R E K L A M A

Z I P

Kultura i rozrywka | ZamośćOliwia Bojar19 października 2017

Zamość: Unikatowe i jedyne w swoim rodzaju obiekty natury

50-lecie pracy twórczej Bogusława Bodesa - wernisaż wystawy w BWA Galerii Zamojskiej ( 2017), foto: Oliwia Bojar

R E K L A M A    B O A R D


Dzisiaj (19 października) o godz. 17 w Biurze Wystawy Artystycznych Galerii Zamojskiej odbył się jubileuszowy wernisaż pracy twórczej Bogusława Bodesa.

Okazją ku temu był Jubileusz 50-lecia pracy twórczej tego znanego w Zamościu i regionie artysty, absolwenta zamojskiego „Plastyka” oraz krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Aktualnie emerytowany już pedagog Liceum Plastycznego w Zamościu, był jego długoletnim wicedyrektorem, a także promotorem licznego grona absolwentów tej szkoły, którzy licznie przybyli na wernisaż, aby podziękować swojemu profesorowi za ukierunkowanie na artystycznej drodze.
Dzisiaj Bogusław Bodes pokazał że jest nie tylko świetnym rzeźbiarzem, malarzem – co było wiadome wszystkim i od dawna, ale dzisiaj ujawnił się jeszcze jeden jego talent- muzyczny. Pokazał go dyrygując Trio Beethovenowskim, które podczas wernisażowego recitalu zagrało utwory Chopina oraz „Sto Lat” dla wspaniałego artysty na prośbę bardzo licznie zgromadzonych.

BOGUSŁAW BODES urodzony w 1942 r. na Zamojszczyźnie. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Studia na Wydziale Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w 1967 roku w pracowni malarstwa prof. Adama Marczyńskiego.
Bogusław Bodes był jednym z założycieli oraz prezesem oddziału Związku Polskich Artystów Plastyków na Zamojszczyźnie, a także współinicjatorem założenia Galerii Sztuki Współczesnej, będącej w czasie swojego istnienia (lata osiemdziesiąte i dziewięćdziesiąte minionego stulecia ), miejscem integracji i spotkań zamojskich plastyków).
Jakiś czas temu odłożył farby i pędzle, aby piłą, siekierą i dłutem kreować swoje „Obiekty natury”. Wykorzystując w tych działaniach korzenie, konary i gałęzie ściętych i skazanych na unicestwienie drzew, daje im drugie „artystyczne życie”. Jest aktywnym członkiem zamojskiego środowiska plastycznego, mającym ciągle nowe i ambitne plany twórcze. Bogusław Bodes należy także do grona osób powołanych do Rady Programowej BWA – Galerii Zamojskiej. Służąc swoim doświadczeniem i dobrą radą przyczynia się do promocji i popularyzacji sztuk plastycznych na terenie Zamościa i regionu – współtworząc tym samym jego kulturalny wizerunek.

Źródło: BWA Galeria Zamojska

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wernisażu

Autor: Oliwia Bojar
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "sławek" dnia 19 października 2017 o godzinie 21:01:12 napisał:
  śmierdzący golfik po co tam
  0
  3
 • R E K L A M A
 • "TIR" dnia 20 października 2017 o godzinie 10:32:23 napisał:
  Radny Kutyła uczestnicząc w tego typu spotkaniach konsekwentnie buduje swoją pozycję . Wydaje się , ze w końcu wydostał się spod skrzydeł radnego Nizioła (szczególnie po tym jak przestał być jego przewodniczącym rady nadzorczej w Spółdzielni Mieszkaniowej). Radny Nizioł (ostatnio mniej widoczny) albo coś knuje i szykuje nową strategię na nowe wybory samorządowe albo po prostu czuje się już zmęczony. Czy radny Kutyła chce go zastąpić ????
  5
  1
 • "drogeria" dnia 20 października 2017 o godzinie 10:51:48 napisał:
  ty sławek jesteś jak widać z wpisu zazdrosny ch.m, ciebie tam nie było bo gacie za bardzo zalatywały? to dobrze, przynajmniej atmosfera była zdrowa
  3
  0
 • "przedstawiciel szkoły moskiewskiej" dnia 20 października 2017 o godzinie 14:50:45 napisał:
  Najjaśniejszymi gwiazdami wernisażu był Szanowny Jubilat i przesympatyczna skrzypaczka ! Nie widziałem za to posła i biskupa?! Szok.. Mignęła mi za to nalana m.. twarz towarzysza! To dziwne bo "atmosfera była zdrowa"!
  3
  1


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Kmicic
Żeby zlikwidować problem tzw: nachodź...
Kudelek
o czym? o pierdołach. bezrobotna wetery...
Swojak market
Cóż, kwoty przyznanych dotacji po pros...
Normals
Należy zmienić 100% składu rady na lu...
ciekawy
to stare czy nowe? kiedy to bylo? http:...
Racuch
1500 im dac. tak wladza nasza robi.hehe....
Matoł
No cóż nie ma ludzi do pracy na budowi...
swojak
Zobaczymy jak pójdzie Hetmanowi z Cheł...
Czarek to ja
Przepraszam ale nie wytrzymuje / kto jes...
...
Czyli to sukces czy nie ? Hahahahaha...
Cień
Latem było 6:0 dla Hetmana. Co się pop...
Hm
Czyli mamy skład tylko na dokończenie ...
Marian
https://www.google.pl/search?q=kupa&...
sztabka rozumu
A ja się pytam po jaką chorobę zwaną...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny