R E K L A M A

Z I P

Kultura i rozrywka | ZamośćDaniel Czubara18 lipca 2017 FACEBOOK | 3986 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1)

Zamość: “Twórcy” Andrzeja Szumowskiego [FOTO, VIDEO]

Fot. Daniel Czubara

R E K L A M A    B O A R D

Malarze, muzycy, aktorzy, animatorzy kultury, fotografowie, pisarze, ludzie mediów – oni (a w zasadzie – my) wszyscy znaleźli się na fotografiach Andrzeja Szumowskiego. Dziś w BWA otwarto jego wystawę “Twórcy”.

Andrzej Szumowski to pomysłodawca i organizator wielu konkursów, wystaw plastycznych i fotograficznych regionalnych i ogólnopolskich skierowanych głównie do dzieci i młodzieży. Twórca Galerii Sztuki Dziecka MDK i Galerii Fotograficznej MDK. Organizator lokalnych projektów, akcji i kampanii społecznych. Od 2002 r. wolontariusz Fundacji ABC XXI „Cała Polska czyta dzieciom” – wojewódzki koordynator tej kampanii. Organizator w Zamościu V edycji projektu skierowanego do dzieci z domu dziecka i seniorów p.n.: „Generacje – Kreacje”.

Od 2005 r. wolontariusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W latach 2013 – 2017 Szef sztabu WOŚP w Zamościu nr 892. Członek komitetu założycielskiego i od 2007 r. wiceprzewodniczący Społecznego Komitetu Ratowania Zabytków Cmentarza Parafialnego w Zamościu.

Jego pasją jest fotografia, głownie portretowa. Członek Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego w latach 1988 – 2013. Zasłużony dla Kultury Polskiej – Odznaka przyznana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2007 r. Laureat nagrody Marszałka Województwa Lubelskiego w zakresie Upowszechniania Dóbr Kultury w 2009 r.

Autor i uczestnik wielu wystaw fotograficznych. W roku 2016 obchodził jubileusz 35-lecia pracy twórczej.

 

Autor: Daniel Czubara
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze: , , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  • "Ulisses" dnia 19 lipca 2017 o godzinie 0:04:24 napisał:
    Zwróćcie uwagę, że centralnym punktem zainteresowań artystycznych Andrzeja Szumowskiego jest niezmieniający się człowiek na tle dynamicznego otoczenia. Podobno oczy są zwierciadłem duszy i faktycznie te prace postaci z tych prac patrzą, w tych oczach uchwycona jest chwila, koło tych portretów ludzi kultury nie można przejść obojętnie. Na jednym zdjęciu jest pewien żart Mistrza postać w hełmie kosmonauty (RM) niczym postać z Solaris Andrieja Tarkowskiego najlepszej adaptacji Lema. Wielu z tych postaci znamy, mijamy się z nimi na co dzień, a mimo to niewiele o nich wiemy, niektórych nie ma pośród nas. Gra świateł i cienia w mocno kontrastującym biało- czarnym tle fotografii robi niesamowite wrażenie, wydobywa głębię postaci - dlatego warto zwrócić uwagę jak te postaci patrzą, ale warto im też spojrzeć prosto w oczy. To drugi wernisaż prac naszego Mistrza, o wiele bardziej dojrzalszy zarówno pod względem formy i treści, zarazem zaskakujący nas tą swoistą lekkością. .
    10
    2
    R E K L A M A

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

Gabriela Korkos... 24 minuty temu
Przejście do nowego akapitu (enter) mo...
Gabriela Korkos... 31 minut temu
Redakcja postara się was nie zawieść ...
Gabriela Korkos... 33 minuty temu
Szukamy najlepszego rozwiązania dla pro...
Gabriela Korkos... 34 minuty temu
Ciekawy pomysł :)...
Gabriela Korkos... 35 minut temu
"Niektóre kontrowersyjne ale komentowan...
Gabriela Korkos... 39 minut temu
"poprawny merytorycznie komentarz" zosta...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny