Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja11 lutego 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 14 komentarzy

Zamość: Trwa awaria sieci ciepłowniczej, część sieci już działa [AKTUALIZACJA, godz. 20:30]

R E K L A M A    B O A R D

Znamy sytuację w mieście. Roman Trześniowski, poinformował o działaniach, jakie są podejmowane, podsumował również że dostawa ciepła powinna zostać przywrócona do wszystkich mieszkańców Zamościa korzystających z miejskiej sieci ciepłowniczej dzisiaj (poniedziałek) w godzinach wieczornych i w nocy.

12.02 Informacja od Veolia Wschód sp. z o.o., stan na godz. 15:00

Trwają prace mające na celu wznowienie ogrzewania dla odbiorców z ulic Odrodzenia i Partyzantów.

Aktualnie jesteśmy na etapie odkrycia miejsca awarii która prawdopodobnie znajduje się pod ul. Wyszyńskiego. Prawdopodobne przywrócenie ogrzewania dla w/w odbiorców nastąpi w godzinach nocnych dnia dzisiejszego.

Prosimy mieszkańców o jeszcze trochę cierpliwości i wyrozumiałości i przepraszamy za uciążliwości wynikające z braku dostawy ciepła.

Marek Schmidt, Członek Zarządu – Dyrektor ds. Technicznych


12.02 godz. 8:30 Informacja od Veolia Wschód sp. z o.o.:

– wieczorem ok godz. 23 uruchomiono ogrzewanie dla 11 bloków przy ul. Peowiaków

– we wczesnych godzinach porannych wznowiono dostawy ciepła dla odbiorców ulic Reja, Spadek, Listopadowa, Polna, Lwowska i Młyńska

– trwają prace na odcinku Odrodzenia, Partyzantów gdzie brak ogrzewania uciążliwy jest głównie dla zlokalizowanych tam firm i urzędów

Aktualnie dostawy ciepła przywrócono dla ponad 98 % naszych Klientów

Czynimy wszystko aby uciążliwości wynikające z awarii były jak najmniej dotkliwe.

Dziękujemy za wyrozumiałość i przepraszamy za utrudnienia spowodowane brakiem dostaw ciepła.

Roman Trześniowski – Członek Zarządu, Dyrektor ds. rozwoju Veolia Wschód sp. z o.o.


AKTUALIZACJA 11.02.2019 r. godz. 20:30 Informacja od Veolia Wschód sp. z o.o.:

– uruchomiono wymiennikownię zasilającą blok przy ul. Kamiennej

– zakończono prace spawalnicze przy ul. Partyzantów obecnie uzupełniamy instalacje, sprężamy sieć i puszczamy ciepło

– kończymy prace spawalnicze przy ul. Peowiaków ciepło powinno dotrzeć do mieszkańców w późnych godzinach wieczornych

– wymiana sieci w ul. Hrubieszowskiej i uruchomienie instalacji dla części Nowego Miasta przewidywane jest w godzinach nocnych

Roman Trześniowski

Członek Zarządu,

Dyrektor ds. rozwoju Veolia Wschód sp. z o.o.


AKTUALIZACJA 11.02.2019 r. godz. 13:30

Zostały jeszcze 4 miejsca, w których dalej występuje awaria sieci ciepłowniczej: przejście pod ulicą Hrubieszowską w okolicach Hop Stopu, ul. Peowiaków naprzeciw cmentarza, ul. Partyzantów w okolicach budynku telekomunikacji, a także jeden blok na ulicy Kilińskiego.

Roman Trześniowski poinformował, że podejmowane są działania, by dzisiaj w późnych godzinach wieczornych przywrócić dostawy ciepła do wszystkich mieszkańców miasta. Znaczna część „Nowego Miasta” jest pozbawiona ciepła z powodu awarii pod ulicą Hrubieszowską. Dopiero ok. godziny 11, Veolia dostała zgodę na wymianę uszkodzonego rurociągu, który znajduje się pod ulicą.

Dokładną przyczynę awarii na podstawie dostępnego monitoringu sieci ustali zespół do tego oddelegowany, wg jednej z hipotez jedno rozszczelnienie spowodowało wyłączenie źródeł ciepła, a późniejszy nagły wzrost ciśnienia w całej sieci spowodował uszkodzenia w najsłabszych punktach.

Magistrala ciepłownicza 300 mm może zasilać 1/3 odbiorców miasta. Veolia ogrzewa ok. 35 000 – 40 000 mieszkańców, a jeden rurociąg o średnicy 300 mm może objąć dostawą ciepła lub jej brakiem 15 000 mieszkańców.

Najstarsze sieci w Zamościu pochodzą z lat siedemdziesiątych, Veolia sukcesywnie wymienia odcinki najsłabsze jednak cała sieć obejmuje ponad sto kilometrów. Z kilku powodów niemożliwa jest jej całkowita wymiana. Jako jedną z głównych przyczyn podaje się konieczność znaczącej podwyżki cen ciepła przy takiej inwestycji, podwyżki, którą odczuli by mieszkańcy.

W związku z trwającą awarią zarządcy nieruchomości mogą ubiegać się o bonifikatę.


AKTUALIZACJA 11.02.2019 r. godz. 9:20najpoważniejsza awaria dotyczy uszkodzenia magistrali ciepłowniczej 300 mm pod ul. Hrubieszowską w okolicy Hop Stopu. Ruch będzie zatrzymany, opracowujemy organizację ruchu i wymieniamy sieć ciepłowniczą pod jezdnią. Naprawa tej sieci przywróci ogrzewanie w ul. Reja, Listopadowej, Spadek, części Polnej i Lwowskiej – pozostałe ekipy naprawiają sieć w ul. Partyzantów oraz przyłącze do bloku Kamienna 15 – lokalizujemy miejsce awarii przy ul. Peowiaków (na przeciwko Cmentarza) – uszkodzone przyłącze do wymiennikowni zasilającej 11 bloków. – poinformował Roman Trześniowski, Członek Zarządu, Dyrektor ds. rozwoju Veolia Wschód.


Przypominamy, 9 lutego w godzinach popołudniowych miała miejsce awaria sieci ciepłowniczej w Zamościu, nastąpiło  rozszczelnienie magistrali ciepłowniczej o średnicy 300 mm, które spowodowało zatrzymanie pracy źródeł ciepła. Wskutek awarii wszyscy mieszkańcy zasilani z systemu Veolia Wschód Sp. z o.o. nie mieli dostaw ciepłej wody użytkowej i ciepła na centralne ogrzewanie.

Awaria spowodowała rozszczelnienia w kolejnych miejscach w związku z czym mieszkańcy ulic Kilińskiego, Kamiennej, Reja, Spadek i części ulicy Peowiaków pozostali bez dostaw ciepła na więcej niż kilka godzin. Stanowi to około 20% systemu ciepłowniczego, około 5 – 6 tysięcy mieszkańców zasilanych przez Veolia Wschód Sp. z o.o.

W pozostałych rejonach miasta (około 80% sieci) wczoraj (niedziela) zostały przywrócone dostawy ciepła.

Cały czas trwają prace mające na celu przywrócić sprawność sieci ciepłowniczej, lokalizowane są miejsca awarii, Veolia chce jak najszybciej przywrócić dostawy ciepła do mieszkańców, u których obecnie nie działa ogrzewanie.

Veolia Wschód Sp. z o.o., po godzinie 19:00, 10.02.2019 r. przekazała komunikat dotyczący awarii:

W dniu dzisiejszym przywrócono parametry centralnego ogrzewania na osiedlach Kilińskiego (oprócz bloku Kamienna 15), Stare Miasto, Orzeszkowej i Oboźna.

Wciąż trwają prace aby przywrócić parametry sieci w części ul. Peowiaków oraz zlokalizować awarię na Nowym Mieście w okolicach Reja, Listopadowej Spadek i części ul. Polnej. Zaniżone parametry są również w okolicach ul. Partyzantów i Koźmiana ale w tych okolicach nie ma wielu odbiorców indywidualnych.

Spółdzielnie mieszkaniowe i zarządcy budynków zostali poinformowani o awarii. Jesteśmy na bieżąco w kontakcie ze Sztabem Zarządzania Kryzysowego oraz MCPR. Informacji udziela również Pogotowie ciepłownicze pod nr 993.

Prace będą prowadzone bez przerwy do usunięcia skutków awarii.
Dziękujemy naszym Klientom za okazaną wyrozumiałość i przepraszamy za utrudnienia.

Roman Trześniowski

Członek Zarządu

Dyrektor ds. rozwoju
Veolia Wschód sp. z o.o.

 

Veolia Wschód Sp. z o.o. od wczoraj (09.02.2019 r.) informuje o aktualnej sytuacji, informowaliśmy o tym TUTAJ:

9.02.2019 r. 18:20:

Powiadomione zostały wszystkie służby, a także szpitale. Veolia szuka źródła wycieku, nie wiadomo jak długo potrwa usuwanie awarii. Awaria nie objęła północnej części miasta. Zamojski Szpital Niepubliczny do północy dostanie „pełną moc” (Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II ma własną kotłownię). Trwa poszukiwanie źródła wycieku. O postępie prac będziemy informować na bieżąco. – poinformowała nas Marta Lackorzyńska-Szerafin, rzecznik prezydenta Zamościa.


AKTUALIZACJA 9.02.2019 r. 21.20:

– Główna magistrala od Szopinka do ronda przy kinie jest szczelna. Awaria została zlokalizowana- to okolice ul. Kilińskiego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do czasu jej usunięcia, ogrzewania będzie pozbawionych kilka bloków. Do pozostałych mieszkań ciepło popłynie niebawem. Mieszkańcy mogą dogrzewać się grzejnikami elektrycznymi, PGE jest przygotowane na zwiększenie poboru prądu. – informuje rzecznik prezydenta miasta.


AKTUALIZACJA 10.02.2019 r. godz. 8:30

– Jak nas poinformowała firma Veolia, prace przy usuwaniu awarii sieci ciepłowniczej trwały przez całą noc. Niestety okazało się, że doszło do drugiej awarii na dużej magistrali. Bloki przy ul. Reja i Spadek nie mają ogrzewania. Spółka zaangażowała do pracy firmę zewnętrzną, która szuka drugiego źródła wycieku. Awaria, do której doszło wczoraj przy ul. Kilińskiego jest już usuwana, ciepło dziś powinno trafić do mieszkań. – poinformowała Marta Lackorzyńska-Szerafin, rzecznik prezydenta Zamościa.


Urząd Miasta poinformował o podjętych działaniach: Od wczoraj prezydent Andrzej Wnuk jest w stałym kontakcie z firmą Veolia i miejskimi służbami. W każdej chwili jesteśmy gotowi pomóc, ale według Veolii przynajmniej na razie wsparcie ze strony miasta nie jest potrzebne. Pracownicy Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie będą się kontaktować z podopiecznymi placówki, osobami starszymi, chorymi, i sprawdzać czy nie ucierpiały w wyniku awarii i czy nie potrzebują pomocy.


AKTUALIZACJA 10.02.2019 r. godz. 19:00:

Informacja od Veolia Wschód sp. z o.o.:

W dniu dzisiejszym przywrócono parametry centralnego ogrzewania na osiedlach Kilińskiego (oprócz bloku Kamienna 15), Stare Miasto, Orzeszkowej i Oboźna.

Wciąż trwają prace aby przywrócić parametry sieci w części ul. Peowiaków oraz zlokalizować awarię na Nowym Mieście w okolicach Reja, Listopadowej Spadek i części ul. Polnej.

Zaniżone parametry są również w okolicach ul.Partyzantów i Koźmiana ale w tych okolicach nie ma wielu odbiorców indywidualnych. Spółdzielnie mieszkaniowe i zarządcy budynków zostali poinformowani o awarii.

Jesteśmy na bieżąco w kontakcie ze Sztabem Zarządzania Kryzysowego oraz MCPR. Informacji udziela również Pogotowie ciepłownicze pod nr 993.

Prace będą prowadzone bez przerwy do usunięcia skutków awarii.

Dziękujemy naszym Klientom za okazaną wyrozumiałość i przepraszamy za utrudnienia.

Roman Trześniowski Członek Zarządu Dyrektor ds. rozwoju Veolia Wschód sp. z o.o

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "." dnia 10 lutego 2019 o godzinie 22:17:38 napisał:
  Zasadnym jest pytanie jaki jest stan techniczny sieci? Co było przyczyną awarii? Czy sieć ciepłownicza w ostatnim czasie była gruntownie modernizowana itd.?? Dlaczego lokalizacja tak poważnej usterki trwa tak długo, rozumiem, że to nie problemem jest awaria tylko jej lokalizacja. Jakie jest prawdopodobieństwo wystąpienia awarii w przyszłości. Z informacji wynika, że tych awarii było trochę więcej, dokładnie jedna/
  R E K L A M A
 • "Rukki" dnia 10 lutego 2019 o godzinie 22:33:49 napisał:
  W Veolii dawno powinno zmienić się zarządzanie. Nic tam nie jest dopilnowane. Nie modernizują nic w tym mieście. Ciekawe kto teraz za ten wyciek zapłaci?. Znowu podniosą stawki za dostarczenie cieplej wody do budynku?. Prezes tylko by wszystkie zło przelewał na mieszkańców i latał dziury kosztem innych.
 • "." dnia 10 lutego 2019 o godzinie 22:49:24 napisał:
  Kto sprzedał zamojski PEC Veolii?
  • "Anonim" dnia 12 lutego 2019 o godzinie 9:35:28 napisał:
   Zaczął Grzelaczyk, skończył Zamoyski.
 • "mam dość" dnia 10 lutego 2019 o godzinie 23:05:42 napisał:
  Moze odszkodowanie jakieś ? Chyba sie nalezy skoro sie ciagle placi i placi a o Nas nie dbaja. Mozna by zmienic firme Veolia na innego operatora ktory dba lepiej o klientow ?
 • "Tom" dnia 11 lutego 2019 o godzinie 11:13:09 napisał:
  Społeczeństwo bez elit istnieć nie może. Szkoda gadać. Nic się nie zmieni.
 • "dioxyna" dnia 11 lutego 2019 o godzinie 14:47:22 napisał:
  A co tam w sprawie veoliowej spalarni? Jakaś błoga cisza powyborcza..? Rozumiem, że decydenci już palą słynnymi pakiecikami Godzisza w kominkach? Tak na próbę.. Płacę za śmieci czy spalanie ich spowoduje zmniejszenie rachunku za ogrzewanie..?
 • "JanSobiePan" dnia 11 lutego 2019 o godzinie 17:15:32 napisał:
  U mnie w bloku ZGL nie powiesił nawet ogłoszenia, za co ja im płacę, nie przejmują się niczym.
 • "z_boku" dnia 11 lutego 2019 o godzinie 20:08:22 napisał:
  Sieć ciepłownicza w naszym mieście się wzięła i zestarzała. Coś mi się wydaje że nie obejdzie się bez dużych "wykopków" na terenie całego miasta.
 • "mieszkaniec" dnia 12 lutego 2019 o godzinie 5:50:20 napisał:
  jest wtorek rano ciepła jak nie było tak niema, co to za firma która w niedzielę nic nie robi tam tylko dozorca pracuje?trzecia doba a oni awarii nie mogą usunąć porażka jakaś zmienić na lepszą firmę która będzie miała fachowców a nie wynajmują firmy zewnętrzne
 • "z bloku na Polnej" dnia 12 lutego 2019 o godzinie 8:52:05 napisał:
  Veolia to porażka. Co na to JW Prezydent, nie jego sprawa?....Może lepiej nazwać było komitet wyborczy "KW -Dajcie Spokój.." ?
  R E K L A M A
  • "Anonim" dnia 12 lutego 2019 o godzinie 9:37:01 napisał:
   A jak prądu nie masz to też biegniesz do prezydenta? Veolia to prywatna firma. Jak Ci nie odpowiada, załóż sobie w domu piec na gaz albo kaflowy.
 • "MS" dnia 12 lutego 2019 o godzinie 9:35:02 napisał:
  nie trzeba zielonych ludków aby zamojska cywilizacja się posypała ile to już dni : 4 bez ciepłej wody i ogrzewania, kurde idzie się przyzwyczaić
 • "z bloku na Polnej" dnia 12 lutego 2019 o godzinie 10:29:00 napisał:
  Anonimie szanowny rozumiem masz piecyk/ piec.. ale nie potrzeba być " wykształciuchem", mieć wysokiego IQ aby wiedzieć, że mieszkańców reprezentują spółdzielnie, a za całokształt odpowiada UM i Prezydent Miasta. Sytuacje ratuje pogoda. Przy -20 i braku ogrzewania powstaje sytuacja kryzysowa, za którą odpowiada Prezydent. A tam w UM dalszy ciąg igrzysk? Ktoś naciska na Veolię czy poklepują się po plecach w ramach "hubu energetycznego" czy jak go zwał wspólnej inicjatywy - spalarni?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Mirek
Nie chcę wejściówki od firmy, która ...
Thomas
22 tysiące głosów to wcale nie tak ma...
Witold
No i dobrze. Ciesz się, że chociaż ty...
Ania
To nie jest pełna lista ani laureatów...
Jan
Dla prawych ludzi, praca dla dobra Zamoj...
Magdalena
Przepiękne przedstawienie, polecam i gr...
KL
Możliwe jest, że Misski Brzydul z Lube...
z_boku
Czym droga Leno uraził Ciebie mój niew...
trzecie oko
Rajd Rowerowy Zamość-Zwierzyniec lub K...
ad111
Oto dowód, że równoległe światy ist...
Gizo
Jedno jest pewne. Od początku zawislak ...
jan III
Co on takiego dobrego dla mieszkańców ...
I to przegrał z kretesem, w takim Zamo...
Elka
A ja mam pytanie - a kto się wreszcie z...
Lena
Zboku, posłuchaj: najpierw rozejrzyj si...
ak
A jednak rozczarowanie antyklerykałów ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018