R E K L A M A

Z I P

Prawo i Biznes | ZamośćOliwia Bojar24 listopada 2017 FACEBOOK | 4423 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 3 komentarze ()

Zamość: Temida już w nowej siedzibie [AKTUALIZACJA]

Nowy gmach sądu, fot. Daniel Czubara

R E K L A M A    B O A R D


Od 15 listopada zamojski Sąd Okręgowy pracuje już w nowej siedzibie przy ul. S. Wyszyńskiego 11. Przeniósł się tutaj po stu latach bytowania w Pałacu Zamoyskich i trzech innych lokalizacjach na terenie miasta.

Budowla ulokowana jest na działce o powierzchni 1,8 ha, a powierzchnia użytkowa to 25 tysięcy m2.
Nowoczesny budynek składa się z części wejściowej, dwóch skrzydeł z dziedzińcem wewnętrznym i obejmuje pomieszczenia Sądu Okręgowego oraz Rejonowego. Rozmieszczenie powierzchni zaprojektowano tak, aby zapewnić optymalne warunki pracy poszczególnych wydziałów i komórek organizacyjnych, uwzględniając strefy dostępu, do których należą: strefa ogólnodostępna, strefa ograniczonego dostępu, strefa specjalnie chroniona (bezpieczna), strefa bez możliwości dostępu osób postronnych.
Sąd Okręgowy w Zamościu zajmuje skrzydło prawe, a Sąd Rejonowy właśnie wprowadza się do lewego skrzydła budynku.
W sądzie znalazło lokalizację 47 nowoczesnych sal rozpraw z systemem multimedialnym, nagłośnieniem, systemem alarmowym i monitoringiem, które posiadają oddzielne wejścia dla sądu oraz dla stron i publiczności. Bezpieczeństwu służyć będą także bramki i system prześwietlania bagażu na który interesanci natkną się tuż po wejściu do budynku
Rozprawy z udziałem groźnych przestępców odbywać się będą w specjalnie wyposażonej sali z tzw. klatką (wydzieloną szybą pancerną częścią sali) w której przebywać może jednocześnie kilkunastu oskarżonych.
Ponadto znajduje się tutaj duża sala konferencyjna ze stanowiskami do tłumaczenia symultanicznego. Natomiast Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów dysponuje przyjaznymi, kolorowymi pokojami w których psychologowie w otoczeniu chociażby zabawek mogą pracować z dziećmi.

Budynek jest w pełni dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych m. in. poprzez liczne windy.
Znajdziemy tutaj także parking naziemny i podziemny ze specjalnym przejściem dla konwojów.

Co bardzo ważne dla interesantów zmieniła się nie tylko siedziba, ale i numery telefonów. Aktualne znaleźć można na stronie Sądu Okręgowego w zakładce „Struktura organizacyjna”

Analogicznie sytuacja wygląda w Sądzie Rejonowym.

Po nowej siedzibie oprowadzili nas: prezes Sądu Okręgowego, Jerzy Żurawicki i dyrektor sądu, Anna Bartnik.

Sąd w pigułce:

-powierzchnia zabudowy: 7302,0 m2

– powierzchnia całkowita budynku – 24 858,8 m2

– powierzchnia użytkowa – łączna: 14 401,40 m2 z tego:

Sąd Okręgowy – 6 933,9 m2;

Sąd Rejonowy – 7 437,5 m2

– kubatura budynku – 103 401,60 m3

– powierzchnia garaży i parkingów podziemnych – 4 288,9 m2

– pozostałe powierzchnie to powierzchnie pomocnicze, usługowe i ruchu.

-zatrudnienie łącznie w 2-ch sądach – 304 osoby w tym:

Sąd Okręgowy – 138 osoby w tym  31 sędziów

Sąd Rejonowy – 166 osób w tym 28 sędziów.

 

Sąd Okręgowy w Zamościu rozpoczął orzekanie w nowej lokalizacji 15 listopada we wszystkich wydziałach orzeczniczych:

  • w I Wydziale Cywilnym odbyły się 2 posiedzenia, zarówno w I jak i w II instancji,
  • w II Wydziale Karnym  – 1 posiedzenie I-instancyjne,
  • w III Wydziale Penitencjarnym i Nadzoru Nad Wykonywaniem Orzeczeń Karnych – 1 posiedzenie 
  • w IV Wydziale Pracy i Ubezpieczeń – 2 posiedzenia I-instancyjne.

We wszystkich wydziałach sprawy rozpoznawane są każdego dnia i kolejne są systematycznie wyznaczane.

 

Autor: Oliwia Bojar
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
hm
Super wiadomość !!! Tyko o 2 sezony za...
TORRES20400
Bimbru szkoda. Zbieranie "zabytków" z I...
z_boku
Ufff.... Już myślałem że Jakuba zła...
z_boku
No to trzeba mu pogratulować. Tam go je...
Persona non gra...
Proponuję Przemysława Kitę za Piotra ...
Asd
Czyli za jednym zamachem wzmocnienie Het...
Oneb
Ptaszki ćwierkają, że ktoś wyszedł ...
Taka kasa ! Więcej niż Prezydent. Nies...
Oneb
Ptaszki ćwierkające, że kandydatką n...
...
Hahahahhhah .... akcje Krajowej Spółki...
lewicowy
karteczka bredzisz. Zamojskie SLD weszł...
ad111
Daltego cały ten "news" wyjęty jest ni...
fucha
A po co radnemu Niziołowi twój głos. ...
fucha
Po co tak się pchać na ten urząd Prez...
z_boku
Zamość tylko mignął w tym spocie, ż...
observer
geriatria klimakteryjna + wieloobrotowo-...
karteczka
Stare dzieje . Wydaje się , że koledzy...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny