R E K L A M A

Z I P

Edukacja | Zamośćtekst nadesłany31 marca 2018 FACEBOOK | 5262 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Uczniowie “dziesiątki” u partnerów z Rumunii

Fot. materiał nadesłany

Na przełomie lutego i marca 2018 grupa uczniów Szkoły Podstawowej Nr 10  z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu wzięła udział w kolejnym spotkaniu międzynarodowym w ramach projektu Erasmus+ Akcja 2 „Partnerstwa strategiczne – współpraca szkół”.

Tytuł naszego projektu brzmi: No to discrimination and social exclusion – Stop dyskryminacji  i wykluczeniu społecznemu. Biorą w nim udział szkoły z Włoch, Bułgarii, Rumunii i Turcji.

Realizację projektu rozpoczęliśmy we wrześniu 2016.  Jego celem jest m.in. promowanie wartości takich jak tolerancja, akceptacja odmienności, szacunek wobec innych kultur oraz zachęcanie do nauki różnych języków i poznawania kultur europejskich.

Gospodarzem spotkania była szkoła Dorohoi, w północno – wschodniej Rumunii. W czasie tygodniowego pobytu  szlifowaliśmy swój angielski wspólnie wykonując przeróżne zadania, prezentowaliśmy wcześniej przygotowane prezentacje multimedialne o znanych kompozytorach  polskich i tańcach narodowych. Mieliśmy okazję poznać siebie nawzajem, swoją kulturę i tradycje.  Próbowaliśmy tradycyjnych potraw rumuńskich, uczyliśmy się wspólnego tańca ludowego, robiliśmy czerwono – białe ozdoby związane z nadejściem wiosny ‘Martisor’. Podczas zwiedzania szkoły natknęliśmy się w szkolnej bibliotece na dzieło naszego pisarza – H. Sienkiewicza „Potop”, przetłumaczonego oczywiście na język rumuński.  Oprócz warsztatów  nasi gospodarze przygotowali dla nas kilka wycieczek w okolicach Dorohoi. Byliśmy w Suczawie (Suceava) i Jassy (Iași) – drugim co do wielkości mieście Rumunii, podziwialiśmy malownicze monastyry Bukowiny klasztory Moldovica i Sucevica, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedziliśmy także muzeum pisanek, bardzo znanej  w Rumunii artystki ludowej – Luci Condrea. Jak okazało się ojciec artystki pochodzi z Polski, z Legnicy. 

Mamy mnóstwo wspaniałych wspomnień i zdjęć z naszego pobytu w Rumunii.

 

Magdalena Konaszek

 

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny