Flesz | ZamośćRedakcja5 czerwca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Uwaga! Jutro ćwiczenia „Oczyszczalnia PGK 2018”

Straż pożarna. Fot. R. Moteka
R E K L A M A    B O A R D

Jutro (6 czerwca) w godzinach 10:30-13:00 na obiekcie Oczyszczalni ścieków Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Zamościu przy ulicy 1-go Maja 16 zostanie przeprowadzone miejskie jednoszczeblowe ćwiczenie zgrywające „Oczyszczalnia ścieków PGK – 2018”.

Ćwiczenie tego typu odbywa się raz w roku i dotyczy różnorodnych sytuacji, które wymagają współdziałania sił i środków podmiotów ujętych w „Siatce Bezpieczeństwa  Miejskiego Planu Zarządzania Kryzysowego”. W tym roku rozpatrywane będą zagadnienia związane  z sytuacją o znamionach zdarzenia kryzysowego spowodowanego zakłóceniami w prawidłowym funkcjonowaniu oczyszczalni ścieków, w wyniku czego prowadzona będzie ewakuacja załogi zakładu pracy.  

Organizowane ćwiczenie będzie wspólnym przedsięwzięciem Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Zamość, Oczyszczalni ścieków Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. w Zamościu, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu, Komendy Miejskiej Policji w Zamościu oraz Samodzielnej Publicznej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Zamościu. Kierowniczą kadrę ćwiczenia stanowi Prezydent Miasta Zamość wraz z Miejskim Zespołem Zarządzania Kryzysowego.

Celem ćwiczenia będzie sprawdzenie działania oraz współpracy służb, inspekcji, straży i innych podmiotów podczas reagowania na zdarzenie w przypadku wycieku biogazu z jego zapaleniem skutkującym pożarem strumieniowym.

Ponadto dodatkowy element ćwiczenia stanowi aspekt zapoznania się z umiejętnością podejmowania działań w sytuacji wywołanej brakiem dostaw energii elektrycznej do zakładów pracy, mających wpływ na prawidłowe funkcjonowanie infrastruktury technicznej miasta.  

W ćwiczeniu zaangażowany będzie: Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego (20 przedstawicieli organów administracji publicznej szczebla miejskiego), kierownictwo Rejonu Energetycznego w Zamościu PGE Dystrybucja S.A., 20 funkcjonariuszy Policji, 20 strażaków Państwowej Straży Pożarnej, 8 pracowników Oczyszczalni ścieków PGK Spółka z o.o. w Zamościu, 6 funkcjonariuszy Straży Miejskiej Miasta Zamość i jeden zespół wyjazdowy Pogotowia Ratunkowego w Zamościu.

Weryfikacji poddane zostały procedury postępowania organów administracji publicznej i służb ratowniczych w likwidacji skutków tego typu zdarzenia. Sprawdzona zostanie również zdolność organów administracji publicznej oraz służb, inspekcji i straży z terenu miasta Zamość do podejmowania decyzji w złożonych sytuacjach kryzysowych. Przedmiotem uwagi zespołu oceniającego będą umiejętności i przygotowanie służb ratowniczych do współdziałania w takich sytuacjach.

Scenariusz ćwiczenia zakłada, że wykonywane są przez pracowników rutynowe prace konserwacyjne instalacji technologicznej na koronie obiektu szczególnego – wydzielonych komór fermentacji zamkniętej. Podczas prowadzonych czynności następuje rozszczelnienie przewodu skutkujące wyciekiem biogazu wraz z pożarem w okolicy pomostu sprowadzającego na schody zejściowe. Dwaj pracownicy zostają poparzeni, doznają ponadto urazów mechanicznych, które uniemożliwiają im samodzielną ewakuację. W wyniku rozprzestrzeniania się biogazu, będą podjęte działania związane z ewakuacją załogi zakładu pracy, a także informowana  przebywającej w tym rejonie ludności o powstałym zagrożeniu. W ćwiczeniu w pełni zostanie zachowany realizm sytuacji. Informację o zdarzeniu i sytuacji przekazywane będą z wykorzystaniem numerów alarmowych.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Roman 202
Co wy piszecie przez opieszałość ZSL ...
eljot
wie ktoś co się dzieje z Daszkiewiczem...
KL
Widzę, że Zamość dalej brnie w krety...
Zamość
"Król jest nagi". Rozczarowany-zgadzam ...
Rozczarowany
Jakiś czas temu na koncepcjach GDDKiA o...
ds
Sorry ale co ma Łuków do Zamościa?...
Mefisto
Prestiżowe konkursy i PWSZ :D:D:D:D Pic...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat