Edukacja | Zamośćtekst nadesłany31 marca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Uczniowie „dziesiątki” u partnerów z Rumunii

Fot. materiał nadesłany

Na przełomie lutego i marca 2018 grupa uczniów Szkoły Podstawowej Nr 10  z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu wzięła udział w kolejnym spotkaniu międzynarodowym w ramach projektu Erasmus+ Akcja 2 „Partnerstwa strategiczne – współpraca szkół”.

Tytuł naszego projektu brzmi: No to discrimination and social exclusion – Stop dyskryminacji  i wykluczeniu społecznemu. Biorą w nim udział szkoły z Włoch, Bułgarii, Rumunii i Turcji.

Realizację projektu rozpoczęliśmy we wrześniu 2016.  Jego celem jest m.in. promowanie wartości takich jak tolerancja, akceptacja odmienności, szacunek wobec innych kultur oraz zachęcanie do nauki różnych języków i poznawania kultur europejskich.

Gospodarzem spotkania była szkoła Dorohoi, w północno – wschodniej Rumunii. W czasie tygodniowego pobytu  szlifowaliśmy swój angielski wspólnie wykonując przeróżne zadania, prezentowaliśmy wcześniej przygotowane prezentacje multimedialne o znanych kompozytorach  polskich i tańcach narodowych. Mieliśmy okazję poznać siebie nawzajem, swoją kulturę i tradycje.  Próbowaliśmy tradycyjnych potraw rumuńskich, uczyliśmy się wspólnego tańca ludowego, robiliśmy czerwono – białe ozdoby związane z nadejściem wiosny ‘Martisor’. Podczas zwiedzania szkoły natknęliśmy się w szkolnej bibliotece na dzieło naszego pisarza – H. Sienkiewicza „Potop”, przetłumaczonego oczywiście na język rumuński.  Oprócz warsztatów  nasi gospodarze przygotowali dla nas kilka wycieczek w okolicach Dorohoi. Byliśmy w Suczawie (Suceava) i Jassy (Iași) – drugim co do wielkości mieście Rumunii, podziwialiśmy malownicze monastyry Bukowiny klasztory Moldovica i Sucevica, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedziliśmy także muzeum pisanek, bardzo znanej  w Rumunii artystki ludowej – Luci Condrea. Jak okazało się ojciec artystki pochodzi z Polski, z Legnicy. 

Mamy mnóstwo wspaniałych wspomnień i zdjęć z naszego pobytu w Rumunii.

 

Magdalena Konaszek

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
nienasycona ćw...
hmmm.... obstawiam że jeżeli ktoś ły...
dd
Trzech radnych natomiast tablety dwa. Cz...
Redakcja
Dziękujemy za ten komentarz. I My i Ty ...
Redakcja
To tymczasowa strona. Dostęp zostanie w...
Redakcja
To tymczasowa strona....
.
Czy zostanie zachowany dostęp do archiw...
Kubel
Chaba wejdą wszyscy? na barana...
tur
Też nie rozumiem jak można wstawić na...
KL
"Ostatni będą pierwszymi, a pierwsi os...
MS
posel Zawislak najlepszy ale od końca...
MS
Panowie ale sukces oddaj tez diety!...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018