Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja18 lutego 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Veolia Wschód Sp. z o.o. wyjaśnia przyczyny awarii

R E K L A M A    B O A R D

Veolia Wschód Sp. z o.o. podsumowuje awarię sieci ciepłowniczej, która miała miejsce w Zamościu w dniach 9 – 13 lutego 2019 roku.

Awaria w Zamościu była dość rozległa. W ciepłownictwie jest to jednak rzecz „normalna”. W Zamościu jest około 78 km sieci (czyli ponad 140 km rur, w tym ponad 40 km sieci wysokoparametrowej, blisko 40 000 mieszkańców jest zaopatrywanych w ciepło przez Veolia Wschód Sp. z o.o.). Z powodu dużego wypływu ciepłej wody, źródła ciepła zostały automatycznie wyłączone w dniu 9 lutego. Żeby zlokalizować awarię, cała sieć musiała zostać wyłączona. Wszystkie zawory na sieci są zamykane i etapowo poszczególne odcinki są uruchamiane, jeśli na którymś z nich dochodzi do  ubytków, można poszukiwać konkretnego miejsca wycieku. Rury montowane przez ostatnich 15 lat posiadają czujniki, które ułatwiają lokalizowanie awarii. Nie można uruchomić całej sieci na raz, ten proces wymaga czasu.

Do poszukiwania miejsca awarii wykorzystywane były kamery termowizyjne i inne specjalistyczne urządzenia. Veolia Wschód Sp. z o.o. poszukiwała i naprawiała awarie 24 godziny na dobę, również w weekend. W naprawy było zaangażowanych 35 pracowników i dwie firmy zewnętrzne. 

Przyczyną awarii było rozszczelnienie sieci, dokładna przyczyna będzie zbadana w najbliższych tygodniach. Wiek sieci nie odgrywał jednak dużej roli w tej awarii, uszkodzeniu uległy rury pochodzące z wczesnych lat 80 i rura z 2012 roku. Najstarszych odcinków, bo z końca lat 70. jest w Zamościu około 3 km sieci, a przewidywana jej żywotność to 35-45 lat. Veolia Wschód Sp. z o.o.  stara się sukcesywnie wymieniać odcinki najbardziej narażone na uszkodzenia.

Często problemem sieci ciepłowniczej jest zawilgocenie kanałów i odprowadzenie wód deszczowych do kanałów. W miejscach awarii również występowały nieszczelności i/lub załamanie płyt na kanale ciepłowniczym, co osłabiło rury w tych miejscach.

Veolia Wschód Sp. z o.o. przewidzi w procedurach, by w przypadku wystąpienia tego typu awarii na bieżąco były podawane komunikaty na stronie www, zostaną uruchomione dodatkowe numery telefonu. Zostanie przeprowadzona ponowna analiza obowiązujących procedur w celu zminimalizowania ryzyka wystąpienia podobnej awarii w przyszłości. Przeanalizowane zostaną również plany remontowe na ten rok. W Zamościu na modernizację sieci i inwestycje w latach 2014 – 2018 przeznaczono 15 mln zł, (sama sieć ciepłownicza 5 mln) w 2019 roku jak dotąd zaplanowano prace o wartości 2,5 mln zł.

Veolia Wschód Sp. z o.o. dziękuje za okazane zrozumienie oraz pomoc ze strony służb miejskich, pracowników Straży Miejskiej, Zakładu Dróg Grodzkich i Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Spółka przypomina również że prawo energetyczne i umowa dostawy ciepła przewidują prawo do rekompensat finansowych za niedostarczone ciepło. Prawo do rekompensat przysługuje stronom umowy, czyli indywidualnym odbiorcom oraz firmom lub spółdzielniom i wspólnotom reprezentującym odbiorców indywidualnych.

W konferencji wziął udział Zarząd Spółki: Prezes Zarządu Janusz Lewicki, Członek Zarządu Marek Schmidt, Członek Zarządu Roman Trześniowski.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Krys
Rozumiem protest przeciw spalarni, ale n...
Żadne argumenty merytoryczne, finansowe...
z_boku
Niegdyś kiedy wysypisko znajdowało si...
zabrakło farby
sam napis bialy RONDO na asfalcie by wys...
ja z zamoscia
Wielka strata dla Zamościa. Super Facet...
observer
Czytałem "fachowe" wypowiedzi członkó...
ak
Powinniśmy wpisać śmieci na listę na...
zamoy
Na transparentach powinno być 'Nie chce...
Tutejszy
Nie wiem skąd się bierze u kierowców ...
ak
Jeżeli chodzi o prawo własności, to t...
observer
To jakieś myślenie głęboko socjalist...
Zamosciak
Najlepiej byłoby zainstalować tam sygn...
no i wyszedł p...
Zamiast linii wibracyjnych powinniście ...
observer
Na pewno Dziura i Misztal - pieli z zach...
klf
juz wsiadajac do BMW w aucie unosi sie e...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018