nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama ev esyasi depolama

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćDaniel Czubara21 maja 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 12 komentarzy

Zamość: Ulicami miasta przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny

Fot. Daniel Czubara

10 czerwca ulicami Zamościa, tak jak 150 innych miast Polski przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. 

Według organizatorów, marsz jest manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych – opartych jedynie o małżeństwo rozumiane jako związek kobiety i mężczyzny – oraz poszanowania życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Organizatorem Marszu w Warszawie jest Fundacja Centrum Życia i Rodziny, która jest jednocześnie koordynatorem i partnerem pozostałych Marszów w Polsce.

Patronat honorowy nad zamojskim marszem objęli: prezydent miasta Andrzej Wnuk oraz ordynariusz zamojsko-lubaczowski ks. bp Marian Rojek.

16 maja Biskup wystosował do uczestników list, którego treść publikujemy poniżej.

Marsz dla Życia i Rodziny, mający swoją tradycję także i w naszej Zamojsko-Lubaczowskiej Diecezji, który odbędzie się w Zamościu, 10 czerwca 2018 r., pod hasłem „Polska rodziną silna”, to świadectwo naszego osobistego przekonania i codziennych postaw, w jakich cenimy sobie wartości rodzinne, a także okazujemy szacunek dla ludzkiego życia. Owo wydarzenie w szczególny sposób akcentuje to, co dla nas jest najważniejsze i nie podlega żadnej dyskusji, a mianowicie dar i łaska ludzkiego Życia, otrzymanego od Boga i Rodziców oraz skarb Rodziny mocnej Bogiem.

Na to wspólne świętowanie z rodzinami oraz na publiczne dawanie świadectwa radości z tego, iż jesteśmy, żyjemy, cieszymy się własną rodziną, zapraszam nie tylko wszystkich wiernych naszego Hetmańskiego Grodu, ale także osoby i wspólnoty z terenu lokalnego Kościoła Zamojsko-Lubaczowskiego.

Wartości małżeństwa, rodziny – rodziców z dziećmi oraz pokoleniem babć i dziadków, zdecydowana postawa za życiem od poczęcia do naturalnej śmierci, leżą nam na sercu i są wyrazem miłości, jaką otrzymujemy od Boga – Stwórcy wszelkiego życia i każdego z nas. Uczestnictwo w tym wydarzeniu będzie nie tylko świadectwem wiary, uszanowania godności życia, ale także wyrazem zatroskania patriotycznego – starania o naszą niepodległą i mocną Bogiem Ojczyznę, dumną ze swoich córek i synów.

Darem modlitwy i błogosławieństwa obejmuję zarówno Organizatorów, jak i Uczestników tegorocznego Marszu dla Życia i Rodziny. Jeszcze raz serdecznie zapraszam na to wydarzenie.

† Marian Rojek
Biskup Zamojsko-Lubaczowski

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "XZY" dnia 21 maja 2018 o godzinie 10:39:00 napisał:
  Rozumiem że zrzucą się na 500+ PLN dla niepełnosprawnych? Skoro są tacy pro-life. Żeby nie było hipokryzji...
  R E K L A M A
 • "Name" dnia 21 maja 2018 o godzinie 12:09:01 napisał:
  Zwolak się wybiera?
  • "Henryk" dnia 21 maja 2018 o godzinie 12:56:51 napisał:
   Przypuszczam, że tak, ponieważ brał już udział w takim wydarzeniu. No chyba że zmienił poglądy o 180 stopni ale o to go nie podejrzewam.
  • "Johny" dnia 21 maja 2018 o godzinie 15:21:57 napisał:
   On ostatnio woli czarne protesty...chyba.
 • "t" dnia 21 maja 2018 o godzinie 13:03:30 napisał:
  Dlaczego ta kobieta na plakacie nosi spodnie? Kościół wreszcie powinien zakazać noszenia spodni przez kobiety. Jeden ksiądz mówił ostatnio, że kobieta w spodniach obraża Boga. Miejmy nadzieję, że episkopat zajmie się tą sprawą i wyda zakaz, a w ślad za tą decyzja pójdzie jakieś ustawodawstwo parlamentarne i coś się zacznie pozytywnego dziać. Marsz oczywiście popieram, ale jednak pokazywanie kobiety w spodniach jest obrazą dla Boga.
  • "Do ''t''" dnia 25 maja 2018 o godzinie 1:08:09 napisał:
   Co to za bzdurny komentarz!
 • "antyklerykał" dnia 21 maja 2018 o godzinie 14:20:55 napisał:
  A jaką to rodzinę założył i utrzymuje Pan Rojek, bo bardzo jestem ciekawy Jego osobistych doświadczeń w tym zakresie...? Szanowny "XZY", to się rozumie samo przez się, że tak uczynią, a Pan Rojek sprzeda limuzynę, swoją siedzibę i swój płaszcz oraz złoty pierścień na potrzeby rodzin ubogich, sam zaś wynajmie kawalerkę i będzie żył skromnie pośród swoich "owieczek" świecąc przykładem pobożności i skromności oraz prostotą życia, która tak się podobno podoba Opatrzności...
  • "TORRES20400" dnia 21 maja 2018 o godzinie 15:32:41 napisał:
   Weź mnie tu oświeć, skąd ty wiesz czego oczekuje "Opatrzność"?
 • "antyklerykał" dnia 21 maja 2018 o godzinie 16:54:40 napisał:
  "NOWY TESTAMENT -1 List do Tymoteusza- Przymioty duchownych 3/1 Nauka ta zasługuje na wiarę. Jeśli ktoś dąży do biskupstwa1, pożąda dobrego zadania. 2 Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony2, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, 3 nie przebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, 4 dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. 5 Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży? 6 Nie [może być] świeżo ochrzczony, ażeby wbiwszy się w pychę nie wpadł w diabelskie potępienie. 7 Powinien też mieć dobre świadectwo ze strony tych, którzy są z zewnątrz, żeby się nie naraził na wzgardę i sidła diabelskie...." :)
 • "TORRES20400" dnia 21 maja 2018 o godzinie 17:25:57 napisał:
  Rozumiem, że sugerujesz, że obecny biskup naszej zamojsko - lubaczowskiej diecezji, nie spełnia tych wymogów?
 • "observer" dnia 21 maja 2018 o godzinie 17:41:57 napisał:
  osoby walczące o swoje w sejmie uchroniły dzieci od aborcji - I CO ZA TO DOSTAŁY????? Przede wszystkim hejt pisowski i pisowską pogardę; oczywiście w duchu chrześcijańskiego miłosierdzia
  • "TORRES20400" dnia 21 maja 2018 o godzinie 18:10:55 napisał:
   https://www.magnapolonia.org/zwyrodnialcy-z-totalnej-opozycji-przebili-kolejne-dno-film/

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama