Polityka i Samorząd | Zamość | Zdrowie i UrodaRedakcja22 maja 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 4 komentarze

Zamość: Uroczyście otworzyli zmodernizowany SOR, ale to nie wszystko…

R E K L A M A    B O A R D

Wicemarszałek Sejmu RP Beata Mazurek i Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Zbigniew Wojciechowski odwiedzili 21 maja (wtorek) Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu.

Po godzinie 9 miało miejsce uroczyste otwarcie zmodernizowanego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego
w ramach projektu pn. Modernizacja SOR z uwzględnieniem utworzenia stanowiska do wstępnej intensywnej terapii, doposażenie w sprzęt medyczny oraz remont estakady i wykonanie windy dla osób niepełnosprawnych.

Wartość tego projektu to ponad 3,5 mln. zł.

Wkład UE – prawie 3 mln. zł.
Wkład Samorządu Województwa Lubelskiego – ok. 320 tys. zł.
Wkład własny Szpitala– prawie 300 tys. zł.

Wicemarszałek Sejmu RP Beata Mazurek i Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Zbigniew Wojciechowski zwiedzili również teren budowy Oddziału Kardiologicznego, Bloku Operacyjnego na II piętrze, Oddział Ginekologiczno-Położniczy i Patologii Ciąży w ramach którego po raz pierwszy w Polsce wdrożono Koordynowaną opiekę nad kobietą w ciąży (KOC) oraz Oddział Neurologiczny z Pododdziałem Udarowym.

Po godzinie 10, goście spotkali się z kadrą Szpitala.

GOŚCIE ODWIEDZILI INWESTYCJE:

1. Zwiedzanie terenu budowy Oddziału Kardiologicznego, inwestycji realizowanej w ramach zadania pn. Dobudowa budynku trzykondygnacyjnego z podpiwniczeniem do Bloku „A” wraz z przeprowadzeniem robót remontowo-budowlanych na I piętrze Bloku „A” dla Oddziału Kardiologicznego.
Wartość projektu: ponad 31 mln. zł.
Wkład UE – prawie 26,5 mln. zł.
Wkład Samorządu Województwa Lubelskiego – ok. 3,3 mln. zł.
Wkład własny Szpitala– ok. 1,5 mln. zł.

2. Zwiedzanie Bloku Operacyjnego na II p., w którym przeprowadzana jest część inwestycji realizowanej w ramach projektu pn. Utworzenie wzorcowego ośrodka kompleksowej opieki nad pacjentami ze schorzeniami neurologiczno-neurochirurgicznymi w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu – tj. zakup w angiografu stacjonarnego z przeznaczeniem do zabiegów wewnątrznaczyniowych w obrębie tętnic wewnątrzmózgowych oddziałów udarowych w roku 2018 w ramach programu POLKARD na lata 2017-2020 oraz modernizacja sali operacyjnej.

Wkład Ministerstwa Zdrowia – 1,8 mln. zł. (śr. finansowe otrzymane na zakup angiogragu)
Wkład Samorządu Województwa Lubelskiego – ok. 1,6 mln. zł. (śr. finansowe otrzymane na dofinansowanie angiografu i robót ogólnobudowlanych)
Wkład własny Szpitala– ok. 2,3 mln. zł.

3. Zwiedzanie Oddziału Neurologicznego z Pododdziałem Udarowym, w którym jest zaplanowana przebudowa w ramach projektu pn. Utworzenie wzorcowego ośrodka kompleksowej opieki nad pacjentami ze schorzeniami neurologiczno-neurochirurgicznymi w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu.

Wartość projektu: ponad 16,3 mln. zł.
Wkład Ministerstwa Zdrowia – 1,8 mln. zł. (śr. finansowe otrzymane na zakup angiogragu)
Wkład Samorządu Województwa Lubelskiego – 1,6 mln. zł. (śr. finansowe otrzymane na dofinansowanie angiografu i robót ogólnobudowlanych)
Wkład własny Szpitala – ok. 3 mln. zł.

Podjęte starania przez Szpital o pozyskanie środków z rezerwy ogólna z budżetu państwa na realizację powyższego projektu – 10 mln. zł.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 8.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Zamościanin" dnia 22 maja 2019 o godzinie 9:07:28 napisał:
  Niesamowite! Naprawdę nie było nikogo z Zamościa? Nikogo ze szpitala, kto mógłby przeciąć wstęgę? Za jakie zasługi ta pani przecinała wstęgę? Tylko ze względu na eurowybory? Mam nadzieję, że mieszkańcy Zamościa pomyślą i będą pamiętać gdzie pani Mazurek była przez ostatnie 3 lata!
  R E K L A M A
 • "observer" dnia 22 maja 2019 o godzinie 16:58:59 napisał:
  Tak UE - to ta wyimaginowana wspólnota z niebieską szmatą? I dali pieniądze? To jakaś manipulacja! Tylko czyja?
 • "ad111" dnia 22 maja 2019 o godzinie 20:24:52 napisał:
  A Poseł naszej ziemi nadal w odstawce. A tak BTW, to czy w końcu na SOR będą jakieś cywilizowane procedury, czy nadal stołek i czekanie na przyjęcie kilka godzin bez żadnej selekcji wstępnej? Co do remontu, to pic na wodę, za rok, dwa - będzie potrzebny kolejny, zwłaszcza podjazd.
 • "mm" dnia 22 maja 2019 o godzinie 22:38:25 napisał:
  Powinni cos zostawić na otwarcie przed jesiennymi wyborami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
olek
to już widać kto z radnych posłuszny ...
?
a jeden radny na zwolnieniu co robi na s...
TK
Szczególnie ekscytująco zapowiada się...
Sylvia
Ktos tu tęskni za dawną posadką w PGK...
WerT
Bo Flip i Flap nie występują jak to ni...
leniwce w radzi...
Ćwik nieobecny? Zwolak nieobecny? Szopk...
cchenieek
Panie Josik, mowiles Pan ze nie dasz Pan...
observer
niepotrzebne odwlekanie w czasie, które...
Rozbawiony
Ćwik to może już rozprawił się ze s...
prq
Warto dodać, że w pociągach (szynobus...
ja z zamoscia
Idąc tokiem myślenia Pana Przewodnicz...
"Tony papierów...
Najważniejszy temat sesji już za nami....
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018