nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama ev esyasi depolama

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja13 grudnia 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 19 komentarzy

Zamość: Walka o bezpieczne przejścia trwa

Fot. materiał nadesłany

W ciągu ostatnich 12 miesiącach w Zamościu na przejściach dla pieszych zginęły 4 osoby. 13 grudnia 2016 na przejściu na ul. Wyszyńskiego zginął 12-letni Rafał Małys. Dzisiaj mija dokładnie rok od tego tragicznego wydarzenia. Jego rodzice wykazali ogromny hart ducha i pomimo żałoby czynnie włączali się i zarazili energią innych do podjęcia działań w celu poprawy bezpieczeństwa w Zamościu.


Zawiązaliśmy Społeczny Komitet na rzecz poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w Zamościu, którego celem jest czynne propagowanie bezpieczeństwa w mieście. Członkowie Komitetu zbierają podpisy pod petycją do prezydenta, jako zarządcy dróg w Zamościu o podjęcie skutecznych działań w celu zwiększenia bezpieczeństwa pieszych.- mówi radny miejski Rafał Zwolak (Nowoczesna), który wspiera w akcji rodziców chłopca.
Wczoraj (12 grudnia) członkowie Komitetu spotkali się z przedstawicielami Miejskiej Komendy Policji w Zamościu,  z-cą komendanta mł.insp. Andrzejem Mioduną i z-cą naczelnika asp. Marcinem Dudą oraz asp. Dorotą Kurkowską – Bubiło
Merytoryczna rozmowa dotyczyła możliwości podjęcia różnego rodzaju działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa w Zamościu. Przedstawicielom policji spodobał się pomysł propagowania bezpieczeństwa wśród wszystkich uczestników ruchu drogowego, możliwych skutków następstw pośpiechu, braku roztropności i nadmiernej prędkości kierowców. Rozmawiano też o technicznych rozwiązaniach zwiększających bezpieczeństwo na przejściach w mieście. Omówiono temat czujników ruchu na przejściach, które wykrywają zbliżającego się do przejścia pieszego. Zwrócono też uwagę na konieczność doświetlenia tych najbardziej niebezpiecznych przejść w mieście, jak również wspólnego wypracowania z UM kompleksowych rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.– relacjonuje radny Zwolak.
Przedstawiciele Policji podkreślili, że złożyli wnioski z wieloma rozwiązaniami poprawiających bezpieczeństwo (m.in. rondo wylotowe na Hrubieszów). Na ich rozpatrzenie lub realizację czekają.
Naszym zdaniem spotkanie przedstawicieli mieszkańców miasta i policji było udane i zaowocuje w przyszłości poprawą bezpieczeństwa na naszych drogach. Zwłaszcza, że uczestnicy spotkania zadeklarowali chęć wzajemnej współpracy.- dodaje Rafał Zwolak.

Fot. asp.Dorota Krukowska-Bubiło, Rafał Zwolak, Sławomir Ćwik

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 9.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Janek Karolówka" dnia 13 grudnia 2017 o godzinie 8:31:07 napisał:
  Sporo wypadków z udziałem pieszych jest też na rondzie koło castoramy. Jeżeli można się jeszcze podpisać to z rodziną chętnie to zrobimy. Dobrze że tym ludziom chce się to robić
  R E K L A M A
 • "Horn" dnia 13 grudnia 2017 o godzinie 9:19:04 napisał:
  Swego czasu w Lublinie Radio eR zorganizowało akcję "Proszę przepuść mnie", gdzie nagradzano kierowców kulturalnych, przepuszczajacych pieszych. Moze jakaś lokalna rozgłosnia podejmie temat w Zamosciu?
 • "?" dnia 13 grudnia 2017 o godzinie 9:38:01 napisał:
  Bzdura. Tylko i wyłącznie kampania wyborcza. Kto to finansuje ?
 • "?" dnia 13 grudnia 2017 o godzinie 9:40:10 napisał:
  Jeżeli to jest zdjęcie to wyraźnie pokazuje z jakiego powodu są te wypadki. I nie jest to kwestia przejść tylko zachowań kierowców tak debilnych jak tego który robi zdjęcia i winien za to dostać mandat, co najmniej
 • "ehh" dnia 13 grudnia 2017 o godzinie 11:33:17 napisał:
  Nie przejmujcie się hejtem. Narzekający zawsze się znajdą. Trzymam kciuki za powodzenie inicjatywy.
 • "Horn" dnia 13 grudnia 2017 o godzinie 11:44:54 napisał:
  Mowa o przejściach , a ja słowo o skrzyżowaniach. Chodzi mi konkretnie o wyjazd spod Castoramy. Tamta trasa od 1 Maja do Szczebrzeskiej przez Dzieci Zamojszczyzny ma być przebudowana. Miło by było gdyby przy okazji przy Castoramie zrobili rondo, bo tam sporo wypadków jest.
 • "Anonim" dnia 13 grudnia 2017 o godzinie 12:49:09 napisał:
  Problemem jest wyprzedzanie samochodu który zatrzymał się przed przejściem, wtedy ginie najwięcej pieszych. Codziennie w Zamościu widzę takie sytuacje Trzeba uświadamiać kierowców, że takie wyprzedzanie jest niebezpieczne.
 • "xxx" dnia 13 grudnia 2017 o godzinie 13:01:52 napisał:
  Uzupełnijcie żarówki w latarniach przy przejściach,bo przy zmroku nie widać przechodniów!!!
 • "." dnia 13 grudnia 2017 o godzinie 14:17:53 napisał:
  Czy dlatego, że nie było wypadków było bezpiecznie? Na pewno nie. Czy bezpiecznie było na przejściach kiedy rządził poprzedni prezydent? Żyliśmy w przeświadczeniu, że bezpiecznie jest bo nie ma wypadków, co nie zmieniało faktu, że wiele przejść jest niebezpiecznych. Krótko, mówiąc skoro na niebezpiecznym przejściu nie ma wypadków, to nie znaczy że to jest bezpieczne przejście - to tylko kwestia czasu kiedy coś może wydarzyć się. Logika takich zdarzeń jest taka, ze nigdy nie wiadomo gdzie się wydarzą. Pytanie do Rafała Zwolaka - jak wyglądała kwestia bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w poprzedniej kadencji? Dlaczego na dużym Rondzie nie ma świateł? Jak wyglądało oznakowanie poziome na dużym, rondzie w dniu otwarcia? Po tragicznym wypadku dostrzegamy problem niebezpiecznych przejść - pytanie tylko co dalej. Nier zmienia to faktu, że decydenci tego miasta, w tym radni nie spisali się.
 • "cleeo32" dnia 13 grudnia 2017 o godzinie 15:43:40 napisał:
  Odezwali się widze klakierzy. Nie chodzi o to kto był czy jest prezydentem miasta, a o bezpieczne przejścia. Jako kierowca jestem za. Czasami pieszych nie widać lub wtargną na przejście - bo przekroczenie ulicy to często walka o przetrwanie. Z pozycji kierowcy - popieram inicjatywę w 100%.
  R E K L A M A
 • "p.s." dnia 13 grudnia 2017 o godzinie 16:41:39 napisał:
  Przejścia i bezpieczeństwo w ruchu drogowym są ważne ale nikt nie mówi o smogu a tym syfem nie da się oddychać.Przed chwilą mialem nieprzyjemność nawdychać się smrodu palonej gumy,śmieci i innego świństwa,które pali się masowo w piecach.Gdzie te szumnie zapowiadane kontrole,gdzie kary dla trucicieli?
 • "Seba" dnia 13 grudnia 2017 o godzinie 16:59:39 napisał:
  Panie Rafale już widać że odezwały się klakiery. Oni Pana uwielbiają. Proszę się nie przejmować tylko robić swoje a robicie Panowie dobrą robotę. Pozdrawiam z Granicznej.
 • "Anonim" dnia 13 grudnia 2017 o godzinie 17:43:40 napisał:
  Często czekam na autobus przy Koszarach niedaleko Kościoła Świętego Michała tam nie da się oddychać taki smród idzie z kominów tych domów na przeciwko przystanku - dwa domy parterowe i jeden wyższy.
 • "Rafał" dnia 13 grudnia 2017 o godzinie 18:28:12 napisał:
  fajnie, fajnie... zdjęcie z kwitami na kierownicy, stojąc autem przed przejściem dla pieszych - dobry przykład daje (bez)radny...
 • "." dnia 13 grudnia 2017 o godzinie 19:52:20 napisał:
  JA MAM PYTANIE W JAKI SPOSÓB GRUPA INICJATYWNA ZAMIERZA ROZWIĄZAĆ PROBLEM BEZPIECZEŃSTWA NA PRZEJŚCIACH DLA PIESZYCH, CZY GRUPA INICJATYWNA - JAK DOBRZE ROZUMIEM MA JUŻ GOTOWE ROZWIĄZANIA? Tak na dobrą sprawę nie ma dobrych rozwiązań, problemu wypadków nie rozwiąże się, ale przynajmniej można je w jakiś sposób ograniczyć. ====================================================================== Po pierwsze Radni jako radni niech przedstawią stosowny projekt uchwały na następnej sesji Rady Miasta który zabezpieczy środki finansowe na poczet działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa na przejściach. To wszystko można zrobić bez zbierania podpisów, bo to można zrobić na następnej Radzie Miasta - skoro podjęto temat bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo kosztuje, i stroną która powinna w tej sprawie się wypowiedzieć i podjąć konkretne działania jest odpowiednia Inicjatywa Radnych w formie projektu uchwały - i przede wszystkim uchwalenie tej uchwały. TYLKO W TEN SPOSÓB MOŻNA ROZWIĄZAĆ PROBLEM BEZPIECZEŃSTWA W NAJBARDZIEJ NEWRALGICZNYCH PUNKTACH MIASTA.
 • "Marcin" dnia 13 grudnia 2017 o godzinie 20:08:55 napisał:
  Radni inicjatywni tego nie zrobią, im zależy na propagandzie. A do exprezydenta Marcina Z. utraciłem resztki szacunku. Przez 12 lat nie zrobił ani jednego aktywnego przejścia. Więcej, światła uliczne włączał coraz później. Teraz przynajmniej światła zapalają się o ludzkiej porze, a na Partyzantów, Lwowskiej i Wyszyńskiego są cztery aktywne, migające na żółto światłami przejścia dla pieszych.
 • "." dnia 13 grudnia 2017 o godzinie 20:39:20 napisał:
  Jak zwiększyć bezpieczeństwo: światła zwłaszcza na wielkim rondzie, kładki dla pieszych, przejścia podziemne (to mogłoby być zrobione na Wielkim Rondzie), lepsze oznakowanie przejść dla pieszych zwłaszcza jak jest "szarówka" czy noc, odpowiednie oznakowanie, progi zwalniające, pamiętajmy, że wypadki powodują również niefrasobliwi piesi i rowerzyści. Lepiej późno niż wcale - ale co wobec tego robiono wcześniej i bynajmniej nie chodzi mi o obecną kadencję samorządu? Przecież nie tak dawno Rada Miasta glosowała wniosek obywatelski Likwidacji Straży Miejskiej - kulisy tego wniosku były ciekawe (źródło portal Roztocze.) Poprawa bezpieczeństwa to jedna sprawa, a drugą jest to, że nie wyeliminujemy wypadków drogowych drogą uchwały czy inicjatywy SZKODA, ŻE DOPIERO TERAZ.
 • "Lucyna" dnia 13 grudnia 2017 o godzinie 22:51:23 napisał:
  Radny Zwolak coś robi to twierdza że robi źle lub to kampania wyborcza, radny Zwolak nic nie robi to krzyczą że nic nie robi i jest bezradny. Zastanówcie się dla kogo to robi. Dla siebie czy dla innych? Sama zbierałam te podpisy bo mam wnuki i robię to dla nich. Listy do podpisania są u naszej fryzjerki na Wojska Polskiego
 • "podlatarnią" dnia 14 grudnia 2017 o godzinie 17:01:16 napisał:
  Zamość główna ulica Partyzantów,przejście przy wieży ciśnień spalona żarówka od tygodni ? od prostych rzeczy zależy bezpieczeństwo , po co te bicie piany.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama