Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćDaniel Czubara21 maja 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 12 komentarzy

Zamość: Ulicami miasta przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny

Fot. Daniel Czubara

10 czerwca ulicami Zamościa, tak jak 150 innych miast Polski przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. 

Według organizatorów, marsz jest manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych – opartych jedynie o małżeństwo rozumiane jako związek kobiety i mężczyzny – oraz poszanowania życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Organizatorem Marszu w Warszawie jest Fundacja Centrum Życia i Rodziny, która jest jednocześnie koordynatorem i partnerem pozostałych Marszów w Polsce.

Patronat honorowy nad zamojskim marszem objęli: prezydent miasta Andrzej Wnuk oraz ordynariusz zamojsko-lubaczowski ks. bp Marian Rojek.

16 maja Biskup wystosował do uczestników list, którego treść publikujemy poniżej.

Marsz dla Życia i Rodziny, mający swoją tradycję także i w naszej Zamojsko-Lubaczowskiej Diecezji, który odbędzie się w Zamościu, 10 czerwca 2018 r., pod hasłem „Polska rodziną silna”, to świadectwo naszego osobistego przekonania i codziennych postaw, w jakich cenimy sobie wartości rodzinne, a także okazujemy szacunek dla ludzkiego życia. Owo wydarzenie w szczególny sposób akcentuje to, co dla nas jest najważniejsze i nie podlega żadnej dyskusji, a mianowicie dar i łaska ludzkiego Życia, otrzymanego od Boga i Rodziców oraz skarb Rodziny mocnej Bogiem.

Na to wspólne świętowanie z rodzinami oraz na publiczne dawanie świadectwa radości z tego, iż jesteśmy, żyjemy, cieszymy się własną rodziną, zapraszam nie tylko wszystkich wiernych naszego Hetmańskiego Grodu, ale także osoby i wspólnoty z terenu lokalnego Kościoła Zamojsko-Lubaczowskiego.

Wartości małżeństwa, rodziny – rodziców z dziećmi oraz pokoleniem babć i dziadków, zdecydowana postawa za życiem od poczęcia do naturalnej śmierci, leżą nam na sercu i są wyrazem miłości, jaką otrzymujemy od Boga – Stwórcy wszelkiego życia i każdego z nas. Uczestnictwo w tym wydarzeniu będzie nie tylko świadectwem wiary, uszanowania godności życia, ale także wyrazem zatroskania patriotycznego – starania o naszą niepodległą i mocną Bogiem Ojczyznę, dumną ze swoich córek i synów.

Darem modlitwy i błogosławieństwa obejmuję zarówno Organizatorów, jak i Uczestników tegorocznego Marszu dla Życia i Rodziny. Jeszcze raz serdecznie zapraszam na to wydarzenie.

† Marian Rojek
Biskup Zamojsko-Lubaczowski

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "XZY" dnia 21 maja 2018 o godzinie 10:39:00 napisał:
  Rozumiem że zrzucą się na 500+ PLN dla niepełnosprawnych? Skoro są tacy pro-life. Żeby nie było hipokryzji...
  R E K L A M A
 • "Name" dnia 21 maja 2018 o godzinie 12:09:01 napisał:
  Zwolak się wybiera?
  • "Henryk" dnia 21 maja 2018 o godzinie 12:56:51 napisał:
   Przypuszczam, że tak, ponieważ brał już udział w takim wydarzeniu. No chyba że zmienił poglądy o 180 stopni ale o to go nie podejrzewam.
  • "Johny" dnia 21 maja 2018 o godzinie 15:21:57 napisał:
   On ostatnio woli czarne protesty...chyba.
 • "t" dnia 21 maja 2018 o godzinie 13:03:30 napisał:
  Dlaczego ta kobieta na plakacie nosi spodnie? Kościół wreszcie powinien zakazać noszenia spodni przez kobiety. Jeden ksiądz mówił ostatnio, że kobieta w spodniach obraża Boga. Miejmy nadzieję, że episkopat zajmie się tą sprawą i wyda zakaz, a w ślad za tą decyzja pójdzie jakieś ustawodawstwo parlamentarne i coś się zacznie pozytywnego dziać. Marsz oczywiście popieram, ale jednak pokazywanie kobiety w spodniach jest obrazą dla Boga.
  • "Do ''t''" dnia 25 maja 2018 o godzinie 1:08:09 napisał:
   Co to za bzdurny komentarz!
 • "antyklerykał" dnia 21 maja 2018 o godzinie 14:20:55 napisał:
  A jaką to rodzinę założył i utrzymuje Pan Rojek, bo bardzo jestem ciekawy Jego osobistych doświadczeń w tym zakresie...? Szanowny "XZY", to się rozumie samo przez się, że tak uczynią, a Pan Rojek sprzeda limuzynę, swoją siedzibę i swój płaszcz oraz złoty pierścień na potrzeby rodzin ubogich, sam zaś wynajmie kawalerkę i będzie żył skromnie pośród swoich "owieczek" świecąc przykładem pobożności i skromności oraz prostotą życia, która tak się podobno podoba Opatrzności...
  • "TORRES20400" dnia 21 maja 2018 o godzinie 15:32:41 napisał:
   Weź mnie tu oświeć, skąd ty wiesz czego oczekuje "Opatrzność"?
 • "antyklerykał" dnia 21 maja 2018 o godzinie 16:54:40 napisał:
  "NOWY TESTAMENT -1 List do Tymoteusza- Przymioty duchownych 3/1 Nauka ta zasługuje na wiarę. Jeśli ktoś dąży do biskupstwa1, pożąda dobrego zadania. 2 Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony2, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, 3 nie przebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, 4 dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. 5 Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży? 6 Nie [może być] świeżo ochrzczony, ażeby wbiwszy się w pychę nie wpadł w diabelskie potępienie. 7 Powinien też mieć dobre świadectwo ze strony tych, którzy są z zewnątrz, żeby się nie naraził na wzgardę i sidła diabelskie...." :)
 • "TORRES20400" dnia 21 maja 2018 o godzinie 17:25:57 napisał:
  Rozumiem, że sugerujesz, że obecny biskup naszej zamojsko - lubaczowskiej diecezji, nie spełnia tych wymogów?
 • "observer" dnia 21 maja 2018 o godzinie 17:41:57 napisał:
  osoby walczące o swoje w sejmie uchroniły dzieci od aborcji - I CO ZA TO DOSTAŁY????? Przede wszystkim hejt pisowski i pisowską pogardę; oczywiście w duchu chrześcijańskiego miłosierdzia
  • "TORRES20400" dnia 21 maja 2018 o godzinie 18:10:55 napisał:
   https://www.magnapolonia.org/zwyrodnialcy-z-totalnej-opozycji-przebili-kolejne-dno-film/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
max
Mogę dać rękę obciąć że nikt norm...
nienasycona ćw...
hmmm.... obstawiam że jeżeli ktoś ły...
dd
Trzech radnych natomiast tablety dwa. Cz...
Redakcja
To tymczasowa strona....
Kubel
Chaba wejdą wszyscy? na barana...
tur
Też nie rozumiem jak można wstawić na...
KL
"Ostatni będą pierwszymi, a pierwsi os...
MS
posel Zawislak najlepszy ale od końca...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018