Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćDaniel Czubara30 kwietnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 26 komentarzy

Zamość: „To znieważenie polskiej flagi”. Radny idzie do prokuratury

Piotr Małysz (2016) fot. R.Moteka
R E K L A M A    B O A R D

Zamojski radny miejski Piotr Małysz (niezrzeszony) złożył do prokuratury zawiadomienie o znieważeniu flagi państwowej.

Święto flagi. Obok konstytucja. Mam nadzieje że ktoś za to znieważenie polskiej flagi odpowie. Zgłosiłem sprawę do prokuratury.- poinformował na portalu społecznościowym radny Małysz. Pod wpisem umieścił to zdjęcie, jakie przysłał do niego jeden z mieszkańców Zamościa.

Źródło: Facebook/Piotr Małysz

W piśmie do prokuratury radny Małysz informuje, że do zdarzenia doszło w niedzielę, 29 kwietnia podczas manifestacji na Rynku Wielkim.

„Uczestnicy pozostawili flagę narodową, która leżała na ziemi. Pozostawienie flagi bez należytego zabezpieczenia i pozwolenie na jej poniewieranie przez wiatr jak też celowe położenie na ziemi świadczy o braku poszanowania dla barw narodowych i jest czynem zabronionym”. – pisze radny Piotr Małysz.

Źródło: Facebook/Piotr Małysz
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 14.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "J." dnia 30 kwietnia 2018 o godzinie 13:39:44 napisał:
  Ciekawe jak wiatr będzie ukarany za poniewieranie flagi.
  R E K L A M A
 • "abc" dnia 30 kwietnia 2018 o godzinie 13:40:53 napisał:
  Wybory się zbliżają więc trzeba zaistnieć...szkoda tylko że nie intelektem.
 • "renata" dnia 30 kwietnia 2018 o godzinie 13:54:15 napisał:
  Jak on o niczym pojęcia nie ma. Wnuk dał mu pracę i teraz du..... li..... Obłudnik.
 • "Prawo i sprawiedliwe" dnia 30 kwietnia 2018 o godzinie 13:58:26 napisał:
  Flaga oparta o ścianę, powial wiatr i pewnie sie wróciła a Małysz robi aferę . No w sumie wybory blisko, trzeba jakoś zaistnieć
 • "Z gminy" dnia 30 kwietnia 2018 o godzinie 14:02:10 napisał:
  Trzeba złożyć skargę do prokuratury na grawitacje i wiatr
 • "ad111" dnia 30 kwietnia 2018 o godzinie 15:24:27 napisał:
  Nie wiem kto wywrócił flagę i czemu tam była i to zapewne rozstrzygnie prokuratura. Wiem za to, że na tej relacji z imprezy (z udziałem Prezydenta Zamościa) jest pewny dowód na profanację flagi http://roztocze.net/zamosc-rozpoczecie-sezonu-motocyklowego-2018-foto/ i trzeba by to sprawdzić.
 • "Zamościanin" dnia 30 kwietnia 2018 o godzinie 15:24:51 napisał:
  A dlaczego pan radny nie złoży zawiadomienia do prokuratury na kibiców, którzy na każdym meczu mają flagę RP z różnymi napisami - z tego co się orientuję, to też nie jest legalne. A może pan radny zacznie biegać po mieście i będzie sprawdzał czy wszystkie flagi (te które mieszkańcy wywieszają również) mają właściwe wymiary. Do dzieła panie radny!!!
  • "^_^" dnia 1 maja 2018 o godzinie 18:13:13 napisał:
   kibice mogliby sie zezloscic i oddac
 • "Thomas" dnia 30 kwietnia 2018 o godzinie 16:19:02 napisał:
  Kto to jest? Sprawy tak naprawdę nie ma, to mogła być pozostawiona lub zaginiona flaga - i to jest wszystko. Ani nastąpiło zniszczenie flagi, sprofanowanie, zbezczeszczenie, zdewastowanie. Tak więc ta cała sprawa jest bezprzedmiotowa.
 • "observer" dnia 30 kwietnia 2018 o godzinie 17:06:49 napisał:
  do ad 11 - POBUDKA, rajd moto był dzień wcześniej
  • "ad111" dnia 30 kwietnia 2018 o godzinie 18:02:43 napisał:
   Wiem, tylko zwróciłem uwagę na analogiczne wydarzenie co do profanacji flagi...:)
   R E K L A M A
 • "LZ" dnia 30 kwietnia 2018 o godzinie 17:30:21 napisał:
  Jak Pan (BEZ)radny stał ramię w ramię z flagami ONR-u to nie biegł do prokuratury!? Prezydent Wnuk (choć to nie moja opcja) pewnie wybory wygra, ale do Rady Miasta, mam nadzieję, że kolega radny z billboardów już się nie dostanie.
  R E K L A M A
 • "Anonim" dnia 30 kwietnia 2018 o godzinie 19:50:09 napisał:
  ten radny przechodzi sam siebie.
 • "parafianka" dnia 30 kwietnia 2018 o godzinie 21:22:37 napisał:
  Trzeba zgłosić do prokuratury, że radny Małysz nie zareagował po obywatelsku i nie podniósł flagi. A swoją drogą skąd biorą się takie pomysły?
  • "Oneb" dnia 1 maja 2018 o godzinie 8:03:38 napisał:
   Rzucona i pozostawiona przez kogo? Jeśli ktoś ją tam postawił, a wiatr ją przewrócił lub się zsunęła, ktoś kto ją tam postawił, miał obowiązek o nią zadbać. Jeśli ktoś potrzebuje flagi do manifestowania czegoś, niech o nią dba. Jeśli ktoś uznaje, że jest ona jakimś symbolem, to gdy już nie ma kamer, ta flaga przestaje być symbolem?
 • "grill" dnia 30 kwietnia 2018 o godzinie 21:31:40 napisał:
  Panie radny weź się pan do roboty.......... a grill kac jest po jutrze.
 • "Oneb" dnia 1 maja 2018 o godzinie 7:31:01 napisał:
  Widzę, że żadnemu z Was nie zależy na polskiej fladze. Ale za tablicę z Różą Luksemburg to byście życie oddali. I za sierp i młot.
  • "LZ" dnia 1 maja 2018 o godzinie 10:55:15 napisał:
   A co tablica ma do rzeczy? Wszyscy tutaj odnoszą się do próby "zaistnienia" pana radnego. Tablica RL jest ważna dla Zamościa, Flaga RP dla każdego Polaka.
 • "^_^" dnia 1 maja 2018 o godzinie 11:21:01 napisał:
  nikt z was parasolki nie zapomnial? ukarac wiatr i po sprawie
 • "@LZ" dnia 1 maja 2018 o godzinie 12:48:29 napisał:
  Tablica Róży Luksemburg nie jest ważna dla Zamościa, tylko dla zamojskich lewaków. I jak widać jest ważniejsza od symbolu Polski. Radny Małysz zrobił to, co powinni zrobić wszyscy zamojscy radni. Chcą reprezentować mieszkańców naszego grodu, który jest sławny nie z powodu samej architektury, ale z powodu architektury ściśle związanej historią z Rzeczypospolitą Polską, niech bronią najważniejszych symboli zamiast hejtować Małysza.
 • "Normals" dnia 1 maja 2018 o godzinie 13:45:35 napisał:
  Zamiast robić zdjęcia leżącej flagi i napawać się widokiem tego aktu "profanacji" należało podnieść ją z bruku a skoro nie było właściciela należało oddać w depozyt np. Straży Miejskiej. Ja osobiście przede wszystkim podniósłbym poniewierający się symbol naszego państwa nie zastanawiając się nad tym, kto flagę porzucił i jak to mogę wykorzystać, ale ja jestem tylko zwykłym obywatelem. Wyrażone przeze mnie wątpliwości nie stanowią oczywiście usprawiedliwienia dla tych, którzy flagę przynieśli na Rynek Wielki a później ją pozostawili czy wręcz zapomnieli. Nie do przyjęcia jest sytuacja, kiedy ktoś wykorzystuje dla swoich celów tak ważny symbol narodowy nosząc flagę w miejscach publicznych, po czym odrzuca /odstawia/ ją jak wykorzystane narzędzie nie bacząc, co się z tym symbolem dalej dzieje - wstyd po prostu wstyd.
 • "Nikt" dnia 1 maja 2018 o godzinie 14:18:57 napisał:
  A ja widziałem polską flagę leżącą na ziemi tuż przed rozpoczęciem Marszu Niepodległości 11 listopada. Nie robiłem zdjęć. Przekazałem informacje do jakiegoś człowieka z pocztów sztandarowych i po chwili zabrano flagę z ziemi. Nie wiem kto był formalnym organizatorem tego Marszu ale uczestników witał pan Piotr Małysz.
 • "Mocno zawiedzony" dnia 1 maja 2018 o godzinie 20:34:32 napisał:
  Nie mogę zrozumieć jak aktywiści KOD-u nie mają wyczucia chwili. Bronią Konstytucji a nie szanują polskiej flagi.
 • "kibic" dnia 1 maja 2018 o godzinie 21:45:36 napisał:
  To jakaś rodzina tego Adama z Wisły ?
  R E K L A M A
 • "Thomas" dnia 2 maja 2018 o godzinie 1:52:32 napisał:
  Daniel Czubara i Henryk Schwartzwaldzki@ Głównym poszkodowanym była flaga Polski. Czy Redakcja dysponuje wiarygodnym źródłem dotyczącym stanu flagi, gdzie ta flaga teraz znajduje się, czy jest ona zabrudzona, nosi ślady podeptania po prostu jak ona wygląda? Czy autor tego zdjęcia podniósł te flagę odpowiednio złożył i przekazał komu trzeba? Odnoszę wrażenie, że na skutek uosobienie flagi, flaga stała się nawet takim antybohaterem. Swego czasu Pan Prezydent Andrzej Wnuk był inicjatorem uchwały dotyczącej zasad użytkowania symboli miasta. Ale tutaj nie zaistniały takie przesłanki, nic nie wskazuje na celowe działanie. Dla mnie sprawa skończy się umorzeniem z uwagi na inną klasyfikację czynu, z czynu zakazanego na czyn dozwolony i legalny. Tak więc jest to tylko i li wyłącznie temat zastępczy i politycznym i dlatego nie warto podejmować polemiki w tej materii.Moim zdaniem ktoś zgubił flagę, a skoro tak to warto byłoby zamieścić ogłoszenie o zgubił. Tylko w obecnej sytuacji nikttby się nie zgłosił z uwagi na widmo zarzutów prokuratorskiego.
 • "kronikarz" dnia 2 maja 2018 o godzinie 13:11:04 napisał:
  Flaga polska odstawiona pod murek, flaga unijna trzymana jest w rękach, nikt jej nie odstawia. Przy tych kilku osobach polską flagę też powinien ktoś trzymać w ręce. Przy wietrze wiadomo, że jak się postawi przy murze, to się przewróci. Nikt naszej ojczystej flagi nie zabezpieczył przed jej upadkiem i to jest bardzo przykre. Jeśli ktoś walczy o konstytucję, dlaczego zapomina o dbałości o symbol narodowy, jakim jest flaga?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Przepowiednia
Mam takie przeczucie, że za niedługo s...
KL
Ta dzielnica to Krasnobród w Zamościu!...
ad111
Artykuł sponsorowany, dlaczego nie ma t...
kmicic
5100 zł za m2? Inwestor chyba pomylił ...
Dumny
Rozumiem, że mieszkańcy płacą za to ...
Cień
Ciekawa akcja popieram ...
Ja
Przecież takich radnych mieszkańcy mia...
witek
ludzie totalny chlam ? jak wyglądają w...
Mefisto
Zaskakujące oschle i surowo oceniasz pr...
edek
Wykluczeni cyfrowo analfabeci....Nie do...
leszek
Pan Marek W. i tablet... dajcie mu młot...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018