Flesz | ZamośćRedakcja14 stycznia 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Uważajcie na drogach i chodnikach

fot. pixabay.com
R E K L A M A    B O A R D

Chwilowa odwilż doprowadziła do znacznego zmniejszenia pokrywy śnieżnej, natomiast opady deszczu w nocy i w ciągu dnia połączone z ponownym spadkiem temperatury poniżej 0 st. C, jaki wystąpi w godzinach wieczornych, doprowadzać będzie do oblodzenia mokrych nawierzchni dróg i chodników.

Chodniki przylegające bezpośrednio do nieruchomości odśnieża właściciel (Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, art.5 ust.1 pkt 4). Jeśli chodnik oddzielony jest pasem zieleni od posesji, za odśnieżanie odpowiada miasto.

Zimowym utrzymaniem dróg na terenie miasta zajmuje się Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Zamościu. Zgodnie z umową, jaki zawarł ze spółką Zarząd Dróg Grodzkich, firma ma zapewnić sprzęt niezbędny do wykonania usługi, taki jak np.: pługi, pługopiaskarki, ciągniki itp. PGK odśnieża miejskie ulice, chodniki i Stare Miasto. Zamość, wzorem lat ubiegłych, podzielony jest na cztery rejony.

 • Rejon I
  stanowią granice: granica miasta – ul. Lubelska nr 74 – ul. Lubelska- ul. Piłsudskiego – ul. Akademicka – ul. Szczebrzeska – ul. Błonie – ul. Łanowa – ul. Myśliwska – granica miasta
 • Rejon II
  stanowią granice: granica miasta – ul. Hrubieszowska nr 74 – ul. Wyszyńskiego– ul. Peowiaków (odcinek)  – ul. Piłsudskiego- ul. Lubelska – ul. Lubelska nr 74- granica miasta (na odcinku drogi krajowej nr 74- poza administracją ZDG)
W skład rejonu II nie wchodzi: Wyszyńskiego, ul. Peowiaków, ul. Piłsudskiego, ul. Lubelska, ul. Lubelska nr 74,
droga krajowa nr 74 – poza administracją ZDG tj. na odcinku od granicy miasta położonej za skrzyżowaniem z ul. Graniczną do ul. Legionów (rondo tzw. ,,Sitaniec”)
 • Rejon III
  stanowią granice:
  ul. Peowiaków (odcinek)
  – ul. Wyszyńskiego
  – ul. Hrubieszowska nr 74 – granica miasta do ul. Kresowej, granica miasta do ul. Lwowskiej-granica miasta do Krasnobrodzkiej- granica miasta do Lipskiej –przez teren miasta do Drogi Męczenników Rotundy- ul. Szczebrzeska – ul. Akademicka- ul. Piłsudskiego (odcinek do ul. Peowiaków).
W skład rejonu III nie wchodzi: ul. Szczebrzeska, ul. Akademicka, ul. Piłsudskiego, ul. Hrubieszowska nr 74
 • Rejon IV
  obejmuje:
  – ulice na terenie Zespołu Staromiejskiego,
  – place, parkingi na terenie miasta Zamość.

Zarząd Dróg Grodzkich prowadzi całodobowe dyżury i stosownie do potrzeb, będzie angażować sprzęt potrzebny do pracy na drogach.

Telefon dyżurny całodobowy: 789-284-471

Przypomnijmy:

 • Zimowym utrzymaniem dróg krajowych i autostrad zajmuje się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
 • Zimowym utrzymaniem dróg wojewódzkich zajmuje się zarząd województwa.
 • Zimowym utrzymaniem dróg powiatowych zajmuje się zarząd powiatu.
 • Zimowym utrzymaniem dróg gminnych zajmuje się wójt, burmistrz lub prezydent miasta.
 • Natomiast o drogi wewnętrzne, do których zaliczają się drogi osiedlowe, dojazdowe do gruntów rolnych i leśnych, obiektów użytkowanych przez przedsiębiorców, place przed dworcami oraz pętle autobusowe dba zarządca nieruchomości lub terenu, na którym droga jest położona.

Ponadto istnieje kilka standardów zimowego utrzymania dróg, które określają też dopuszczalne odstępstwa od właśnie tego standardu. Od ustania opadów śniegu i od stwierdzenia występowania zjawisk takich jak gołoledź, szron, szadź, pośniegowa, lodowica przewidziany jest określony czas na doprowadzenie drogi „do porządku”.

ZASADY ODŚNIEŻANIA I USUWANIA GOŁOLEDZI NA DROGACH – do pobrania

IMGW zapowiada, że początek wtorku będzie chłodny, na ogół z przelotnymi opadami śniegu.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 6.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
?
Skoro przenosiny mają być w następnym...
Zamościanin
Tak komentarze mogą pochodzić z Veolii...
wesoły antek
Taka podwyżka a dla czego panowie się ...
Ćwik&Zwola...
Rozumiem że ta psedo konferencja to ost...
Ma byc
@jas na filmie mowia ze ma byc tam gdzie...
jas
A co z delegaturą urzędu wojewódzkieg...
Ja nie mogę
Nie no Pan Ćwik jest gotowy do EU. Pozi...
Fredek
A co wspólnego z domem dziecka w Tomasz...
Kto
A co z wynajmującymi tam pomieszczenia ...
"Zulugula"
To chodźmy wszyscy do do Kauflandu du...
pasażer
A może tak pan radny zajął by się ni...
Jan III
Dużo dni ma ten maj 922?...
Do ‚ed’
Ceny śmieci rosną ale zobaczysz jak wz...
Wilk
Sondaż do niczego. Jak sie pozwala glos...
KL
Czy wynik sondy wyborczej jest zaskakuj...
ms
a może trzeba podniść/wprowadzić pod...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018