R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara16 maja 2017

Zamość: System gospodarowania odpadami bliski równowagi

Fot. Dennis/pixabay.com

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

Po wprowadzeniu zmiany w uchwale dotyczącej metody obliczania opłaty za odpady komunalne, system gospodarowania odpadami w Mieście Zamość jest blisko równowagi pod względem finansowym, zgodnie z wymogami ustawowymi.- informuje Urząd Miasta Zamość.

Oznacza to, że wpływy z opłat ponoszonych przez mieszkańców, pokrywają koszty funkcjonowania systemu. Te z kolei obejmują odbiór i dalsze procesy zagospodarowania wszystkich rodzajów odpadów i funkcjonowanie punktów selektywnej zbiórki. W przypadku Zamościa to łączna kwota ok. 9,4 mln zł. Do tego dodać należy zakup nowych pojemników (w tym roku 80 szt.) czy wydatki administracyjne.

-W poprzedniej wersji uchwały, wśród metod naliczania opłaty, obok powszechnie stosowanej tzw. „od osoby” zamieszkującej daną nieruchomość, istniała możliwość zadeklarowania gospodarstwa domowego, rozumianego jako rodzinę składającą się z rodziców i ich dzieci, wspólnie zamieszkujących i utrzymujących się. Brakowało jednak precyzyjnego zdefiniowania tego terminu, przez co mieszkańcy jednej nieruchomości – często dwie lub nawet trzy rodziny, prowadzący oddzielne rachunki – deklarowali jedno gospodarstwo. – tłumaczy Marek Gajewski, doradca prezydenta Zamościa.

Zmieniło się to po przyjęciu uchwały, w której zrezygnowano z metody „od gospodarstwa domowego”. Zamiast tego, wprowadzono ulgę dla rodzin wielodzietnych, o których mowa w ustawie o Karcie Dużej Rodziny. Ulga ta polega na tym, że łączna miesięczna opłata za odpady komunalne w przypadku rodzin wielodzietnych, nie może przekraczać kwoty 38,00 zł.

-Przez rodzinę wielodzietną, zgodnie z ustawą  rozumie się rodzinę, w której rodzice (rodzic) mają na utrzymaniu co najmniej troje dzieci do ukończenia 18 roku życia, lub w wieku do 25 roku życia uczących się. Pozostałe osoby, które nie mogą skorzystać z ulgi dla rodzin wielodzietnych, płacą stawkę od osoby – w niezmienionej kwocie tj. 11,50 zł w zabudowie jednorodzinnej  i 10,50 zł w zabudowie wielorodzinnej. Wniosek dotyczący ulg w opłacie za odpady, zgłoszono na ostatniej Sesji Rady Miasta Zamość.– tłumaczy prezydencki doradca.

W związku ze zmianami o których mowa, Urząd Miasta, po dokonaniu szczegółowej analizy wezwał wszystkich właścicieli nieruchomości na których zamieszkują więcej niż 3 osoby, do złożenia korekty deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, według nowego wzoru, uwzględniającego ulgę dla rodzin wielodzietnych.

Autor: Daniel Czubara
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  • "432" dnia 16 maja 2017 o godzinie 21:54:50 napisał:
    A moi sasiedzi dalej na dwa domy i dwa gospodarswa mają jeden mały śmietnik. Uszczeliście system bo doicie tych co uczciwie dają się doić. Głupi radni, cwane urzedniki, dojni mieszkańcy. A może trzeba obejrzeć dokładnie PGK i koszty wynagrodzeń, szkoleń i doradztwa.
    1
    1
  • R E K L A M A


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Jaro
Fajnie że Damian wrócił, mamy w końc...
Thomas
To jest ta wiadomość, która powinna b...
deicide
Ziółkowski niezły grajek ale niestety...
Hula
Bedzie dalej skubal nasza zamojska kase....
observer
do ?? - dzięki za troskę. Ciebie to ni...
strach podchodzić do tych komuchów. A ...
dv
Za brak łącznic od dawna osoby odpowie...
ad111
Boją się tak samo jak ich prezes z arm...
Kubus
Jak to co bedzie w starych budynkach są...
a
Ktoś tu się rozpędził jak pendolino:...
Pol
Ziółkowski w Huczwie......
banan
Furory widać nie zrobił ale dobrze ze ...
observer
a może niech wszyscy nasi "wybrańcy" p...
!!!
Ale rzetelni dziennikarze! Adam Wnuk pre...
dewo
Gdzie fontanna z wizualizacji???...
Brawo ..... nigdzie sie nie załapał .....
TORRES20400
Kierujący walcem, mając promile w krwi...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017