R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćDaniel Czubara29 lipca 2017 FACEBOOK | 4422 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 12 komentarzy ()

Zamość: “Terytorialsi” szkolą się w zamojskich koszarach

Fot. Daniel Czubara

R E K L A M A    B O A R D

Przyszli żołnierze 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej rozpoczęli dziś w Zamościu 16-dniowe szkolenie.

Jest to szkolenie podstawowe dla 200 osób, które nie pełniły wcześniej służby wojskowej. Po odbyciu tego szkolenia rekruci składają przysięgę i zostają żołnierzami Terytorialnej Służby Wojskowej. W skrócie nazywani są “terytorialsami”. 

Od dziś w Zamościu”szesnastkę” odbywa kolejna grupa “terytorialsów”. Swoje szkolenie rozpoczęli od zajęć z zakresu BHP, p-poż. i ochrony informacji niejawnych.  Następnie czeka ich test sprawności fizycznej. Kolejne dni to ćwiczenia praktyczne – strzelanie i taktyka.

2. LBOT będzie liczyć około 4 tysięcy żołnierzy. W pierwszej kolejności jest kompletowany 23. Batalion OT w Lublinie. Proces formowania 2. LBOT zakończy się w 2020 roku.

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej mają otrzymać wynagrodzenie w wysokości ok. 500 złotych miesięcznie – 320 zł za gotowość do służby i ok. 200 zł ekwiwalentu za dwa dni szkolenia miesiącu.

Wojska Obrony Terytorialnej (WOT), czyli faktycznie piąty rodzaj sił zbrojnych obok wojsk lądowych, powietrznych, specjalnych i marynarki wojennej, stanowią uzupełnienie i jednocześnie są komplementarną częścią potencjału obronnego Polski. 

Docelowa liczba żołnierzy WOT wyniesie ok. 53 000, a ich służba będzie trwała od 1 roku do 6 lat, z możliwością jej przedłużenia. Do końca 2019 roku zaplanowano utworzenie 63 batalionów, które wejdą w skład 17 brygad podporządkowanych Dowództwu Wojsk Obrony Terytorialnej. Pierwsze trzy brygady są już w trakcie formowania; przygotowanie następnych trzech jednostek zaplanowano na 2017 rok, kolejnych pięć brygad powstanie w 2018, a ostatnich sześć − w 2019 roku.

Zapraszamy do naszej fotorelacji z pierwszego dnia pobytu “terytorialsów” w zamojskich koszarach.

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "STYX" dnia 29 lipca 2017 o godzinie 19:07:14 napisał:
  Ja pier... co to za sieroctwo macierewiczowe ????
  13
  12
  R E K L A M A
 • "Kuba" dnia 29 lipca 2017 o godzinie 19:43:28 napisał:
  Nie wiem czy będzie co zbierać jak nieoczekiwanie pojawia się zielone ludziki zza dalszej wschodniej granicy...W obecnych czasach na świecie stawia się na pełen profesjonalizm wojsk; pospolite ruszenie już dawno okazało się reliktem przeszłości :-( Co z tym naszym wojskiem się dzieje!?!
  11
  11
 • "antini" dnia 29 lipca 2017 o godzinie 20:13:22 napisał:
  Zespól szkół Mundurowych? Jas Fasola sie rozmnozył?
  7
  10
 • "ad111" dnia 29 lipca 2017 o godzinie 20:27:00 napisał:
  W 16 dni niczego sensownego nauczyć nie można. 6 tygodni, a później 16 dni przez kilka lat + ćwiczenia i poligony. A tak, to cała para w gwizdek lub w PR...
  10
  10
 • "Coolandbool" dnia 29 lipca 2017 o godzinie 20:32:03 napisał:
  Panie @STYX, to nie macierewicza. Wojska Obrony Terytorialnej miała wprowadzić Platforma podczas swoich rządów, ale zabrakło jej czasu bo przegrała wybory. Pomysł nie jest macierewicza, jego jest jedynie wykonanie. O co w tobie tyle jadu człowieku? Jakby PO się pośpieszyło z WOTem albo wygraliby wybory to też być psioczył na WOTy?
  11
  9
 • "Anonim" dnia 29 lipca 2017 o godzinie 20:33:00 napisał:
  ubek wie co pisze. Jak to było ze strzelaniem w tył głowy kolego Stefana Michnika
  6
  14
 • "ZMC" dnia 29 lipca 2017 o godzinie 21:21:17 napisał:
  16 dni to początek szkolenia. taka intensywna dawka uderzeniowa. Potem są dwa dni w miesiącu dalszego szkolenia. Z tego co się orientuję WOT ma stanowić takie zabezpieczenie dla zawodowego wojska jak OSP dla zawodowej straży pożarnej. Jest w tym logika, dlatego pomysł popieram.
  12
  9
 • "an28" dnia 30 lipca 2017 o godzinie 11:06:22 napisał:
  Anonim, Ty to starym ORMOwcem lub UBekiem jesteś, czytam te Twoje komentarze i zawsze komuś wypominasz przynależność to ubeckiej organizacji, no wiesz każdy mierzy swoją miarą...
  9
  4
 • "ad111" dnia 30 lipca 2017 o godzinie 13:17:29 napisał:
  "an28", dzięki za normalny głos w dyskusji. A tak BTW w 1989 roku gdy rozwiązywano SB miałem 16 lat ...
  7
  3
 • "77" dnia 30 lipca 2017 o godzinie 15:46:33 napisał:
  Do Coolandbool i naprawdę Macierewicz skorzystał z pomysłu PO ???? niewiarygodne przecież wszystkie pomysły opozycji a już na pewno , PO to przecież było be. 16 dni szkolenia i "Żołnierze", ale mnie to już nie dziwi w świecie tzw. dobrej zmiany co prawda w SG kapitan rezerwy awansuje w rok na stopień generała gdzie w normalny , sposób taki skok jest możliwy po kilkudziesięciu latach.
  3
  3
  R E K L A M A
 • "Coolandbool" dnia 30 lipca 2017 o godzinie 17:00:16 napisał:
  @77, widzisz ja się nie wypowiadam czy jestem za dobrą zmianą czy za inną. Kwestie sympatii politycznych to inna sprawa i nie będę ich pokazywał. Wszakże pamiętaj, że nie sztuką jest być partią, która na wszystkie pomysły konkurencji mówi "be", my mamy inny lepszy pomysł. Tylko sztuką jest powiedzieć, "o to jest w porządku, warto się tym zająć". I pamiętaj oglądanie telewizji ogłupia, bo nie wszystko jak kreują media nawet w naszej polityce jest czarno białe, rzeczywistość ma różne odcienie, o czym możesz się teraz przekonać.
  6
  2
 • "77" dnia 30 lipca 2017 o godzinie 21:48:12 napisał:
  Masz racje telewizja ogłupia polecam mnie oglądania tvp.
  1
  1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
TORRES20400
Bimbru szkoda. Zbieranie "zabytków" z I...
z_boku
Ufff.... Już myślałem że Jakuba zła...
z_boku 41 minut temu
No to trzeba mu pogratulować. Tam go je...
Persona non gra... 42 minuty temu
Proponuję Przemysława Kitę za Piotra ...
Asd 53 minuty temu
Czyli za jednym zamachem wzmocnienie Het...
Oneb
Ptaszki ćwierkają, że ktoś wyszedł ...
Taka kasa ! Więcej niż Prezydent. Nies...
Oneb
Ptaszki ćwierkające, że kandydatką n...
...
Hahahahhhah .... akcje Krajowej Spółki...
lewicowy
karteczka bredzisz. Zamojskie SLD weszł...
ad111
Daltego cały ten "news" wyjęty jest ni...
fucha
A po co radnemu Niziołowi twój głos. ...
fucha
Po co tak się pchać na ten urząd Prez...
z_boku
Zamość tylko mignął w tym spocie, ż...
observer
geriatria klimakteryjna + wieloobrotowo-...
karteczka
Stare dzieje . Wydaje się , że koledzy...
ad111
Filmik słabiutki, nie ma się czym eksc...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny