R E K L A M A

Z I P

Flesz | ZamośćDaniel Czubara23 września 2017

Zamość: Uwaga na fałszywych policjantów!

Policja, foto: roztocze.net

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

W miniony czwartek na terenie Zamościa doszło do 16 prób oszukania osób starszych. Tym razem oszuści dzwoniąc do starszych osób przedstawiali się jako policjanci, którzy prowadzą czynności związane z zatrzymaniem grupy dokonującej fałszerstw dokumentów tożsamości. Wypytywali o konta bankowe oraz kwoty zgromadzonych na nich środków pieniężnych. W trzech przypadkach osoby starsze uwierzyły oszustom i z kont bankowych wypłacili oszczędności.

W miniony czwartek 16 mieszkańców Zamościa poinformowało dyżurnego policji, o tym że usiłowano wyłudzić od nich pieniądze metodą na tzw. „policjanta”. We wszystkich przypadkach działanie oszustów było podobne. Dzwonili na numery telefonów i przedstawiali się jako funkcjonariusze policji. Następnie informowali rozmówców, że prowadzą czynności związane z zatrzymaniem grupy dokonującej fałszerstw dokumentów tożsamości, za pomocą których mieli oni wypłacać pieniądze z kont bankowych pokrzywdzonych, bądź zaciągać kredyty na ich dane personalne. Następnie rozpytywali co do posiadanych kont oraz zgromadzonych środków pieniężnych.

W trzech przypadkach osoby uwierzyły oszustom i udały się do banków, aby wypłacić swoje oszczędności. Jednak dzięki szybkiej reakcji pracowników banku, którzy zostali powiadomieni przez zamojską Policję o próbach oszustw, osoby ponownie wpłaciły fundusze na swoje konta. Na szczęście wczoraj skończyło się na próbach oszukania osób. Dzięki świadomości osób starszych, które o swoich podejrzeniach natychmiast informowały zamojską Policję oraz zaangażowaniu pracowników banku oszustom nie udało się zrealizować swoich zamiarów. Nikt nie stracił swoich oszczędności.

Autor: Daniel Czubara
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

z_boku
Zazwyczaj jak jest okazja podeżreć zdr...
40 minut temu
Oczywiście panie kultura....
41 minut temu
Pojedli, popili, podatnicy zapłacą...
Piotrek
To kabaret jest na Nowym Mieście :)...
Tutejszy
Muzyka dla prostaków i tyle. W ogóle t...
TIR
W jakim celu na tym spotkaniu pojawił s...
paddxcc
Na tym odcinku jest droga pofalowana jak...
kopać gałe
Mr. "he he" ale z ciebie "MARCIN". Wszys...
Co na to wszystko wszystkowiedzący Dyzm...
janzam
Smutne, ale słyszy się coraz więcej w...
He he
Z serdecznymi życzeniami dla "KK", "Per...
90
Tak to jest jak dziecko chce przyszpanow...
zamościanin
Ten że zamościanin i jego koledzy nie ...
to jest temat
"Dyrektor Zarządu Dróg Grodzkich potr...
por.zUbek
@brawo - nie trzeba być "nienawistnym l...
por.zUbek
Ja to co będzie? Obserwując pokraczn...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017