Edukacja | Zamośćtekst nadesłany30 grudnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: „Szóstka” na białej szkole

Wieloletnią tradycją Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Szymona Szymonowica są wyjazdy czwartoklasistów na „Białe szkoły”, w trakcie których uczniowie łączą naukę z wiodących przedmiotów szkolnych (j.polski, matematyka, j.angielski, przyroda) z doskonaleniem jazdy na nartach zjazdowych.

Jesteśmy jedyną zamojską szkoła podstawową, która potrafiła połączyć realizację podstawy programowej w formie zajęć edukacyjnych realizowanych poza szkołą z nauką jazdy na nartach zjazdowych. Jest to sposób realizacji innowacji pedagogicznej „Szóstka na białym szlaku” przeznaczonej dla wszystkich chętnych uczniów klas czwartych, którzy w klasie trzeciej uczyli się jazdy na nartach w ramach akcji „Bezpieczny stok”.

Nauczyciele wychowania fizycznego – instruktorzy narciarstwa w klasie trzeciej uczą w ramach innowacji pedagogicznej „Szóstka na stoku” jazdy na stoku narciarskim w Jacni, a rok później zabierają uczniów w polskie Tatry.

Ograniczeniem nie jest sprzęt narciarski, gdyż szkoła dysponuje własnymi nartami, butami narciarskimi, kijkami, kaskami i plastronami w pełni zaspakajając potrzeby uczniów. Połączenie zimowego wyjazdu z nauką szkolnych przedmiotów, doskonaleniem jazdy na nartach i poznawanie tradycji góralskiej to również doskonała okazja do zdobywania przez dzieci większej samodzielności, poznawania siebie w nowych sytuacjach, odkrywanie swych mocnych stron.

Tak było i w tym roku kiedy to w dniach 16-20 grudnia 2018 r. w Małym Cichym w pobliżu Poronina realizowaliśmy z grupą 43 uczniów klas czwartych założenia programowe naszej innowacji. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy od kilku lat sprawdzają się w takiej formie nauki i ruchu, zachęcając nas do dalszych działań podejmowanych na rzecz rozwoju szkoły.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama