Flesz | ZamośćRedakcja1 czerwca 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Uwaga na internetowych oszustów!

Fot. pixabay.com
R E K L A M A    B O A R D

Policjanci, co raz częściej przyjmują zgłoszenia o oszustwach dokonanych podczas zakupów lub też złamania zabezpieczeń kont portali społecznościowych.

Kilka dni temu mieszkanka Zamościa powiadomiła dyżurnego, że sprawca dokonał przełamania hasła na jej koncie portalu społecznościowego, a następnie do osób zaproszonych przez zgłaszającą do grona znajomych wysyłał wiadomości z prośbą o podanie numeru telefonu. Kiedy nieświadomi zagrożenia „znajomi” przekazali numery to wówczas na ich telefonach pojawiała się informacja z linkiem. Link ten po aktywowaniu miał rozpoczynać darmową grę o kolację. W rzeczywistości aktywacja usługi powodowała dodatkowe obciążenia finansowe. Na rachunkach za abonament telefoniczny osób, które skorzystały z oferty pojawiły się dodatkowe kwoty do zapłaty za wydatki na zakupy mobilne. Kiedy do zamościanki zaczęły docierać informacje od oszukanych „znajomych” wówczas zorientowała się, że doszło do oszustwa i powiadomiła policjantów.  

W czwartek (30 maja) 3 osoby zawiadomiły zamojską policję, że zostały oszukane przez nieuczciwych sprzedawców internetowych. Jeden z pokrzywdzonych na portalu internetowym zakupił leżaczek dziecięcy za kwotę 400 zł. Za towar zapłacił przelewem na wskazane przez sprzedającego konto. Do wczoraj nie otrzymał zakupionego towaru, a kontakt ze sprzedającym urwał się po dokonaniu przelewu. Kolejne zawiadomienie dotyczyło zakupu telefonu komórkowego za kwotę 320 zł. Zawiadamiający poinformował, że w połowie mają br. przeglądając jeden ze społecznościowych portali internetowych zauważył ofertę mieszkańca Warszawy. Skontaktował się z nim i wspólnie ustalili, że po dokonaniu tzw. natychmiastowego przelewu oferowany telefon zostanie przesłany do kupującego. Tak się jednak nie stało, pieniądze zostały wpłacone, jednak telefon nie trafił do nowego właściciela, który poczuł się oszukany i zawiadomił policjantów. Kolejne zawiadomienie dotyczyło oszukania sprzedającego przez kupującego. 36-latek za pośrednictwem strony internetowej zamieścił ogłoszenie dotyczące sprzedaży komputera wraz z monitorem za kwotę 6500 zł.  Na ofertę odpowiedział kupujący z Warszawy, po uzgodnieniu szczegółów transakcji sprzedający przesłał towar na wskazany adres, jednak sprzedawca zapłaty za komputer nie otrzymał.  

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
hrubieszowski
Popieram protest w 100%. Fakt, są miast...
Jacek
Widać Veolia sfinansowała już kilka t...
Do Jan
Słyszałam co nieco o tej wybitnej dzia...
Elżbieta
a co ma poseł Zawiślak do policji? dla...
widz2
skojarzylo mi sie z weselami, wybrana pa...
Marek
Wybory na miss i misstera na festiwalu f...
z widowni
Festiwal zacny. Przez lata podziwiany. Z...
wyborca
Zawsze głosuję na swoich, z naszego te...
Zniesmaczony ka...
Nie rozumiem tej akcji. Przypominam ksi...
KL
"Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi" - r...
Piotr
Niech ksiadz poprosi swojego szefa bisku...
gość
Jak widzimy na załączonym obrazku prot...
dziwne
nieprzytomny znaczy pijany?...
kontra
.Komu sie opłaca? "Żeby budowa spalar...
skrzat
krasnal ma odwrócić uwagę od brudu w ...
ak
Niestety, to jest bardzo osobisty sukces...
tito
Okazuje się że Zawiślak w dalszym ci...
OMG! Nie da si...
Powiem tak - za głupotę i straszenie l...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018