Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara18 grudnia 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 34 komentarze

Zamość: Wicepremier Gowin o edukacji, polityce i wyborach samorządowych

Jarosław Gowin; fot. Daniel Czubara
R E K L A M A    B O A R D

Wicepremier, minister szkolnictwa wyższego i nauki, lider partii Porozumienie Jarosław Gowin spotkał się w zamojskim ratuszu z mieszkańcami Hetmańskiego Grodu.

Na spotkanie z wicepremierem Gowinem przybyli m.in. zamojscy radni np. Jan Wojciech Matwiejczuk, Maria Stręciwilk-Gościcka, Piotr Małysz, Krzysztof Sowa, czy Piotr Kurzępa, sympatycy nowego ugrupowania, przedstawiciele władz miasta, a także osoby związane z innymi formacjami politycznymi jak np. poseł Jarosław Sachajko z Kukiz’15 oraz lokalni przedsiębiorcy.

W rozmowie z dziennikarzami Jarosław Gowin pochwalił się, że w województwie lubelskim Porozumienie ma dwóch senatorów – Andrzeja Stanisławka oraz Józefa Zająca ( do niedawna popieranego przez PSL, potem w klubie PiS, ostatecznie dołączył do Porozumienia). W sali Consulatus był też radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Stanisław Misztal (do Sejmiku dostał się z listy PSL), który poinformował nas, że dołączył do partii wicepremiera Gowina i aktywnie działa na rzecz tworzenia struktur ugrupowania zachęcając do wstępowania w szeregi Porozumienia.

Wicepremierowi zadaliśmy kilka pytań. Więcej w naszym materiale wideo. 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Horn" dnia 18 grudnia 2017 o godzinie 22:14:49 napisał:
  Gowin z bardzo dużą rezerwą o poparciu dla AW na prezydenta. Coś czuję, że PiS przyblokuje tę kandydaturę.
  R E K L A M A
 • "haha" dnia 18 grudnia 2017 o godzinie 22:15:59 napisał:
  Stanisław Misztal w Porozumieniu? Bardzo udany transfer!
 • "Wojciech" dnia 18 grudnia 2017 o godzinie 22:18:22 napisał:
  Stanisław Misztal najlepszy polityk o sokolim wzroku, dostrzega problemy najbiedniejszych.
 • "Ewa" dnia 18 grudnia 2017 o godzinie 22:18:58 napisał:
  Ciesze sie, że Stanisław Misztal dołączył do Porozumienia. Bardzo dobry polityk.
 • "Mirek" dnia 18 grudnia 2017 o godzinie 22:20:00 napisał:
  Uważam, że obecność Stanisław Misztala dużo wniesie w rozwój struktur Porozumienia na Zamojszczyźnie. Brawo panie Misztal tak trzymać oddam na pana głos w nadchodzacych wyborach.
 • "Mirek" dnia 18 grudnia 2017 o godzinie 22:21:05 napisał:
  Ja podobnie jak "Mirek" i inni komentujący też uważam, że Stanisław Misztal to doskonały kandydat. Bardzo lubie tego człowieka. Jest przyjazny i dostrzega problemy ludzkie.
 • "Popieram" dnia 18 grudnia 2017 o godzinie 22:22:06 napisał:
  Czy ja dobrze widzę Stanisława Misztala na spotkaniu z panem premierem? Brawo! Już wiem na kogo oddać głos w wyborach za rok.
 • "Teresa" dnia 18 grudnia 2017 o godzinie 22:23:12 napisał:
  Ja i cała rodzina zagłosujemy na Stanisława Misztala. Bardzo dobry kandydat. Dobrze że dołączył do Porozumienia. Pięknie! :)
 • "hmm" dnia 18 grudnia 2017 o godzinie 22:24:38 napisał:
  Porozumienie, jak i Solidarna Polska to przystawki. PiS decyduje, oni przytakują i głosują tak samo. Kandydata na prezydenta wskaże więc PiS, a konkretnie lokalne władze tej partii, które poznamy jutro. Oczywiście za aprobatą prezesa :)
 • "swojak" dnia 18 grudnia 2017 o godzinie 22:30:01 napisał:
  Pan Misztal to świetny kandydat na radnego, posła, a kto wie, może i na prezydenta Zamościa!
  R E K L A M A
 • "magnar" dnia 18 grudnia 2017 o godzinie 22:38:52 napisał:
  I jawnego otwartego poparcia dla prezydenta Wnuka zabrakło. Będziemy rozmawiać z partnerami z PiS.... znaczy się PiS zdecyduje, a my Porozumienie poprze nawet nie będzie to całkiem po ich myśli.Przynajmniej ja to tak odbieram.
 • "sławek" dnia 18 grudnia 2017 o godzinie 23:33:27 napisał:
  nie wiem czy warto pokazywać się z człowiekiem któremu postawiono zarzuty
 • "Jarosław" dnia 18 grudnia 2017 o godzinie 23:36:45 napisał:
  To w takim razie co ma oznaczać fakt pełnej sali u Wnuka w Ratuszu, brak posła Zawiślaka i przychylne uwagi dla prezydenta? To, że nie było jawnego poparcia to chyba jednak taktyka z obu stron, przecież prezydent Wnuk też podkreślał, że jest sympatykiem premiera, ale już nie członkiem partii. Moim zdaniem tu chodzi raczej o jakieś targi między Wnukiem a Gowinem. Zawiślak był nieobecny przy wicepremierze jego rządu co oznacza że się nie liczy. W Chełmie Mazurkowa stała obok Gowina.
 • "Jarosław" dnia 18 grudnia 2017 o godzinie 23:38:26 napisał:
  O ile dobrze pamiętam to poseł też miał jakieś sprawy z potrąceniem na przejściu... Dopóki ktoś nie jest skazany, to jest niewinny...
 • "L11A" dnia 19 grudnia 2017 o godzinie 1:05:01 napisał:
  W nawiązaniu do wpisów kadzicieli pomiędzy godz. 22,15 a godz.22,30 Czy może mi ktoś zorientowany objaśnić, jaki światopogląd w rzeczywistości reprezentuje Pan Misztal, jakie ma przekonania i jaką wizję Polski w tym Polski lokalnej zamierza urzeczywistniać? Ktoś, kto tak często zmienia barwy organizacyjno – polityczne faktycznie popiera i realizuje zupełnie odmienne, nierzadko wzajemnie sprzeczne założenia programowe kolejnych ugrupowań przestaje być czytelnym dla przeciętnego wyborcy. W związku z tym wyborca ma problem z głosowaniem na takiego kandydata z tej prostej przyczyny, że nie jest pewien jego intencji, może podejrzewać go o koniunkturalizm co w prostej linii przekłada się na brak zaufania. A tak na koniec, jeśli ktoś ma wiedzę na temat, jaka jest lista dotychczasowych, realnych i wymiernych dokonań Pana doktora związanych z pracą i piastowanymi funkcjami w samorządzie to chętnie się zapoznam.
 • "zorienowany" dnia 19 grudnia 2017 o godzinie 2:18:05 napisał:
  Jak cieszy przybycie mieszkańców Zamościa, na powitanie Wicepremiera rządu PiS, a wśród nich: dyrektorzy wydziałów, prezesi spółek miejskich i innych a kiedyś w Zamościu już za Prezydenta Andrzeja Wnuka był Prezes Jarosław Kaczyński i nie został zaproszony do ratusza a chciał.
 • "Thomas" dnia 19 grudnia 2017 o godzinie 2:24:45 napisał:
  Pamiętam wizytę Mateusza Kijowskiego w Zamościu. O tej wizycie było głośno w całej Polsce.
 • "zorientowany" dnia 19 grudnia 2017 o godzinie 2:48:53 napisał:
  Dalej jest o nim głośno, ostatnio żebrał na święta całkiem niezłą sumkę ok 30 000 tyś. złotych, na świąteczne wydatki mu wystarczy, tak mówił. Przy tej okazji pozdrawiam Zamojski KOD, który był tak aktywny na starówce w ostatnią niedzielę i śpiewał kolędy staropolskie.
 • "brudny Harry" dnia 19 grudnia 2017 o godzinie 7:04:34 napisał:
  Co do poparcia ministra Gowina dla A.W., to trzeba było być na spotkaniu. Tam Gowin wyjaśnił swoje stanowisko bardziej niż do kamery dziennikarskiej. Mianowicie powiedział, że wg. umowy Porozumienia z PiS, wspólnych kandydatów mają do sejmików i wyżej. Natomiast do gmin i miast, Porozumienie będzie miało własnych, a PiS swoich kandydatów. Zatem, powiedział Gowin, nie jest wstanie wskazać PiS-owi swego kandydata, natomiast czy Wnuk będzie oficjalnym kandydatem Porozumienia, to zależy od struktur samego Porozumienia tu w Zamościu, a zatem jest na tę kandydaturę otwarty.
 • "Antywąs" dnia 19 grudnia 2017 o godzinie 7:24:34 napisał:
  Przecież to poseł zapraszał Jarosława Kaczyńskiego... Nie wiedział, jak załatwić to z prezydentem? A może nie chciał? Może już wtedy zgrzytało? Szkoda tylko, że i premierowi poseł nie mówi prawdy...
  R E K L A M A
 • "hmm" dnia 19 grudnia 2017 o godzinie 8:05:29 napisał:
  @brudny Harry i fajnie niech PiS wystawi swojego kandydata na prezydenta, a Porozumienie swojego. Patrząc na frekwencję podczas spotkań z Gowinem i podczas spotkań z Kaczyńskim łatwo wskazać przyszłego zwycięzcę.
 • "Horn" dnia 19 grudnia 2017 o godzinie 8:21:05 napisał:
  W Chełmie z jawnym i otwartym poparciem dla Jakuba Banaszka nie było, a w Zamosciu bardzo duża rezerwa... http://lublin.tvp.pl/35249442/porozumienie-szykuje-sie-do-wyborow-samorzadowych
 • "Koniec świata" dnia 19 grudnia 2017 o godzinie 8:27:11 napisał:
  Pani radna Stręciwilk - Gościcka też u Gowina?
 • "GowinaFAN" dnia 19 grudnia 2017 o godzinie 8:34:10 napisał:
  Panowie Hawrylak, Malucha(PO), Miechowicz(PO),Gajewski(w swoim czasie szef młodzieżówki SLD na Lubelskie), Stanisław Misztal. Szanowni Państwo ciekawy projekt lecz z ww. kompaniją mi nie po drodze.
 • "GowinaFAN" dnia 19 grudnia 2017 o godzinie 8:35:18 napisał:
  Pan Damian Miechowicz oczywiście były dziłacz PO, przegrał z radnym Godziszem walkę o prymat w mieście.
 • "obiektywnie" dnia 19 grudnia 2017 o godzinie 11:54:09 napisał:
  Ci, których urobi propaganda, czyli wyznawcy Kaczyńskiego i ci z sekty smoleńskiej zagłosują na PIS. Innych trzeba trochę podejść - po to jest Ziobro i Gowin. Mają robić wrażenie rozumnych i bardziej porozumiewawczych. Potem się mniej lub bardziej cieszą ale głosują jak Kaczyńśki każe. Kupujecie to ? Tacy naiwni jesteście ?
 • "idiota" dnia 19 grudnia 2017 o godzinie 17:19:03 napisał:
  panie misztal - morale pana postępowania - to pana kasa (recepty???). A reszta jest milczeniem (????)
 • "a mi stal" dnia 20 grudnia 2017 o godzinie 9:31:04 napisał:
  Mnie sie optyka wyłostsyła jakem pzejrzała na ocy.
 • "Antoni" dnia 20 grudnia 2017 o godzinie 10:10:04 napisał:
  Wicepremier z PiS w Zamościu a Posła Zawiślaka brak. To zakrawa na ... ???
 • "Jestem dumny" dnia 20 grudnia 2017 o godzinie 10:19:39 napisał:
  Jarosław Gowin przehandlował z Zawiślakiem Andrzeja Wnuka w Zamościu za Jakuba Banaszka w Chełmie. Dobre co ?
  R E K L A M A
 • "zmc" dnia 20 grudnia 2017 o godzinie 10:58:04 napisał:
  I taki układ rozumiem - kandydat z Porozumienia w Chełmie, kandydat z PiS w Zamościu.
 • "Alek" dnia 23 grudnia 2017 o godzinie 9:10:09 napisał:
  Wicepremier PiS w Zamościu, a gdzie radni ? Gdzie Przewodniczący Klubu PiS Rady Miasta Zamość Jan Obszański, Wiceprzewodniczący Klubu PiS Rady Miasta Zamość Dariusz Zagdański, Sekretarz Klubu PiS Rady Miasta Zamość Szczepan Kitka. Ich na spotkaniu z Wicepremierem nie było. Jest to żałosne, że takich mamy radnych.
 • "zmc" dnia 23 grudnia 2017 o godzinie 9:41:22 napisał:
  @Alek ja wiem że imię podobne, ale prezesem PiS jest Jarosław, ale Kaczyński nie Gowin. Wszyscy panowie wymienieni przez Ciebie na pewno przyjdą na spotkanie z prezesem Kaczyńskim. Gowin to nie ich lider. Zresztaąjuż cała Polska podczas głosowań w Sejmie zobaczyła, który Jarosław jest ważniejszy :)
 • "Anonim" dnia 23 grudnia 2017 o godzinie 10:20:46 napisał:
  Nie ma kogoś takiego jak "Wicepremier PiS" a Gowin nie jest także "wicepremierem z PiS". Ale co tam. ..... w akcji.

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
z zamoscia
No cóż, szczebrzeszyńsko-zwierzyński...
Roman 202
Co wy piszecie przez opieszałość ZSL ...
eljot
wie ktoś co się dzieje z Daszkiewiczem...
KL
Widzę, że Zamość dalej brnie w krety...
Zamość
"Król jest nagi". Rozczarowany-zgadzam ...
Rozczarowany
Jakiś czas temu na koncepcjach GDDKiA o...
ds
Sorry ale co ma Łuków do Zamościa?...
Mefisto
Prestiżowe konkursy i PWSZ :D:D:D:D Pic...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat