R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćDaniel Czubara5 grudnia 2017 FACEBOOK | 4411 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 13 komentarzy ()

Zamość: Walka o bezpieczne przejścia trwa

R E K L A M A    B O A R D

W wielu rozmowach z mieszkańcami miasta Zamościa słyszymy, że dochodzi do coraz większej ilości wypadków na przejściach dla pieszych. W ciągu ostatnich 12 miesięcy na przejściach w mieście zginęły 4 osoby.– mówią organizatorzy akcji “Bezpieczne przejścia w Zamościu”.

O akcji pisaliśmy już wcześniej TUTAJ

Na policyjnych stronach w komunikacie z 3 listopada czytamy o trzech zdarzeniach z udziałem pieszych, które odnotowali policjanci jednego dnia na terenie Zamościa. Do każdego z nich doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych! W dwóch przypadkach piesi nie odnieśli obrażeń. Z kolei do szpitala trafił 10-letni chłopiec, który został potrącony przez opla na ul. Wyszyńskiego. Policja apeluje o ostrożną jazdę, ale czy to wystarczy ? Niestety nie. Zaczęliśmy się zastanawiać, dlaczego tak się dzieje? Szukamy przyczyn tego zjawiska i jednocześnie postanowiliśmy wystosować do władz miasta Zamościa petycję, która ma na celu zmuszenie Prezydenta do poprawy bezpieczeństwa dla pieszych w Zamościu. Zbieramy podpisy i chcemy prosić Państwa o pomoc. Prosimy abyście włączyli się w akcje, której zadaniem będzie również zwiększenie świadomości wszystkich uczestników ruchu drogowego. Być może znajdą się redakcje, które zechcą zbierać podpisy u siebie. Pamiętajmy, że możemy w dużym stopniu przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa.– mówi radny miejski Rafał Zwolak (Nowoczesna). W przedsięwzięcie zaangażowali się również inni rajcy: Marta Pfeifer (niezrzeszona), Adam Kutyła (SLD).

Aktualnie trwa zbiórka podpisów pod projektem obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej w tej sprawie. By projekt trafił pod obrady Rady Miasta musi być ich 500. Chętni mogą kontaktować się z radnym w sprawie list podpisów.

Lista-poparcia

 

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "Tomek" dnia 5 grudnia 2017 o godzinie 8:29:39 napisał:
  Popieram . Gdzie można założyć podpis?
  5
  3
  R E K L A M A
 • "diva" dnia 5 grudnia 2017 o godzinie 10:47:28 napisał:
  lepszy tytuł byłby "walka o stołki"
  8
  3
 • "Kierowca" dnia 5 grudnia 2017 o godzinie 11:22:36 napisał:
  A może więcej szkoleń dla pieszych. - Jak należy bezpiecznie przechodzić przez ulicę.
  7
  3
 • "do "diva"" dnia 5 grudnia 2017 o godzinie 12:00:46 napisał:
  Masz odrobinę empatii w sobie czy tylko bezmyślnie trollujesz? Na przejściach często trwa "walka o życie" ...kultura jazdy w Zamościu jest coraz niższa i często przejście przez jezdnię po oznaczonym przejściu graniczy z cudem. Najwygodniej udawać,że nic się złego nie dzieje...
  4
  3
 • "do "Kierowca"" dnia 5 grudnia 2017 o godzinie 12:09:29 napisał:
  A może więcej szkoleń dla kierowców, którzy mają daleko w d.... obowiązujące przepisy, że o kulturze jazdy nie wspomnę. Po kamerce lub patrolu do każdego przejścia i po zabiegu - wszyscy zaczną jeździć zgodnie z zasadami ruchu drogowego. Nic nie zwalnia od myślenia, dotyczy to zarówno pieszych jak i kierowców, a sytuacja na zamojskich drogach pogarsza się, więc wypada coś uczynić w tej kwestii.
  2
  3
 • "pieszy" dnia 5 grudnia 2017 o godzinie 17:45:42 napisał:
  w Zamościu został powołany komitet na rzecz poprawy bezpieczeństwa - domyślam się ,że chodzi o przejścia; ale kiedy czytam kto to powołał to nie wiem czy to w grudniu nie jest prima-aprilis; z całym szacunkiem dla poprzedniej Władzy nasuwa się pytanie- a gdzie Pan wtedy był Panie Prezydencie, że Pan tego problemu nie widział? jak przystało na tak szanowaną osobę to wygląda to na błazenadę, traci Pan w oczach wielu z nas a szkoda
  6
  3
 • "dmuchnij w balonik" dnia 5 grudnia 2017 o godzinie 20:11:26 napisał:
  Akcje "Bezpieczne przejscie dla pieszych" honorowym patronatem objela Dyrektor Zarzadu Drog Grodzkich w Zamosciu.
  1
  2
 • "X" dnia 5 grudnia 2017 o godzinie 21:56:51 napisał:
  Błędnie ustawione są lampy na ul. Wyszyńskiego w okolicach przejść pomiędzy Lubelską a gminną - lampy zamiast oświetlać przejście, oświetlają odcinek przed i za przejściem, co tworzy efekt olśnienia - a pieszy na przejściu jest w cieniu. Przestawienie kilku lamp lub inne ich skierowanie poprawiłoby chociaż odrobinę bezpieczeństwo pieszych. Ponadto stan oznakowania poziomego - dlaczego po deszczu lub po zmroku ale przed zapaleniem latarni - oznakowanie poziome "niknie"? No i kwestia uruchamiania oświetlenia - jest ono uruchamiane za późno - jest już mrok a latarnie nadal ciemne...
  1
  0
 • "brudny Hary" dnia 6 grudnia 2017 o godzinie 2:07:59 napisał:
  @ pieszy, Masz rację. O akcji dużo się pisze, ale nie bardzo wiadomo na czym ta poprawa bezpieczeństwa miałaby polegać? Czy to tylko pustosłowie i tani chwyt marketingu politycznego? Prosimy o konkrety! A poza tym słuszna uwaga- dziwnym trafem w akcję angażuje się ekipa byłego prezydenta, wraz z nim. Były prezydent rządził Zamościem 12 długich lat. Dlaczego za poprawę bezpieczeństwa bierze się teraz, trzy lata po utracie władzy. Czy nie z chęci zemsty na swym rywalu, który pokonał go w ostatnich wyborach? Bezpieczeństwo pieszych jest bardzo ważne, ale za dużo w tym działań pozornych, pozerstwa i polityki.
  3
  3
 • "do wpisu wyżej" dnia 6 grudnia 2017 o godzinie 10:58:18 napisał:
  całkowicie Cię popieram i nie wiem też dlaczego dopiero teraz poprzednia władza tak bardzo angażuje się w bezpieczne przejścia bo można to było zrobić dużo wcześniej, widać kto za kim i za czym stoi, a tak na marginesie, czasami wraca się do dzieciństwa i chce się pobawić medialnie
  3
  0
  R E K L A M A
 • "zła zamiana" dnia 6 grudnia 2017 o godzinie 11:39:58 napisał:
  Zamoyski wróć!!!
  1
  3
 • "Anonim" dnia 6 grudnia 2017 o godzinie 13:13:02 napisał:
  to Zamoyski pogasił latarnie nad chodnikami
  3
  0
 • "TORRES20400" dnia 6 grudnia 2017 o godzinie 13:53:01 napisał:
  Ludzie mają taką krótką pamięć...: http://www.roztocze.net/newsroom.php/33188
  1
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
advocatus diabo...
...można by rzec "koń trojański" LPR?...
advocatus diabo...
...z czegoś trzeba "żyć"...
Oneb 7 minut temu
Człowiek, który zmarnował potencjał ...
członki z plas... 15 minut temu
Jak myślicie , to jednostkowy przypadek...
Wojak 24 minuty temu
Najliczniej na spotkaniu z Giertychem st...
nikt
OK, ale przydałoby się takie informacj...
Oneb
Wróżka, osiedle, 16:16, !, Z osiedla, ...
Dirty Harry
A mógłbyś wyjaśnić na czym miałoby...
Ciekawe czy do komitetu pani radnej zał...
observer
szerszy elektorat to taki trochę kurdup...
observer
dyżurny i wszechobecny poseł był, a g...
Thomas
Marta Pfeiffer jeżeli nie wykorzysta at...
RK
Nie rozumem co oznacza "po zamojsku" - r...
KL.
PSL jest na skraju zaniku. Aby "coś tam...
nikt
super, gdzie jest dostępny regulamin? J...
Ciekawe...
...jakim programem wyborczym, który pod...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny