Galerie | Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćDaniel Czubara8 listopada 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 88 komentarzy

Zamość: Trwa remont kościoła oo. franciszkanów [FOTO]

Fot. Daniel Czubara
R E K L A M A    B O A R D

Trwa remont kościoła oo. franciszkanów w Zamościu. Przedstawiamy fotorelację z przebiegu prac.

Wykonawcami prac są firma Budmat z Zamościa oraz Lubren z Lublina. Kwota kontraktu opiewa na sumę 22.664.771,01 zł. Prace mają zakończyć się do 15 listopada 2019 roku.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 11.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "observer" dnia 8 listopada 2017 o godzinie 11:48:40 napisał:
  ten tekst to jawna reklama Budmatu. Ile zapłacili?
  R E K L A M A
 • "por.zUbek" dnia 8 listopada 2017 o godzinie 11:54:15 napisał:
  To ile Miasto dopłaci do remontu? Oj, temat długo "nie powisi" na portalu...
 • "por.zUbek" dnia 8 listopada 2017 o godzinie 11:57:12 napisał:
  Mea culpa! Zapomniałem zapytać ile wyłożą ojczulkowie?
 • "ad111" dnia 8 listopada 2017 o godzinie 12:32:16 napisał:
  Relacja z przelewania publicznych środków na prywatne budyneczki, a jeszcze wyznawcy się cieszą z takiego obrotu spraw. Takie rzeczy tylko w Polsce, która jest biedna i zacofana, ale za to katolicka.
 • "WWW" dnia 8 listopada 2017 o godzinie 13:25:31 napisał:
  Korea nie jest katolicka. Czemu się tu męczysz, hak tam masz raj. Sorry nie raj bo znowu naplujesz. Kraina szczęśliwości.
 • "ad111" dnia 8 listopada 2017 o godzinie 13:52:42 napisał:
  A który ultrakatolicki kraj jest krainą szczęśliwości ? Tak więc daruj sobie takie wstawki, bo to jest poniżej krytyki jeżlei chodzi o meritum.
 • "por.zUbek" dnia 8 listopada 2017 o godzinie 13:58:41 napisał:
  Proszę mnie źle nie zrozumieć. Cieszę się, że budynek zacznie "wygladać", tylko dlaczego prywatny, a za nasze pieniądze! Nie ma to nic wspólnego z wiarą czy daną religią więc ew. wycieczki proszę sobie darować. Teoretycznie mamy rozdział Kościoła od Państwa. @"ad111" i tu się mylisz - Polska to bogaty kraj! ... Kiedyś aby pasać owieczki wystarczył osiołek teraz aby ostrzyc barany potrzeba Porsche Macana?
 • "ciekawy" dnia 8 listopada 2017 o godzinie 14:50:51 napisał:
  a kiedy udostepnia do zwiedzania podziemia pod kosciolem?
 • "Ciekawski Georg" dnia 8 listopada 2017 o godzinie 15:18:02 napisał:
  Pamiętam że kiedyś ktoś w TZ pisał o tych podziemiach i o ile dobrze pamiętam, wychodziły one na przyległy parking, ciekawy jestem czy ktoś wziął pod uwagę miejsce postawienia tego dźwigu.Czy też będzie tak jak przy budowie Poczty nagle zapadła się jezdnia i.... wszystko zostało zasłonięte a do dziury wlano ogromną ilość betonu
 • "TORRES20400" dnia 8 listopada 2017 o godzinie 15:24:12 napisał:
  @"ad111"; a propos, jak to ująłeś "przelewania publicznych środków na prywatne budyneczki, a jeszcze wyznawcy się cieszą z takiego obrotu spraw.". Jak był ten temat, to nie protestowałeś: "Centrum "Synagoga" to nowoczesny ośrodek kultury działający w gmachu renesansowej synagogi w Zamościu, odrestaurowanej przez Fundację Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Działalność Centrum zainaugurowana została 5 kwietnia 2011 r. Uroczystość otwarcia objęta była honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisława Komorowskiego.". Przecież to "prywatny budyneczek".
  R E K L A M A
 • "historyk" dnia 8 listopada 2017 o godzinie 15:25:54 napisał:
  Wara chamy od zabytków. Czy się to komuś podoba czy nie religia i związane z nią artefakty to część kulturowego dziedzictwa. Pieniądze na odbudowę kościoła dała nie ultrakatolicka Polska, ale laicka Unia. Ultrakatolicka Polska buduje niestety głównie stadiony i wirtualne pseudomuzea.
 • "Anonim" dnia 8 listopada 2017 o godzinie 16:02:18 napisał:
  jak był wykorzystywany na kino i szkołę i przy tym dewastowany to było dobrze a teraz jest źle. Ot
 • "trochę kultury ludzie" dnia 8 listopada 2017 o godzinie 16:24:17 napisał:
  Radzę spojrzeć na ten budynek jak na zabytek a nie wylewać tutaj swoją żółć na kościół katolicki. To co zrobimy dzisiaj z tym budynkiem będzie również dla potomnych i będzie cieszyć oko jeszcze długo po naszej śmierci. To tak jak w latach 80 zadbano o stare miasto tak i teraz my musimy dbać o dobro narodowe.
 • "KK" dnia 8 listopada 2017 o godzinie 16:48:41 napisał:
  Dlaczego zamurowywane są dolne okna . Na projektowej wizualizacji i widoku elewacji np wschodniej są wysokie ?
 • "ad111" dnia 8 listopada 2017 o godzinie 18:07:26 napisał:
  A czemu "kulturalni" wyzywają ludzi o odmiennym zdaniu od chamów? Widocznie nie taka ta kultura (wynikająca z kleszych budyneczków) jest promieniująca na kulturalne zachowania ludzi. A po drugie nie tylko za kasę UE, ale i za krajowe, zresztą pieniądze z UE, to też nasze. Dlatego dziwnym by było jak godziłbym się na wszytko na co wydawane są pieniądze z moich podatków. Wolałbym aby inwestowano w instytucje publiczne, a nie prywatne i to wydaje się bardziej sprawiedliwe i zacne. Co do Synagogi, to jest to argument z cyklu, a u was to murzynów biją. Nie można mnie obarczać zajmowaniem stanowiska w każdej kwestii w mieście. Zresztą, miasto i państwo chyba się jednak do tej inwestycji za bardzo nie dokładało.
 • "Anonim" dnia 8 listopada 2017 o godzinie 18:55:20 napisał:
  wręcz przeciwnie łgarzu. To miasto poniosło koszty
 • "Nie jesteś sam" dnia 8 listopada 2017 o godzinie 18:58:55 napisał:
  Ja jako podatnik także mogę powiedzieć, że: nie zgadzam się na budowę takiej a takiej ulicy, organizowaniu np. ZLT, wynajmowaniu lokali organizacjom lewackim, itd itd. Ale
 • "ad111" dnia 8 listopada 2017 o godzinie 19:12:29 napisał:
  "W 2002 r. zaniedbany budynek przekazano Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego. Kosztem 1,7 mln euro przeprowadziła ona kompleksowy remont i konserwację, po której synagoga odzyskała dawny wygląd. 85 proc. kosztów prac sfinansowanych zostało ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego." http://dzieje.pl/content/zabytkowa-synagoga-w-zamo%C5%9Bciu-%E2%80%93-otwarta
 • "@"ad111"" dnia 8 listopada 2017 o godzinie 22:21:33 napisał:
  Który kraj katolicki jest krainą szczęśliwości pytasz? To weź sobie chopie wygoogluj info o takich krajach jak : Irlandia, Szwajcaria, Kanada i zobacz jaka tam jest u nich "religia dominująca" , a przekonasz się że jednak katolicka.Może tam nie ma raju na ziemi, ale nikt tam tego nie obiecuje, w przeciwieństwie do rajów bezbożnych typu - Korea Pn., Kuba, czy były ZSRR.
 • "historyk" dnia 8 listopada 2017 o godzinie 23:52:10 napisał:
  Do "ad111". Nie trzeba być katolikiem, wystarczy nie być prostakiem, żeby wiedzieć jak nazywa się ten jeden z najważniejszych zabytków w mieście,w którym się mieszka, i nie nazywać tego "budyneczkiem".Każdy kto zna projekt może sobie przynajmniej w części wyobrazić jak ogromny wpływ rekonstrukcja ta będzie miała na panoramę Starego Miasta. Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć że "marka Zamość" to Stare Miasto.
  R E K L A M A
 • "por.zUbek" dnia 9 listopada 2017 o godzinie 11:06:02 napisał:
  Czy doczekam się sfinansowania przez właściciela / KK / np odnowy zabytkowych nagrobków na cmentarzach PARAFIALNYCH bez wyciągania reki po fundusze miejskie, rządowe, unijne czy kwesty? Nie obrażajmy się wzajemnie. Takie njusy budzą pytania i powinny skłaniać ku refleksji nad stosunkiem Państwa do KK i do normalnych obywateli.
 • "ad111" dnia 9 listopada 2017 o godzinie 12:30:05 napisał:
  No barawo. Kolejny "kulturalny" wyzywa innych ludzi od prostaków tylko dlatego, że pytają dlaczego publiczne środki idą na remont prywatnych budyneczków? Widać jak na dłoni, że nadmiar kadzidła i święconej wody wpływa bardzo negatywnie na poziom dysputy, kultury i szacunku do ludzi, którzy tych "używek" nie biorą...
 • "TORRES20400" dnia 9 listopada 2017 o godzinie 13:03:02 napisał:
  @"ad111"; staram się zrozumieć twoją niechęć do KK. Jak skomentujesz tamtą sytuację? Jakiś bałwan nabazgrolił cośtam na ścianie, a miasto "pośpieszyło" z pomocą finansową, w celu jego usunięcia? Przecież to były pieniądze miasta (czyli nasze)? Czy powinny służyć takim, czy innym remontom "prywatnych budyneczków"? http://zamosc.naszemiasto.pl/artykul/wulgarny-napis-na-zamojskiej-synagodze-miasto-da-pieniadze,2130343,art,t,id,tm.html
 • "agniezka" dnia 9 listopada 2017 o godzinie 13:06:31 napisał:
  to sobie pogadaliśmy i o remoncie i kulturalnie było :(
 • "TORRES20400" dnia 9 listopada 2017 o godzinie 13:18:53 napisał:
  @"agniezka"; a gdzie pod tym wątkiem, tak się napogadałaś, bo jakoś nie widzę.... ;-)
 • "z_boku" dnia 9 listopada 2017 o godzinie 14:27:15 napisał:
  Widzę że dyskusja pięknie się rozwija...
 • "TORRES20400" dnia 9 listopada 2017 o godzinie 16:45:15 napisał:
  @"z_boku"; się dyskusja zwinęła, zanim się zaczęła....
 • "ad111" dnia 9 listopada 2017 o godzinie 16:52:09 napisał:
  Irlandia jak była ultra-katolicka to była biedna i zacofana. Dopiero od chwili postępu czynników skularyzacji życia publicznego rozpoczął się proces rozwoju. Artykuł sprzed kilku lat, ale słusznie charakteryzował tendencje. Jak chcecie się dowiedzieć, to wystarczy wpisać w wyszukiwarkę skularyzacja Irlandii i wszystko stanie się jasne wbrew bredniom zaprezentowanym przez oponentów. Co do Szwajcarii, to po pierwsze jest tam mnóstwo różnych religii w tym katolicka, ale tendencje sekularyzacyjne też są widoczne. Ponadto Szwajcaria to inna liga, bo pomimo różnych religii, to jednak obywatele myślą i są odpowiedzialni za swój kraj i wspólnotę w przeciwienstwie do Polaka-Katolika, który widzi tylko czubek swojego nosa i to co klecha mu powie... http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/464
 • "TORRES20400" dnia 9 listopada 2017 o godzinie 17:52:51 napisał:
  @"ad111"; Twoja wizja, Twój problem. Jak odniesiesz się do tego,że miasto Zamość (czy wtedy Ludowa Polska) wyremontowała w swoim czasie Synagogę (za ogromne pieniądze wówczas), za środki "ogólnospołeczne". A potem zostało to oddane "za darmo" gminie wyznaniowej. Z terenem, itd?
 • "z_boku" dnia 9 listopada 2017 o godzinie 18:16:13 napisał:
  @"TORRES20400" - mam wrażenie że jeszcze potrwa :)
  R E K L A M A
 • "ad111" dnia 9 listopada 2017 o godzinie 19:52:39 napisał:
  Polska Ludowa odbudowała Warszawę prawie doszczętnie zrujnowaną z cegieł przywiezionych z rozbiórki kamienic we Wrocławiu, a III RP (w tym też władza PiS) lekką ręką oddała kamienice w Warszawie cwaniaczkom. Oto jest sprawiedliwość dziejowa. Dlatego sprzeciwiam się jakiemukolwiek rozdawnictwu publicznej kasy prywatnym cwaniaczkom, zwłaszcza tym w sukienkach i ich klakierom. Czego tu nie można zrozumieć? Co do oddania Synagogi to manipulujesz. Państwo wyremontowało budynek i przystosowało na potrzeby biblioteki, a następnie po wielu latach użytkowania oddało społeczności żydowskiej, tak samo oddano część posiadłości np. Zamoyskim jak i innym byłym właścicielom. Czego tu nie rozumieć? Zwłaszcza jak niedawno w innym temacie (chyba chodziło o budynek po starej siedzibie Stylowego?) "wyznawcy" bronili tej decyzji, pomimo, że też państwo przez lata utrzymywało i łożyło na ten budynek, a teraz po przekazaniu Kościołowi, budynek ten w znacznej części marnieje. Hipokryzja czystej wody. Tak jednak mają ci co używają "wartości chrześcijańskich", czas było przywyknąć.
 • "TORRES20400" dnia 9 listopada 2017 o godzinie 21:27:31 napisał:
  @"ad111"; no dajże spokój.Jakie cegły z Wrocławia do odbudowy Warszawy? Co Ty pleciesz? Z resztą Twojej wypowiedzi, to nawet i chciałbym jakąś polemikę nawiązać, ale "nie ma się czego uczepić" - tak to jest niespójne i wzajemnie wykluczające się.
 • "z_boku" dnia 9 listopada 2017 o godzinie 21:47:03 napisał:
  Te cegły do stolycy wożono, nawet coby je pozyskać kilka kamienic we Wrocławiu rozebrano. Zresztą nie tylko z Breslau wożono materiał.
 • "TORRES20400" dnia 9 listopada 2017 o godzinie 21:49:45 napisał:
  @"z_boku"; skąd o tym wiesz?
 • "z_boku" dnia 9 listopada 2017 o godzinie 22:00:04 napisał:
  Od ludzi z Wrocławia?
 • "TORRES20400" dnia 9 listopada 2017 o godzinie 22:06:09 napisał:
  http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=547298
 • "ad111" dnia 9 listopada 2017 o godzinie 22:09:44 napisał:
  To, że czegoś nie wiesz "TORRES20400" lub o czymś nie słyszałeś, to nie znaczy, że nie istnieje.
 • "ad111" dnia 9 listopada 2017 o godzinie 22:11:54 napisał:
  http://histografy.pl/odbudowa-warszawskiej-starowki/
 • "TORRES20400" dnia 9 listopada 2017 o godzinie 22:12:37 napisał:
  To , że wydaje ci się, że prawdą jest to, co gdzieś coś usłyszałeś, ale tak do końca to nie wiesz co, to jesteś w mylnym błędzie.
 • "TORRES20400" dnia 9 listopada 2017 o godzinie 22:15:46 napisał:
  Te "200 wagonów" cegieł pojawia się w jednym takiej jednej tużpowojennej gadzinówce. I to wraca jak bumerang.
  R E K L A M A
 • "TORRES20400" dnia 9 listopada 2017 o godzinie 22:26:40 napisał:
  To nie ruscy wpadli na pomysł, żeby zamienić Wrocław w Festung Breslau. I z tematem się nie pieścili. Po wojnie całe kwartały trzeba było tam wyburzyć, bo groziły samozawaleniem - nie dało się tego odbudować. Taki sam los spotkał miejscowości na Wale Pomorskim. Cegła gotycka, jako że jest gotycka (tzn. ma swoje lata) nie jest atrakcyjnym materiałem budowlanym. Ale legenda ludowa głosi, że Pałac Kultury w Wawce wzniesiony z cegieł Wrocławia. Kto chce niech wierzy.
 • "z_boku" dnia 9 listopada 2017 o godzinie 22:27:50 napisał:
  Jak było tego się do końca nie dowiemy. Warszawa była pełna gruzu z którego oczywiście dało się odzyskać materiał budowlany, ale nie wszystko nadawało się do ponownego użycia. Czy opowieści o pociągach z cegłami dla stolycy to tylko legenda? Nie wiem. Zapewne coś tam zawieziono, niekoniecznie "200 wagonów". No dobra ale co ma wspólnego remont kościoła z cegłami dla Warszawy?
 • "TORRES20400" dnia 9 listopada 2017 o godzinie 22:31:36 napisał:
  To taki temat zastępczy. Zamiast meritum. Sam żeś narzekał, że nic się nie dzieje ;-)
 • "z_boku" dnia 9 listopada 2017 o godzinie 22:43:58 napisał:
  No dobra, remont kościoła się zaczął. Było coś o synagodze. Może ktoś mądry przypomni na podstawie jakich aktów prawnych przekazano oba te budynki? Coś mi się obija o czaszkę że tam jeszcze jakieś pieniądze poszły do gminy wyznania handlowego w Krakowie. Chodziło podobno o obiekty na Nowym Mieście. Taka rekompensata.
 • "TORRES20400" dnia 9 listopada 2017 o godzinie 22:50:07 napisał:
  O pewne rzeczy i sprawy w Naszym Mieście nie wypada pytać. Bo to nie ładnie. Chcesz na stare lata antysemitą zostać?
 • "z_boku" dnia 9 listopada 2017 o godzinie 22:53:56 napisał:
  أحب اليهودDlaczego antysemitą?أحب اليهود
 • "TORRES20400" dnia 9 listopada 2017 o godzinie 22:57:53 napisał:
  Pytaj dalej, to się dowiesz ;-)
 • "z_boku" dnia 9 listopada 2017 o godzinie 23:03:12 napisał:
  No dobra, to na jakiej podstawie przekazano budynek kościoła franciszkanom?
 • "TORRES20400" dnia 9 listopada 2017 o godzinie 23:08:48 napisał:
  To dobre pytanie, tyle że ja miejskim urzędnikiem nie jestem, więc mogę swobodnie uchylić się, bez konsekwencji, od odpowiedzi ;-)
 • "z_boku" dnia 9 listopada 2017 o godzinie 23:12:09 napisał:
  Ja też nie jestem urzędnikiem, więc mogę zadawać pytania bez obawy o dolną część pleców :)
  R E K L A M A
 • "eagle eye" dnia 9 listopada 2017 o godzinie 23:45:48 napisał:
  Może na podstawie "widzi mi się" wazelinowego hrabiego ? Idealny obiekt na filharmonię..
 • "ad111" dnia 10 listopada 2017 o godzinie 8:26:30 napisał:
  Bo wszelkie nasze władze i to obojętnie z jakiej opcji zawsze wykazują jak mawiał klasyk "murzyńskość" w stosunku do kleru i chętnie robią im (ł)askę i to na kolanach...
 • "por.zUbek" dnia 10 listopada 2017 o godzinie 9:31:42 napisał:
  Zawsze zastanawiał mnie status księdza, Polak a urzędnik obcego mocarstwa.. @ad111- może stąd ta "murzyńskość" władz? Inne pytanie: jak zachowa się taki ksiądz jak dostanie polecenie służbowe kolidujące z interesem Państwa polskiego?
 • "czego się spodziwać po tej pedalskiej urwie" dnia 10 listopada 2017 o godzinie 10:53:04 napisał:
  " robią im (ł)askę i to na kolanach" - proszę kultura że hej
 • "por.zUbek" dnia 10 listopada 2017 o godzinie 12:20:04 napisał:
  ???- a jak sobie wyobrażasz pozycje wiernopoddańczą jak nie na kolanach..? A kulturę twoją to po NICKU poznaliśmy..
 • "Anonim" dnia 10 listopada 2017 o godzinie 13:57:15 napisał:
  to, że się pierdolicie towarzyszu ubek to wasza sprawa z ad11coś.
 • "z_boku" dnia 10 listopada 2017 o godzinie 14:22:02 napisał:
  Teraz zaczyna się pyskówka
 • "por.zUbek" dnia 10 listopada 2017 o godzinie 14:48:45 napisał:
  Cóż widocznie najbardziej zainteresowani właśnie powstawali do "pracy" i łajno na forum wylało się.. Ciekawe, że oprócz inwektyw, rzeczowych argumentów raczej nie usłyszymy. Czekamy na następną fotorelację z remontu "Infułatki - konfiturki". Pozdrawiam i tych których sprowokowałem do refleksji i tych którzy poczuli zagrożenie bytu ziemskiego, tak po katolicku: z Panem Bogiem.
 • "ad111" dnia 10 listopada 2017 o godzinie 17:21:46 napisał:
  Po pierwsze: "Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę". Po drugie: "Łatwiej oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani". Po trzecie: Dz.Ap.24-25. "Bóg, który stworzył świat i wszystko na nim, On, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką i nie odbiera posługi z rąk ludzkich, jak gdyby czegoś potrzebował, bo sam daje wszystkim życie i oddech, i wszystko." Po czwarte: jako obywatel Polski i Polak nie zgadzam się na wydawanie publicznej kasy na remont prywatnych budyneczków. To nie w nosi tzw. wartości dodanej społeczeństwu, za to klechom i owszem.
 • "TORRES20400" dnia 10 listopada 2017 o godzinie 18:55:55 napisał:
  To, że masz jakąś taką swoją odjechaną wizję "religijności", nawet budzi moją sympatię. Pytać zawsze warto. I mieć wątpliwości. Tyle tylko, że przynudzasz. Odbieram te Twoje wpisy jak "nagły atak neofity akolity".
  R E K L A M A
 • "ad111" dnia 10 listopada 2017 o godzinie 19:19:53 napisał:
  Chyba jednak nie rozumiesz pojęć, którymi się posługujesz. Nie jestem człowiekiem, który przyjął nowe wyznanie, nie jestem też człowiekiem, który był ministrantem i klerykiem. Strzał w drzwi od stodoły, ale próbuj dalej...:)
 • "z_boku" dnia 10 listopada 2017 o godzinie 19:20:46 napisał:
  "Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę" - czyżby ciche poparcie dla "totalnej opozycji"?
 • "TORRES20400" dnia 10 listopada 2017 o godzinie 19:31:36 napisał:
  @"ad111"; wyluzuj... ja niczego dalej nie zamierzam próbować ;-) Masz tam swoich współwyznawców, to się z nimi zabawiaj ;-)
 • "ad111" dnia 10 listopada 2017 o godzinie 21:16:35 napisał:
  Nie przypisuj mi cech, które Ty posiadasz, bo to jest nieuczciwe, a chyba Katolikowi to nie przystoi. Nie mam wspólwyznawców, bo nie wyznaję żadnej religii i każdą religię uznaję za kwintensencję zła. Nie masz argumentów żeby to przebić. Wierzę w Boga, ale to jest moja wiara i nikomu nic do tego...
 • "TORRES20400" dnia 11 listopada 2017 o godzinie 0:31:08 napisał:
  Tak, tak.... Wierzę w Boga i to jest moja wiara, ale nie wyznaję żadnej religii.... itd... etc... Jak to klasyk śpiewał: "Co to za wegetarianin, co wpierdala schabowy"?
 • "z_boku" dnia 11 listopada 2017 o godzinie 1:51:05 napisał:
  @"ad111" - no chłopie pojechałeś. Trochę brakuje tutaj logiki. Skoro wierzysz w Boga i zapewne stosujesz się do jakiegoś zbioru zasad czy reguł z tą wiarą związanych, to znaczy że wyznajesz religię. Koniec kropka. Prawdopodobnie mówiąc o tym że każda religia jest złem masz na myśli organizacje kościelne których jest tak dużo że można za psami rzucać. Wydaje Ci się że jesteś wyjątkowy, jednak całkiem sporo ludzi wyznaje tak zwane"religie prywatne" czy jak je tam nazwać. Nic nowego. Inną sprawą jest jak twoją religię zaklasyfikować. Zakładam że twoja wiara ma swoje korzenie w Biblii. Pytanie na jakim "levelu" jesteś. Podział jest dość prosty. Jeżeli uznajesz tylko Stary Testament jesteś wyznawcą Judaizmu. Jak się postarasz może nawet uda ci się zostać Żydem. Gdybyś jednak wierzył i w Nowy Testament, wierzył w to że Jezus był (no dobra jest) Mesjaszem, oznaczałoby że jesteś chrześcijaninem. To był level 2. Gdyby okazało się że uznajesz Jezusa za proroka, a nie Mesjasza a do tego uznajesz jeszcze za proroka Mahometa, ba za największego z proroków, wtedy nie ma wyjścia, każdy uzna cię za muzułmanina. Musisz się zastanowić w którym miejscu tej układanki jesteś i wtedy automatycznie dojdziesz do tego kim jesteś. Pamiętaj jednak że Jahwe jest Bogiem żydowskim i sami Żydzi przypisują mu pewne cechy charakterystyczne dla swojej nacji. Na przykład uważają że w pewnym stopniu można się z Nim targować. Przykład? Proszę bardzo: instytucja szabes goja. Jak to działa? Oto w czasie szabatu Żydzi nie mogą wykonywać żadnych prac, rozpalać ognia, ba nawet iskra przeskakująca w czasie zapalania światła jest dla nich problemem. Żeby nie popełnić wykroczenia przeciwko Bogu a jednocześnie korzystać ze wszystkich wygód zatrudniają szabes goja który robi wszystko to czego im nie wolno. No to teraz będziesz mógł na spokojnie określić w którym miejscu tej układanki jesteś. Pozdrawiam.
 • "ad111" dnia 11 listopada 2017 o godzinie 11:56:56 napisał:
  Bóg w mojeje wierze w Niego jest jeden, a religii są tysiące, dlatego religia nie jest potrzebna do wiary w Boga. Powiem więcej, każda religia zasłania Boga przed człowiekiem. Ten Twój wywód jasno pokazuje jak religia zasłania Boga i ogranicza możliwość rozwoju duchowego człowieka. Religia ukierunkowuje człowieka w pojmowaniu Boga w określony sposób, ale zważywszy na tysiące religii nie można określić zdecydowanie, że tylko ten jeden sposób religijny jest dobry. Dlatego zakładam, że żaden sposób religijny pojmowania Boga nie jest właściwy i dlatego odrzucam wszystkie religie. Boga nie da się opisać jeżeli jest absolutem, dlatego każda religia zwodzi ludzi i służy tylko tym co religią zarządzają. Bardzo dużo ludzi wbrew pozorom odczuwa podobnie.
 • "z_boku" dnia 11 listopada 2017 o godzinie 12:26:14 napisał:
  Po prostu odrzucasz wszystkie i tworzysz własną. Jest to sposób. Zdobądź wyznawców, zbuduj struktury i będziesz żył wygodnie na koszt swoich owieczek
 • "ad111" dnia 11 listopada 2017 o godzinie 13:03:22 napisał:
  Nie tworzę żadnej religii, bo je wszystkie odrzucam. Tak się zaszufladkowałeś i dałeś zindoktrynować, że nie wyobraższ sobie, iż są ludzie, którzy mogą myśleć inaczej. Samoograniczasz się. Szkoda. Człowiek powinien poszerzać swoją wiedzę, intelekt, duchowość, a nie samoograniczać się w imię jakiejś wydumanej ideologii, której co prawda nie rozumie, ale inni tak robią, to ja też. Otóż, gdyby tak było od zarania dziejów i każdy tak postępował, to zapewne nadal siedzielibyśmy na drzewach, albo w jaskiniach. Tylko dlatego, że nie wszyscy są tacy, to świat idzie do przodu niejako wbrew dogmatom i nakazom. Pomyślcie o tym.
 • "z_boku" dnia 11 listopada 2017 o godzinie 14:19:22 napisał:
  Zaszufladkowany jestem powiadasz? Może, każdy z nas w jakąś szufladkę włazi. Pamiętaj jednak że ktoś kiedyś powiedział: "Jeżeli jedna osoba ma jakieś urojenia nazywamy to szaleństwem. Jeżeli wiele osób cierpi na to samo urojenie nazywamy to religią".
  R E K L A M A
 • "TORRES20400" dnia 11 listopada 2017 o godzinie 15:27:41 napisał:
  Po prostu @"ad111" chce się z nami podzielić, swoim "monadycznym doświadczeniem". Wykazując jednocześnie, że cała reszta ludzkości (poza nim) tkwi w mroku nieświadomości - a już najbardziej wyznawcy "zorganizowanych religii".
 • "z_boku" dnia 11 listopada 2017 o godzinie 15:39:51 napisał:
  Znamy i takich. Z dwojga złego lepiej że uważa siebie za człowieka prześladowanego, który posiadł wielką tajemnicę, a który żyje otoczony idiotami, którzy ni cholery z jego nauki nie rozumieją, niż gdyby uważał się za nowe wcielenie Bonapartego, Hitlera, czy Aleksandra Macedońskiego. Gdyby to mu się przytrafiło strach byłoby wyjść na ulicę. Na szczęście jest spokojny i ma pozytywną misję do spełnienia, mianowicie chce otworzyć oczy tych wszystkich którzy pozostają głusi na jego wywody.
 • "ad111" dnia 11 listopada 2017 o godzinie 16:21:05 napisał:
  No własnie niczego nie chcę jeżeli chodzi o "nawracanie", to religie i ich wyznawcy mają takie misje, ja religie odrzucam. Odpowiadam tylko na zaczepki, kalumnie i inne inwektywy oraz głupawe i prymitywne sugestie. Nie przystoi to ludziom "religijnym" podobno, ale może właśnie ludzie religijni są bardziej agresywni i nietolerancyjni. Historia uczy, że tak jest w istocie. Dlaczego ujawniam swój światopogląd? Bo odpowiadam i wyjaśniam dlaczego potępiam bezrozumne godzenie się na wydawanie kasy publicznej bez końca w kieszeń tych co tylko biorą, biorą i biorą dając w zamian jedynie ułudę i fałszywe poczucie spokoju ducha.
 • "TORRES20400" dnia 11 listopada 2017 o godzinie 18:12:53 napisał:
  @"ad111"; to może brutalnie zabrzmi, ale mam krańcowo wypięte na Twój światopogląd. To nie ja na roztocze.net, pod niemal każdym wątkiem próbuję zainteresować wszechświat swoimi przemyśleniami religijnymi. To chyba Twoje: "Odpowiadam tylko na zaczepki, kalumnie i inne inwektywy oraz głupawe i prymitywne sugestie.". Zajmij się swoją, czy też tym swoim czymś "podobnym do religii". I nie wypisuj na tym forum popierdółek, i nie strój się w szaty ANIOŁA, co mu na ziemi źli ludzie pióra ze skrzydeł wyrwali. Nie masz nic intelektualnie interesującego do zaproponowania. Poza własnym NARCYZMEM.
 • "ad111" dnia 11 listopada 2017 o godzinie 19:16:18 napisał:
  Nie będziesz mi mówić co mi wolno, a co nie. W tym jest problem z Tobą i Tobie podobnymi. Próbujecie narzucać innym swój sposób myślenia i życia, ale to nie przejdzie. Już nie. To nie ja wstawiam wszędzie tematy o KrK, a to remont budyneczku, a to dotacja, a to orszak, a to poświęcenie drogi, a to uchwała RM o krzyżu itd. To nie ja zaczynam tematy, ja tylko przedstawiam swoje stanowisko i nie możesz mi tego zabronić. Wiem, że część bardziej radykalnych "wyznawców" chciałoby tego, historia KrK zna już takie działania: inkwizycja, stosy, wojny religijne, wyprawy krzyżowe itd. I jeszcze jedno, nikt Cię nie zmusza do czytania i odpowiadania na moje wpisy. I jescze raz proszę, nie przypisuj mi swoich postaw i fobii. Jutro niedziela, nie zapomnij pomyśleć o swojej postawie wobec bliźniego.
 • "TORRES20400" dnia 11 listopada 2017 o godzinie 19:24:55 napisał:
  @"ad111"; no i po co te nerwy? Tak tylko lekko Cię musnąłem "skrzydłem anioła", a tu już taki dramatyzm? Nieodłączne "inkwizycja, stosy, wojny religijne, wyprawy krzyżowe". Zdaje się, coś mówiłeś o jakimś "wymuszaniu" - tak jutro niedziela, ale ja akurat jutro nie zamierzam o Tobie myśleć. Wiem,że NARCYZ potrzebuje uwagi cały czas. Ale jutro mam wolne, więc sorry. Pomyślę o Tobie w środę. Może być?
 • "z_boku" dnia 11 listopada 2017 o godzinie 19:42:02 napisał:
  Mam wrażenie że dyskusja oddaliła się od tematu o całe hektary.
 • "TORRES20400" dnia 11 listopada 2017 o godzinie 19:48:24 napisał:
  @"z_boku"; Przypadek? ;-)
 • "z_boku" dnia 11 listopada 2017 o godzinie 19:53:01 napisał:
  @"Torres20400" - ja raczej podejrzewam cud.
 • "TORRES20400" dnia 11 listopada 2017 o godzinie 20:00:05 napisał:
  @"z_boku"; grubo mielisz to ziarno.
  R E K L A M A
 • "z_boku" dnia 11 listopada 2017 o godzinie 20:03:01 napisał:
  @"Torres20400" - taki temat, natchniony jakby, no i te mistyczno-gnostyczne wypowiedzi kolegi na "a". Udzieliło mi się.
 • "TORRES20400" dnia 11 listopada 2017 o godzinie 20:14:07 napisał:
  @"z_boku"; Dzięki takim dyskusjom, "miejskie wałki" bokiem przechodzą. Ale jednocześnie "czakramy mi się oczyszczają" ;-) https://www.vismaya-maitreya.pl/swiat_energii_otwarte_bramy.html A wiadomo. Zdrowie najważniejsze :-)
 • "z_boku" dnia 11 listopada 2017 o godzinie 20:29:44 napisał:
  @"Torres20400" - lepiej "dziorgnij se banie" a nie będziesz szukał w necie dziwnych stron o oczyszczaniu czakramów. https://klps.pl/propaganda/otwarty-list-do-kansas.html
 • "TORRES20400" dnia 11 listopada 2017 o godzinie 20:39:21 napisał:
  @"z_boku"; widzę,że Twoja Karma wymaga oczyszczenia. Mam tu parę "ducholeczniczych", "szeptuchowych" mikstur. Pytanie proste: "gdzie i kiedy". Kolegi w dramacie egzystencjalnym nie zostawię....
 • "Thomas" dnia 12 listopada 2017 o godzinie 2:04:42 napisał:
  No cóż Ad111 nie jest obiektywny w swojej ocenie co do kościoła. Nie krytykuje np. biskupa Pieronka, czy Papieża Franciszka - i tego mi brakuje.
 • "z_boku" dnia 12 listopada 2017 o godzinie 7:54:25 napisał:
  @"Torres20400" - ? https://www.youtube.com/watch?v=DzR5kFEtk20
 • "EQmen" dnia 12 listopada 2017 o godzinie 19:26:36 napisał:
  Panowie załóżcie stronę, fanpejdża coś tam fejsbuku.. Tu temat stygnie, a przeor z proboszczem co godzinę sprawdza nowe wpisy bo nie wiadomo z której strony cios padnie.;)
 • "ad111" dnia 12 listopada 2017 o godzinie 21:03:10 napisał:
  Jeszcze mają przewagę w postaci wpsarcia wytresowanych owieczek, ale to się zmieni... http://img.wiocha.pl/images/5/5/5508194c3805391cc4a91e6978044ffe.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
cchenieek
Panie Josik, mowiles Pan ze nie dasz Pan...
observer 45 minut temu
niepotrzebne odwlekanie w czasie, które...
Rozbawiony
Ćwik to może już rozprawił się ze s...
prq
Warto dodać, że w pociągach (szynobus...
ja z zamoscia
Idąc tokiem myślenia Pana Przewodnicz...
"Tony papierów...
Najważniejszy temat sesji już za nami....
jim
Jedynym BEZPOŚREDNIM jest faktycznie re...
zamola
I bardzo dobrze, bo ludzie nie dbają, r...
edek
Z Zamościa do Zwierzyńca w 7 minut? Pe...
ja z zamoscia
Audyt jest konieczny. Dzięki za wniosek...
Viki
Można sobie zaklinać rzeczywistość a...
ja z zamoscia
za fanaberie prezesów i ..... nie może...
mieszkaniec
o co ten krzyk??przeciez wschodnia stron...
re-Anonim
Myślisz że kogoś zabolało? Nie sądz...
nik
Głupota ludzka i Wszechświat nie mają...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018