R E K L A M A

Z I P

Flesz | ZamośćDaniel Czubara23 września 2017 FACEBOOK | 3984 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Uwaga na fałszywych policjantów!

Policja, foto: roztocze.net

R E K L A M A    B O A R D

W miniony czwartek na terenie Zamościa doszło do 16 prób oszukania osób starszych. Tym razem oszuści dzwoniąc do starszych osób przedstawiali się jako policjanci, którzy prowadzą czynności związane z zatrzymaniem grupy dokonującej fałszerstw dokumentów tożsamości. Wypytywali o konta bankowe oraz kwoty zgromadzonych na nich środków pieniężnych. W trzech przypadkach osoby starsze uwierzyły oszustom i z kont bankowych wypłacili oszczędności.

W miniony czwartek 16 mieszkańców Zamościa poinformowało dyżurnego policji, o tym że usiłowano wyłudzić od nich pieniądze metodą na tzw. „policjanta”. We wszystkich przypadkach działanie oszustów było podobne. Dzwonili na numery telefonów i przedstawiali się jako funkcjonariusze policji. Następnie informowali rozmówców, że prowadzą czynności związane z zatrzymaniem grupy dokonującej fałszerstw dokumentów tożsamości, za pomocą których mieli oni wypłacać pieniądze z kont bankowych pokrzywdzonych, bądź zaciągać kredyty na ich dane personalne. Następnie rozpytywali co do posiadanych kont oraz zgromadzonych środków pieniężnych.

W trzech przypadkach osoby uwierzyły oszustom i udały się do banków, aby wypłacić swoje oszczędności. Jednak dzięki szybkiej reakcji pracowników banku, którzy zostali powiadomieni przez zamojską Policję o próbach oszustw, osoby ponownie wpłaciły fundusze na swoje konta. Na szczęście wczoraj skończyło się na próbach oszukania osób. Dzięki świadomości osób starszych, które o swoich podejrzeniach natychmiast informowały zamojską Policję oraz zaangażowaniu pracowników banku oszustom nie udało się zrealizować swoich zamiarów. Nikt nie stracił swoich oszczędności.

Autor: Daniel Czubara
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze: , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

Skp
Było. Jednak ustawodawca wprowadza szcz...
Obserwer
Co za twór nigdy o tym nie słyszałem ...
bywalec
Proponuję zrobić tak: rezerwacja nick...
No
To tylko w PiS tak zwalniają......
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny