R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara16 maja 2017

Zamość: System gospodarowania odpadami bliski równowagi

Fot. Dennis/pixabay.com

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

Po wprowadzeniu zmiany w uchwale dotyczącej metody obliczania opłaty za odpady komunalne, system gospodarowania odpadami w Mieście Zamość jest blisko równowagi pod względem finansowym, zgodnie z wymogami ustawowymi.- informuje Urząd Miasta Zamość.

Oznacza to, że wpływy z opłat ponoszonych przez mieszkańców, pokrywają koszty funkcjonowania systemu. Te z kolei obejmują odbiór i dalsze procesy zagospodarowania wszystkich rodzajów odpadów i funkcjonowanie punktów selektywnej zbiórki. W przypadku Zamościa to łączna kwota ok. 9,4 mln zł. Do tego dodać należy zakup nowych pojemników (w tym roku 80 szt.) czy wydatki administracyjne.

-W poprzedniej wersji uchwały, wśród metod naliczania opłaty, obok powszechnie stosowanej tzw. „od osoby” zamieszkującej daną nieruchomość, istniała możliwość zadeklarowania gospodarstwa domowego, rozumianego jako rodzinę składającą się z rodziców i ich dzieci, wspólnie zamieszkujących i utrzymujących się. Brakowało jednak precyzyjnego zdefiniowania tego terminu, przez co mieszkańcy jednej nieruchomości – często dwie lub nawet trzy rodziny, prowadzący oddzielne rachunki – deklarowali jedno gospodarstwo. – tłumaczy Marek Gajewski, doradca prezydenta Zamościa.

Zmieniło się to po przyjęciu uchwały, w której zrezygnowano z metody „od gospodarstwa domowego”. Zamiast tego, wprowadzono ulgę dla rodzin wielodzietnych, o których mowa w ustawie o Karcie Dużej Rodziny. Ulga ta polega na tym, że łączna miesięczna opłata za odpady komunalne w przypadku rodzin wielodzietnych, nie może przekraczać kwoty 38,00 zł.

-Przez rodzinę wielodzietną, zgodnie z ustawą  rozumie się rodzinę, w której rodzice (rodzic) mają na utrzymaniu co najmniej troje dzieci do ukończenia 18 roku życia, lub w wieku do 25 roku życia uczących się. Pozostałe osoby, które nie mogą skorzystać z ulgi dla rodzin wielodzietnych, płacą stawkę od osoby – w niezmienionej kwocie tj. 11,50 zł w zabudowie jednorodzinnej  i 10,50 zł w zabudowie wielorodzinnej. Wniosek dotyczący ulg w opłacie za odpady, zgłoszono na ostatniej Sesji Rady Miasta Zamość.– tłumaczy prezydencki doradca.

W związku ze zmianami o których mowa, Urząd Miasta, po dokonaniu szczegółowej analizy wezwał wszystkich właścicieli nieruchomości na których zamieszkują więcej niż 3 osoby, do złożenia korekty deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, według nowego wzoru, uwzględniającego ulgę dla rodzin wielodzietnych.

Autor: Daniel Czubara
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  • "432" dnia 16 maja 2017 o godzinie 21:54:50 napisał:
    A moi sasiedzi dalej na dwa domy i dwa gospodarswa mają jeden mały śmietnik. Uszczeliście system bo doicie tych co uczciwie dają się doić. Głupi radni, cwane urzedniki, dojni mieszkańcy. A może trzeba obejrzeć dokładnie PGK i koszty wynagrodzeń, szkoleń i doradztwa.
    1
    1
  • R E K L A M A


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

WON Z KOMUNĄ!!... 11 minut temu
Komuniści chcą przywracac nomalnosc.Ha...
Hmm
Będzie można szybciej opłacić ten pa...
jonasz
W-jak choroba weneryczna nie leczona od ...
tomik
lepiej przed budynkiem prowincjonalnego...
magnar
Przy nowej ordynacji podzielona lewica n...
paddxcc
Komuchom należy odpowiedzieć "SZYBKIE ...
student
Panie Podświadek z całym szacunkiem dl...
3 X TAK - już to gdzieś towarzysze prz...
krócej to można określić: oszołomst...
observer
ciastoch i demokracja ????? Smoleń powi...
Thomas
nowa ordynacja@ jeżeli faktycznie opozy...
nowa ordynacja
Jak nowa ordynacja wejdzie w życie, to ...
.
Słyszeliście, że Emanuel Macron zaczy...
.
Ogromny brak szacunku dla protestującyc...
magnar
Tak pół żartem, pół serio wszystko ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017