Społeczeństwo i patriotyzm | Zamośćtekst nadesłany21 lutego 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Wicewojewoda Lubelski odwiedził Zakład Karny

R E K L A M A    B O A R D

W dniu 11 lutego 2019 r. Zakład Karny w Zamościu odwiedził Wicewojewoda Lubelski Pan Robert Gmitruczuk, któremu towarzyszył Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Lublinie ppłk Krzysztof Stefanowski.

Wizyta Wicewojewody Lubelskiego Pana Roberta Gmitruczuka w Zakładzie Karnym w Zamościu związana była ze Świętem Służby Więziennej, które obchodzone jest w rocznicę podpisania przez Marszałka Józefa Piłsudskiego w dniu 8 lutego 1919 roku dekretów „w sprawie tymczasowych przepisów więziennych”, które z czasem stały się fundamentem więziennictwa w odrodzonym państwie Polskim.

Wizytacja Wicewojewody Pana Roberta Gmitruczuka i Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Lublinie ppłk. Krzysztofa Stefanowskiego w zamojskiej jednostce penitencjarnej rozpoczęła się od złożenia wieńca pod tablicą upamiętniającą odbicie więźniów komunistycznego więzienia w Zamościu przez oddział żołnierzy Armii Krajowej. Następnie w sali konferencyjnej odbyło się spotkanie gości z dyrekcją i kierownictwem jednostki podczas którego, zaprezentowana została historia i specyfika jednostki. Zebrani obejrzeli również film przedstawiający ważne wydarzenia i działania podejmowane przez zamojski Zakład. Wicewojewoda Lubelski Pan Robert Gmitruczuk na zakończenie spotkania wpisał się do Księgi Pamiątkowej jednostki oraz podziękował funkcjonariuszom za ofiarną i trudną służbę, życząc jednocześnie sukcesów zawodowych i sił w ich realizacji.

Po zakończeniu spotkania, wicewojewoda wraz z dyrektorem okręgowym zostali oprowadzeni po terenie jednostki przez Dyrektora Zakładu Karnego w Zamościu płk. Dariusza Bernata oraz z-cę Dyrektora mjr. Andrzeja Wermkę. Goście zapoznali się z warunkami odbywania kary pozbawienia wolności przez osadzonych, zabezpieczeniach, prowadzonych działaniach terapeutycznych, zajęciach w kompleksie kulturalno oświatowym oraz o posługach religijnych w kaplicy rzymskokatolickiej i prawosławnej. Dużą uwagę goście poświęcili również warunkom pełnienia służby przez funkcjonariuszy.

Autor i zdjęcia: st. chor. Jacek Szadkowski

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Krys
Rozumiem protest przeciw spalarni, ale n...
Żadne argumenty merytoryczne, finansowe...
z_boku
Niegdyś kiedy wysypisko znajdowało si...
zabrakło farby
sam napis bialy RONDO na asfalcie by wys...
ja z zamoscia
Wielka strata dla Zamościa. Super Facet...
observer
Czytałem "fachowe" wypowiedzi członkó...
ak
Powinniśmy wpisać śmieci na listę na...
zamoy
Na transparentach powinno być 'Nie chce...
Tutejszy
Nie wiem skąd się bierze u kierowców ...
ak
Jeżeli chodzi o prawo własności, to t...
observer
To jakieś myślenie głęboko socjalist...
Zamosciak
Najlepiej byłoby zainstalować tam sygn...
no i wyszedł p...
Zamiast linii wibracyjnych powinniście ...
observer
Na pewno Dziura i Misztal - pieli z zach...
klf
juz wsiadajac do BMW w aucie unosi sie e...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018