R E K L A M A

Z I P

Kultura i rozrywka | ZamośćRedakcja21 stycznia 2018 FACEBOOK | 4467 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 8 komentarzy ()

Zamość: “W szumie gwiazd jestem” – premiera filmu o Leśmianie

R E K L A M A    B O A R D

Jeden z najoryginalniejszych polskich poetów, związany z Zamościem i Hrubieszowem Bolesław Leśmian jest bohaterem filmu “W szumie gwiazd jestem”. To pierwszy od prawie 25 lat film poświęcony postaci wybitnego literata. Premiera filmu odbyła się w Centrum Kultury Filmowej “Stylowy” w Zamościu. Patronem medialnym dzieła jest roztocze.net Regionalny Dziennik Internetowy.

To poetycki dokument o wartości artystycznej i edukacyjnej. Film ma pokazać Leśmiana w kontekście miedzywojnia, w latach 20-tych zawistnie przemilczanego przez wiodące wówczas czasopisma literacko-artystyczne, artysty mieszkającego w prowincjonalnym Zamościu ale obracającego się w wąskim kręgu entuzjastów tworzących renesans kulturalny i intelektualny miasta po odzyskaniu niepodległości. – mówi Sławomir Bartnik, prezes Towarzystwa Leśmianowskiego. To własnie stowarzyszenie jest producentem filmu. Produkcję wsparło dotacją finansową Miasto Zamość.

Reżyserem i scenarzystą filmu jest Natasza Ziółkowska-Kurczuk. “Głosem poety” w filmie jest znakomity polski aktor, Jan Peszek. Film kręcono w gmachu Akademii Zamojskiej, Archiwum Państwowym w Zamościu, Sądzie Okręgowym, Muzeum Zamojskim, Zamojskim Ogrodzie Zoologicznym, w księgarni „Szkole Życia”, kawiarni Galicya-Cafe, w Domu Centralnym w mieszkaniu Bolesława Leśmiana, w Izbie pamięci Leśmiana w Iłży, Domu Sunderlandów i w „malinowym chruśniaku”. W filmie wystąpiły również Mistrzowskie pary taneczne ze Szkoła Tańca M. & J. Myka.

W filmie wystąpili znani zamoscianie: Adam W. Kulik, Dariusz Pachocki, Jerzy Tyburski, Adam Gąsianowski, Jakub Żygawski, Henryk Szkutnik, a także Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego.

Poniżej fotorelacja z premiery filmu (pełna fotorelacja na stronie filmolesmianie.pl).

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "Zdjęcia" dnia 22 stycznia 2018 o godzinie 1:12:08 napisał:
  Zdjęcia masakryczne. Wstyd to umieszczać. Dno.
  10
  2
  R E K L A M A
 • "Jaro" dnia 22 stycznia 2018 o godzinie 2:03:12 napisał:
  No faktycznie zdjęcia delikatnie mówiąc nienajlepsze a wręcz fatalne, moje pięcioletnie dziecko lepsze robi.
  12
  2
 • "Czytelnik" dnia 22 stycznia 2018 o godzinie 5:27:10 napisał:
  Film może ciekawy ale promocja w mediach słaba. Parę artykułow w Roztoczu to gówno nie promocja. Zdjęcia bardzo ponure. Jest dużo mediów które zrobily by to lepiej ale ograniczono liczbę patronów medialnych do kilku "fachowców" i efekty widać. Dramat proszę państwa.
  7
  2
 • "Karolak" dnia 22 stycznia 2018 o godzinie 5:31:08 napisał:
  ludzie na fotkach wyglądają jak zombi w ciemnej komnacie z nie opłaconym rachunkiem za prąd
  8
  1
 • "Leśmian, Leśmian" dnia 22 stycznia 2018 o godzinie 6:14:14 napisał:
  Byłem, widziałem. Film bardzo dobry. Brawa dla pana Bartnika. Chyba temu panu należy się tytuł Zasłużony Dla Zamościa.
  5
  7
 • "literat" dnia 22 stycznia 2018 o godzinie 8:34:52 napisał:
  Byłem, widziałem. Szacunek dla organizatorów. Dołączam się do przedmówcy, tytuł zasłużonego dla pana Bartnika.
  5
  8
 • "Jagatka" dnia 22 stycznia 2018 o godzinie 17:33:49 napisał:
  Byłam, żenada. Cały ten pan Bartnik o niespełnionych ambicjach poety, filmowca..."cholerawiekogo" też żenada. Merytorycznie słabo. Była kasa z miasta do wykorzystania, to zrobili pseudo film. Szkoda było mojego czasu w niedzielę. Promocja w mediach żadna. A i chwalić się nie ma czym w sumie. Sponsorów prywatnych to w tym mieście nie ma? Wszystko z kasy miasta, tak każdy potrafi. Bez wysiłku. Wszystkie eventy sponsoruje ratusz albo spółki miejskie, a może by tak umówić się z kilkoma firmami, poprosić o pomoc w projekcie...? Ludzie kultury za pięć groszy... Żadnej klasy.
  8
  1
 • "widz" dnia 22 stycznia 2018 o godzinie 17:51:30 napisał:
  Kawał dobrej roboty. Brawa dla pana Bartnika, filmowców i wszystkich zaangażowanych w projekt.
  1
  4

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
beduin
Najważniejsza reelekcja Pawia. A potem ...
Ciekawe...
skoro to taka "niewielka" kwota, to jak ...
okiem mieszkań...
30.000 zł to i tak o 8.000 zł mniej ...
klangor
Minister Sienkiewicz mówił" kamieni ku...
Żuk
do " Joanna" Jest okazja, żeby skoment...
Parafianka
30 tys. to nie jest suma za którą i og...
KL
Pisownia też na pałe, w szczególnośc...
gfe
No,wreszcie jakoś to wygląda.A budynki...
Plaża Open
Dziękujemy za relacje z konferencji ora...
Joanna
Ktoś kto pisał ten artykuł chyba nie ...
Janek
Bez przesady ! Jeszcze nie otrząsnęli...
mieszkaniec pow...
zgadzam się! Jesteście siłą regionu!...
obywatel
Byłem, widziałem... Terytorialsi!!! Je...
Ciekawe...
dlaczego miasto ma inwestować w infrast...
ak
Czas najwyższy uporządkować kwestie o...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny