R E K L A M A

Z I P

Edukacja | Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćDaniel Czubara17 kwietnia 2018 FACEBOOK | 4184 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 4 komentarze ()

Zamość: Terytorialsi na PWSZ [FOTO]

Fot. Daniel Czubara

R E K L A M A    B O A R D

Pokaz sprzętu i wyposażenia indywidualnego żołnierza oraz broni przygotowali dzisiaj dla studentów zamojskiej PWSZ żołnierze z 25 batalionu lekkiej piechoty w Zamościu 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Wybór uczelni nie jest przypadkowy, ponieważ na PWSZ prowadzone są studia na kierunku bezpieczeństwo narodowe oraz funkcjonuje tutaj Legia Akademicka. Wojska Obrony Terytorialnej poszukują specjalistów z różnych dziedzin, o czym mogli się dowiedzieć studenci podczas rozmów z żołnierzami 25 blp oraz kadrą instruktorską zamojskiego batalionu.

Ideę i zasady działania WOT przybliżył studentom mjr Wojciech Brykner, dowódca 25 batalionu lekkiej piechoty w Zamościu. Ponadto studenci mogli porozmawiać o tym jak wygląda Terytorialna Służba Wojskowa zarówno z instruktorami, jak i z ochotnikami, którzy odbywają teraz swoje szkolenie podstawowe.

Co najbardziej kusiło studentów? Chęć sprawdzenia się, przeżycia przygody, spełnienia patriotycznego obowiązku względem Ojczyzny, ale też i aspekt finansowy. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej otrzymują bowiem wynagrodzenie w wysokości ok. 500 złotych miesięcznie – 320 zł za gotowość do służby i ok. 200 zł ekwiwalentu za dwa dni szkolenia miesiącu.

Jak zostać żołnierzem WOT? Szczegółowe wyjaśnienie krok po kroku znajduje się w poniższej inforgrafice.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru do TSW można uzyskać w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Zamościu, ul. Koszary 52, codziennie w godz. od 7.30 do 15.30, kontakt telefoniczny – 261 181 102.

Poniżej nasza fotorelacja z wydarzenia.

Autor: Daniel Czubara
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 5.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

perła
Ta kopuła to jakaś parodia sztuki budo...
kjm
piszę trochę z przekąsem...strategicz...
kibic
Boniek dziś fajnie pomagał na ławce,w...
zenek
A jak by wygrał 100 do 0 i tak to nic...
x
Jeszcze jedno przewinienie - podwójna ...
kibic
Brawo Hetman, powoli odrabiamy, Stal sł...
gość
sędzia popsuł mecz tymi kartkami,...
Ehhhh
Zdjęcie nie pochodzi z tego meczu....
antyklerykał
A w konsekwencji tej wielowiekowej tresu...
antyklerykał
Czy meczety, czy kościoły, czy inne te...
http://www.kuri...
CZŁOWIEK ROKU 2017 Zamość - wyniki ...
kjm
na zachodzie budują meczety, u nas koś...
TORRES20400
@"antyklerykał"; a to mierzysz "poziom ...
zamościak
"antyklerykał" ! znowu wąchasz ?, a ta...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny