R E K L A M A

Z I P

Kultura i rozrywka | ZamośćOliwia Bojar19 października 2017 FACEBOOK | 4432 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 4 komentarze ()

Zamość: Unikatowe i jedyne w swoim rodzaju obiekty natury

50-lecie pracy twórczej Bogusława Bodesa - wernisaż wystawy w BWA Galerii Zamojskiej ( 2017), foto: Oliwia Bojar

R E K L A M A    B O A R D


Dzisiaj (19 października) o godz. 17 w Biurze Wystawy Artystycznych Galerii Zamojskiej odbył się jubileuszowy wernisaż pracy twórczej Bogusława Bodesa.

Okazją ku temu był Jubileusz 50-lecia pracy twórczej tego znanego w Zamościu i regionie artysty, absolwenta zamojskiego „Plastyka” oraz krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Aktualnie emerytowany już pedagog Liceum Plastycznego w Zamościu, był jego długoletnim wicedyrektorem, a także promotorem licznego grona absolwentów tej szkoły, którzy licznie przybyli na wernisaż, aby podziękować swojemu profesorowi za ukierunkowanie na artystycznej drodze.
Dzisiaj Bogusław Bodes pokazał że jest nie tylko świetnym rzeźbiarzem, malarzem – co było wiadome wszystkim i od dawna, ale dzisiaj ujawnił się jeszcze jeden jego talent- muzyczny. Pokazał go dyrygując Trio Beethovenowskim, które podczas wernisażowego recitalu zagrało utwory Chopina oraz „Sto Lat” dla wspaniałego artysty na prośbę bardzo licznie zgromadzonych.

BOGUSŁAW BODES urodzony w 1942 r. na Zamojszczyźnie. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Studia na Wydziale Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w 1967 roku w pracowni malarstwa prof. Adama Marczyńskiego.
Bogusław Bodes był jednym z założycieli oraz prezesem oddziału Związku Polskich Artystów Plastyków na Zamojszczyźnie, a także współinicjatorem założenia Galerii Sztuki Współczesnej, będącej w czasie swojego istnienia (lata osiemdziesiąte i dziewięćdziesiąte minionego stulecia ), miejscem integracji i spotkań zamojskich plastyków).
Jakiś czas temu odłożył farby i pędzle, aby piłą, siekierą i dłutem kreować swoje „Obiekty natury”. Wykorzystując w tych działaniach korzenie, konary i gałęzie ściętych i skazanych na unicestwienie drzew, daje im drugie „artystyczne życie”. Jest aktywnym członkiem zamojskiego środowiska plastycznego, mającym ciągle nowe i ambitne plany twórcze. Bogusław Bodes należy także do grona osób powołanych do Rady Programowej BWA – Galerii Zamojskiej. Służąc swoim doświadczeniem i dobrą radą przyczynia się do promocji i popularyzacji sztuk plastycznych na terenie Zamościa i regionu – współtworząc tym samym jego kulturalny wizerunek.

Źródło: BWA Galeria Zamojska

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wernisażu

Autor: Oliwia Bojar
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "sławek" dnia 19 października 2017 o godzinie 21:01:12 napisał:
  śmierdzący golfik po co tam
  0
  3
  R E K L A M A
 • "TIR" dnia 20 października 2017 o godzinie 10:32:23 napisał:
  Radny Kutyła uczestnicząc w tego typu spotkaniach konsekwentnie buduje swoją pozycję . Wydaje się , ze w końcu wydostał się spod skrzydeł radnego Nizioła (szczególnie po tym jak przestał być jego przewodniczącym rady nadzorczej w Spółdzielni Mieszkaniowej). Radny Nizioł (ostatnio mniej widoczny) albo coś knuje i szykuje nową strategię na nowe wybory samorządowe albo po prostu czuje się już zmęczony. Czy radny Kutyła chce go zastąpić ????
  5
  1
 • "drogeria" dnia 20 października 2017 o godzinie 10:51:48 napisał:
  ty sławek jesteś jak widać z wpisu zazdrosny ch.m, ciebie tam nie było bo gacie za bardzo zalatywały? to dobrze, przynajmniej atmosfera była zdrowa
  3
  0
 • "przedstawiciel szkoły moskiewskiej" dnia 20 października 2017 o godzinie 14:50:45 napisał:
  Najjaśniejszymi gwiazdami wernisażu był Szanowny Jubilat i przesympatyczna skrzypaczka ! Nie widziałem za to posła i biskupa?! Szok.. Mignęła mi za to nalana m.. twarz towarzysza! To dziwne bo "atmosfera była zdrowa"!
  3
  1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
KJL.
Zamojskie ZOO powstało w 1919 r. Nie fa...
Nauczycielka
A co to za teatr? Skąd?...
x
Kaczmarek odchodzi z Motoru, dobry pomoc...
Kibic lat 80
Przynajmniej jestem kibicem, wykropkowan...
Pi
A co tu rondo ma do tego? Nieumiejętno...
KL.
A o żeglugę rzeczną z Zamościa do Gd...
Czesław
dać łepkom motór... znając życie ch...
swojak
W Zwierzyńcu też już byliśmy. Co do ...
Tomek
Gratuluję uczenia dziecka , że człowi...
Thomas
Zamość bez kolei to było ok - bo nie ...
stójka
zapomniałeś dopisać i ... podsienia ...
Ciekawe...
że jeszcze nikt z opozycyjnej pozycji n...
Thomas
To jest ważny i istotny element przywra...
Józek
Na pozwolenie na budowę, idioto. Bo pie...
Wyborca
Zrobić tam rondo natychmiast, tak samo ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny