grudnia 2017 o godzinie 11:49:02 napisał:
  Za_https://sjp.pl/koniunkturalizm:"postawa lub zachowanie polegające na wykorzystywaniu chwilowych, sprzyjających warunków do osiągnięcia doraźnych korzyści osobistych; oportunizm. KOMENTARZE: UWAGA: głupek robi awanturę i wyzywa, jak nie rozumie; nie docieka, żeby zrozumieć". Ciekawe, kogom to może dotyczyć??? "Lustereczko powiedz przecie kto jest"...?
 • "imprezowicz" dnia 3 grudnia 2017 o godzinie 13:02:45 napisał:
  Impreza po wielkim zwycięstwie już była? Czy dopiero będzie? W Ordynacie, kiedy i o której? Pod kaczkę dobrze się pije, bo kaczka też lubi pływać. Po autograf przyjadę.
 • "Thomas" dnia 3 grudnia 2017 o godzinie 14:02:27 napisał:
  To jest pyrrusowe zwycięstwo. Szkoda, że Rafał Zwolak i Marta Pfeiffer nie ma w PO. To naturalni liderzy..
  R E K L A M A
 • "hmm" dnia 3 grudnia 2017 o godzinie 14:53:38 napisał:
  36 głosujących? Wychodzi na to, że PO w Zamościu jest kadrowo słabsze od SLD, czy Nowoczesnej. PiS to w ogóle poza zasięgiem.
 • "Thomas" dnia 3 grudnia 2017 o godzinie 14:55:58 napisał:
  Jest takie piłkarskie powiedzenie, zwycięskiego składu się nie zmienia. Brutalnie o tym przekonał się Berti Vogst wystawiając do Mundialu we USA , praktycznie identyczny skład który na mundialu we Włoszech zdobył mistrzostwo świata. Niemcy zagrali na tych mistrzostwach bardzo niepewnie i przegrali gładko z Bułgarią. To sama z Ryszardem Petru po dwóch latach Nowoczesna tonie, Ryszard Petru doznał środowej klęski, co gorsza jest on teraz ciężarem dla nowoczesnych. Petru który był twarzą tej partii i założycielem tej partii zaledwie po dwóch latach jego kariera legla w gruzach. Przykładem spektakularnej klęski jest Mateusz Kijowski - Kijowskiego nikt nie wita, nikt nie zaprasza to samo jest tutaj każdy ma swój czas, czas wielu SKONCZYL SIE, SZKODA XE TYCH WIELU O TYM NIE WIE. To polska tradycja i to jest zła tradycja.
 • "tommik" dnia 3 grudnia 2017 o godzinie 15:32:21 napisał:
  Fanntoomaasss- a z shhhetyną PO idzie na wierzch .Tonie jak stara łajba .
 • "Prezydent 2018" dnia 3 grudnia 2017 o godzinie 15:47:40 napisał:
  "Zamość: Wielkie Zwycięstwo Godzisz"_kolejny krok, kandydat na Prezydenta Miasta Zamość - Ireneusz Godzisz ( trzeba iść za ciosem, sukcesy chodzą parami)! Była by mocna konkurencja dla dyrektora PGE.
 • "mieszkaniec" dnia 3 grudnia 2017 o godzinie 16:29:22 napisał:
  Bohater filmów Zamość.tv dostał tylko 8 głosów. Bardzo źle to świadczy o skuteczności radnego, skoro nawet swoich nie mógł do siebie przekonać.
 • "frekwencja" dnia 3 grudnia 2017 o godzinie 16:43:12 napisał:
  Jak panowie kontrkandydaci dostaną po tyle głosów w wyborach 2018 do RM, sukces będzie nie tylko medialny.
 • "quo vadis" dnia 3 grudnia 2017 o godzinie 16:59:57 napisał:
  Frekwencja? Jedna klasa ze szkoły normalnie. 30-40 osób w partii w mieście ok. 50-60 tys. mieszkańców? Niektóre stowarzyszenia mają więcej. Przecież ta partia nie tak dawno rządziła Polską, a teraz?
 • "roadrunner" dnia 3 grudnia 2017 o godzinie 17:33:50 napisał:
  Obserwatorze z Zamościa, czytaj "radna, co wszystko słyszała i przeczytała, tylko niczego nie zrozumiała...." Moja przewaga nad głupotą ludzką (i tu wynajmij tłumacza, który wyjaśni ci przesłanie), polega na umiejętności zrozumienia słowa pisanego, mówionego, a nawet śpiewanego. Wnioskując z poziomu wypowiedzi, niektóre jednostki skazane są na przekaz prosty (tu cytat przykładowy: "jesteś debilem" ), by cokolwiek pojąć. W związku z wrodzoną wrażliwością i taktem, do takiego poziomu zniżyć się nie mogę... A teraz niech ktoś dokona translacji do poziomu, który jesteś w stanie pojąć.....
 • "Thomas" dnia 3 grudnia 2017 o godzinie 18:26:16 napisał:
  Daniel Czubara @ odnoszę wrażenie, że to wielkie zwycięstwo. Niemniej jednak czy to jest dobry wybór? Dla pozycji tak.
 • "kawalarz" dnia 3 grudnia 2017 o godzinie 18:31:32 napisał:
  "Mówi żona do męża: podobają mi się w tobie trzy rzeczy, mąż do żony: powiedz kochanie, co to za trzy rzeczy? Żona do męża: podbródki" :) PS. to nie jest treść spersonalizowana Życzę dużej dozy dobrego humoru!
  R E K L A M A
 • "as" dnia 3 grudnia 2017 o godzinie 18:38:15 napisał:
  Czy mógłby ktoś wymienić co takiego zrobił Pan Marek Kudela jako działacz społeczny .
 • "Hron" dnia 3 grudnia 2017 o godzinie 19:28:23 napisał:
  Pytanie, czy po takim sukcesie pan Godzisz jako lider ugrupowania w Zamościu weźmie na siebie odpowiedzialność i zostanie kandydatem PO na prezydenta Zamościa? Stanowisko zobowiązuje.
 • "POdPIS" dnia 3 grudnia 2017 o godzinie 20:03:02 napisał:
  zwycięstwo w tym, kto dostanie baty :-)))))
 • "do Thomas" dnia 3 grudnia 2017 o godzinie 22:08:53 napisał:
  Thomas - Pani Marta była przecież członkiem PO. Skoro to taki naturalny lider, to dlaczego nie została i nie przekonała do siebie ludzi w strukturach?
 • "do hmm" dnia 3 grudnia 2017 o godzinie 22:19:16 napisał:
  36 aktywnych członków w partii opozycyjnej, w takim mieście jak Zamość, to jeszcze nie tragedia. Zważywszy na fakt jak bardzo ludzie nie chcą angażować się w politykę. Wszyscy narzekają ale żeby trochę popracować na tym polu, to już chętnych brak. Osobom, które nie zajmowały się polityką wydaje się, że to taki miód. Same synekury. A dużej części z nich nawet na wybory się nie chce pójść. Dlatego gratuluję samozaparcia i wytrwałości tym 36, a także osobom z innych ugrupowań politycznych, którym się chce.
 • "reksio" dnia 3 grudnia 2017 o godzinie 22:35:40 napisał:
  System pomagdalenkowy w całej okazałości! ..Kiedy działacze z zarządów partyjek przestaną piastować fuchy w administracji rządowej czy samorządowej? Kiedy wybory w PSL? Cały zakład zagłosuje? PO/PIS czy PSL widzicie różnice?
 • "kandydaci" dnia 3 grudnia 2017 o godzinie 22:38:34 napisał:
  Jakby na to nie patrzeć, tak duża różnica głosów potwierdziła bardzo mocną pozycję Godzisza w zamojskiej PO. W dalszym ciągu jest niekwestionowanym liderem. Porażka kontrkandydata jest wręcz druzgocząca. Co ciekawe w Platformie w wyborach udział mogą wziąć wszyscy członkowie, a nie tylko wybrani przedstawiciele jak w większości innych partii, takich jak np. PiS, czy .Nowoczesna.
 • "reksiu" dnia 3 grudnia 2017 o godzinie 22:40:07 napisał:
  Reksiu,a czemu tylko trzy partie wymieniłeś?
 • "gminna Kacha" dnia 3 grudnia 2017 o godzinie 22:48:29 napisał:
  Jestem ciekawa czy ludzie z Nowoczesnej zechcą się zjednoczyć z tymi i PO. O tych pierwszych słychać ciągle od dwóch lat. PO kompletnie nic nie robi w Zamościu. Kto słyszał o tym co zrobiło PO. Oczywiście poza składanymi kwiatami na płycie Rynku Wielkiego? Nawet Rysiek powiedział że żony która zdradziła nie bierze się do łóżka. Z tymi od Ryska każdy chce gadać
 • "por.zUbek" dnia 4 grudnia 2017 o godzinie 8:10:03 napisał:
  SLD pragnie "cofniecia "ustawy dezubekizacyjnej?! Zakładając barani pęd "opozycji" - PO i N. będą "chciały" podobnie? Może szanowny redaktor zada pytanie przedstawicielom tych partii. Z przyjemnością poczytam!
  R E K L A M A
 • "wyborca" dnia 4 grudnia 2017 o godzinie 8:28:13 napisał:
  Nie dziwię się wynikowi tych wyborów. Godzisz, jako przedstawiciel partii opozycyjnej, pojawia się na wszystkich akcjach protestacyjnych. Nie zgadza się z niektórymi zmianami, które wprowadza rząd i wyraża to. Chce mu się wyjść z domu. Na ostatniej akcji przed sądem w Zamościu Pana Marka jakoś nie było widać. Nie widziałem również przedstawicieli .Nowoczesnej, PSL-u czy SLD. W otwarte spory z Zawiślakiem też tylko wiecznie Godzisz. Nikt więcej jakoś nie ma odwagi podnieść rzuconej przez PiS rękawicy. Więc naprawdę nie dziwię się. Facet wydaje się naturalnym liderem nie tylko Platformy ale i całej zjednoczonej opozycji w Zamościu - jeśli taki projekt się w końcu pojawi.
 • "do Hron" dnia 4 grudnia 2017 o godzinie 8:34:02 napisał:
  Kandydatów na prezydenta Zamościa powinno być tylko dwóch. Ten z PiS-u i ten nie z PiS-u. W innym przypadku wynik jest z góry przesądzony.
 • "kmicic" dnia 4 grudnia 2017 o godzinie 8:36:41 napisał:
  Dla mnie to mógłby nawet wygrać Stalin lub Lenin tak dla mnie jak i dla normalnych ludzi powinny obchodzić takie partyjne ustawki. Zakładam że już 3 miesiące przed tymi wyborami było wiadome kto wygra a to spotkanie to była czysta formalnosc i pokazowka że jednak w tej zamojskiej PO coś robimy. Ktoś tu wspominał o normalności, to powiem WCz. Panu lub Pani że w normalnym państwie ta partai dawno byłaby zdelegalizowana ze względu an swoją szkodliwa działalność dla państwa, ale ponieważ mamy demokrację a partie są tak przewertowane przez zagraniczne służby wywiadowcze to taka partia istnieje i dalej pluje na swój kraj. Co gorsze o zgrozo jeszcze są ludzie którzy im wierzą i na nich głosują i ci co na takie partie głosują i świecie wieża w to co w TV powiedzą są dowodem na to że demokracja to najgorszy ustoj świata. Im nie chodzi o to aby w takim Zamościu ludzie mogli dużo zarabiać im chodzi o ciepłe posadki dlatego tworzy się biurokracje i każdy załatwia sobie posadę i tak w urzędach pracują niekompetetni ludzie którzy myślą tylko o stolkach. Głosowanie na PIS lub PO nic nie zmieni bo jedna i druga partia chce kraść. Tu trzeba wprowadzić wolność i normalność.
 • "do kmicic" dnia 4 grudnia 2017 o godzinie 10:24:06 napisał:
  Cytujesz Korwina? Problem z nim (dla potencjalnego wyborcy) jest taki, że trudno się połapać jak aktualnie nazywa się partia, której jest przedstawicielem.
 • "a może" dnia 4 grudnia 2017 o godzinie 13:07:13 napisał:
  a może zamiast narzekać, trzeba się kontaktować z takimi ludźmi jak Godzisz i wspólnie coś dla tego miasta i jego mieszkańców - czyli również siebie - zrobić (wybory blisko)
 • "Agnieszka" dnia 4 grudnia 2017 o godzinie 13:17:07 napisał:
  Pomimo wielu głosów krytyki, widzę dość duże zainteresowanie tą Partią, chciałabym, aby przybyło jej więcej zwolenników, ludzi młodych, mądrych i otwartych na koalicję z innymi ugrupowaniami, tylko tak można zwyciężyć. Czasami trzeba coś oddać ale zyskać porozumienie i przywrócić mieszkańcom wiarę że czasy ludzi, którzy myślą tylko o tym, co na moim podwórku miną bezpowrotnie. pozdrawiam zamojskie PO i życzę powodzenia i otwartości na nowe
 • "Kmicic" dnia 4 grudnia 2017 o godzinie 13:40:32 napisał:
  "do kmicic" Trudno się połapać bo do żadnej telewizji nie jest zapraszany ani żadna telewizja go nie chce pokazywać. Tusk był też w wielu partiach i patrz jakoś go częściej widzisz jak nie w TVN to TVP albo Polsacie. Media są stronnicze i to widać na kilometr, a że większość mediów jest w rękach niemieckich to partie polskie typu Wolność nie są pokazywane. Nawet gdyby teraz Stalina pompowali i codziennie pokazywali w mediach to część zagłosowałaby na niego mimo zbrodni. Do "Agnieszka" wielu ludzi młodych pragnie pozamykać polityków PO a nie do niej wchodzić, jedynie dzieci tych polityków mogą być tzw. młodzieżówką PO oczywiście jak im się obieca stołki.
 • "Anonim" dnia 4 grudnia 2017 o godzinie 14:40:53 napisał:
  Najbardziej rozśmieszyło mnie zdanie w felietonie mówiące o tym , że nowy przewodniczący będzie musiał odbudować i zaktywizować organizację partyjną. Czyli innymi słowy będzie musiał odbudować i zaktualizować to co sam wcześniej zburzył . Niestety wybór pana Godzisza na przewodniczącego potwierdza raz jeszcze, że PO nie wyciągnęła żadnych wniosków z przegranych wyborów . Wybór pana Godzisza na przewodniczącego zamojskich struktur PO to kompromitacja tej organizacji . Pozostał tylko wstyd , ze kiedyś na tą partię głosowałem.
 • "do kmicic" dnia 4 grudnia 2017 o godzinie 17:26:14 napisał:
  Jeśli chodzi o media masz rację. Natomiast, co do zmiany partii to taki Tusk, czy Kaczyński owszem zmienili barwy ale to było dekadę temu. Korwin natomiast kilkukrotnie w ciągu ostatnich dwóch, czy trzech lat. To jest coś, co wprowadza zamęt, również wizerunkowy.
 • "do anonim" dnia 4 grudnia 2017 o godzinie 17:40:01 napisał:
  Naturalną rzeczą jest, że partia która przechodzi do opozycji zaczyna tracić członków. Zawsze znajdą się tacy, co pchają się do polityki tylko dla własnej korzyści i ci w pierwszej kolejności odchodzą. Nie da się tego uniknąć i tak jest w każdym ugrupowaniu. Pozostają osoby, które mają jakiś kręgosłup moralny, nie zachowują się jak chorągiewki na wietrze.
  R E K L A M A
 • "przyjaciele" dnia 4 grudnia 2017 o godzinie 17:58:07 napisał:
  Jak, to w starym przysłowiu: "przyjaciół poznaje się w biedzie". Przy okazji takiej weryfikacji przynajmniej można stwierdzić na kogo można liczyć.
 • "TORRES20400" dnia 4 grudnia 2017 o godzinie 18:08:02 napisał:
  "Wielkie zwycięstwo" brzmi nieźle. Lepiej niż "pozbierał maruderów i luźnych renegatów do kupy i coś tam próbuje z nich klecić". To towarzystwo dawno się rozbiegło, bo nigdy nie łączyła ich jakaś spójność ideowa, czy tam jakaś wizja czegokolwiek. W kontekście nadchodzących wyborów - "kto postawi w wyścigach na kulawego konia?"....
 • "spójność ideowa" dnia 4 grudnia 2017 o godzinie 18:43:59 napisał:
  Jest w Polsce jedna partia, której członków łączy spójność ideowa, a właściwie niemal religia, tzw. religia smoleńska.
 • "TORRES20400" dnia 4 grudnia 2017 o godzinie 18:49:36 napisał:
  Być może tak. Ale jest to, przynajmniej dla nich, spójne ideowo. Co łączy członków PO?
 • "do Torre" dnia 4 grudnia 2017 o godzinie 22:29:15 napisał:
  Myślę, że podobnie jak członków innych nowoczesnych partii politycznych wspólna wizja przyszłości kraju w którym żyją. Dla jednych liberalna wizja gospodarki, dla innych państwo opiekuńcze, dla jednych rozdzielność kościoła od państwa dla innych konserwatywny katolicyzm dla jednych otwartość na inne narody i kultury dla innych bardziej nacjonalistyczna wizja kraju itd. idt. I nie piszę tu o nacjonaliźmie, czy liberaliźmie jako o jakichś skrzywionych skrajnościach - jak nam to przedstawiają politycy i media po obu stronach barykady. Tzw. ideowość, podobnie jak podział na lewicę i prawicę w klasycznym znaczeniu obecnie się zatarły. Mam spore wątpliwości ten spójnik ideowy jaki występuje akurat w PiS-sie, można postrzegać pozytywnie.
 • "por.zUbek" dnia 5 grudnia 2017 o godzinie 9:27:15 napisał:
  Wy tu gadu- gadu, a umknął Wam jeden szczegół. Szanowny Redaktor Czubara ma również poczucie humoru! Świadczy o tym sam tytuł artykułu. Szacun.
 • "być może" dnia 5 grudnia 2017 o godzinie 12:25:42 napisał:
  Być może, co nie zmienia faktu, że Godzisz zdobył trzy razy więcej głosów niż Kudela.
 • "por.zUbek" dnia 6 grudnia 2017 o godzinie 8:05:56 napisał:
  @być może.... W wyborach do samorządu klasowego córka kolegi miała te trzy razy więcej głosów niż jej kolega. W klasie jest ponad 30tka dzieciaków. Procentowo skala zwycięstwa podobna. Powaga szkolnych wyborów 3krotnie większa!..
 • "Normals" dnia 9 grudnia 2017 o godzinie 15:40:52 napisał:
  Tytuł artykułu zupełnie nie przystaje do rangi tego, co opisuje. Jakim wiekopomnym wydarzeniem są lokalne wybory w jakiejś partii? Jaką wielką perspektywę dla wygranego w tych wyborach otwiera to "wielkie" zwycięstwo" ?. Czy tą perspektywą jest np. chodzenie przed ratuszem z większą niż inni tabliczką podczas protestów totalnej opozycji? Dla nikogo chyba nie jest wątpliwym to, że władza pozostanie w rękach tych, którzy przystąpili do gruntownej przebudowy państwa, do stanu, w którym każdy prawy człowiek będzie czuł się w nim pełnoprawnym, szanowanym obywatelem bez względu na wysokość konta bankowego czy posiadanych koneksji.
 • "xavier" dnia 9 grudnia 2017 o godzinie 15:47:15 napisał:
  SLD to trup polityczny! Możecie wybierać się do woli w gronie 50++. Istnieje druga partia "lewicowa" jej członkowie przypominają lewaków kanapowych z Paryża '68. Duże dzieci dzianych rodziców... Z lewicowością w ujęciu czysto POLSKIM to nawet razem macie zero szans w wyborach.
  R E K L A M A

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny