R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćDaniel Czubara16 maja 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 51 komentarzy ()

Zamość: Święto Straży Granicznej z prezydentem Andrzejem Dudą [ZDJĘCIA]

Prezydent Andrzej Duda podczas świeta Straży Granicznej w Zamościu; fot. Daniel Czubara

R E K L A M A    B O A R D

Dziś na Rynku Wielkim w Zamościu odbyły się obchody 26 lat istnienia Straży Granicznej. Podczas Święta awanse na stopnie generalskie nadał prezydent RP Andrzej Duda.

Postanowieniem Prezydenta RP do stopnia generała brygady awansowani zostali płk SG Marek Łapiński – Komendant Główny Straży Granicznej, a także płk SG Tomasz Praga – Zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej. Podczas święta w Zamościu awanse na wyższy stopień oficerski otrzymało 83 funkcjonariuszy SG.

Bardzo serdecznie dziękuję za zaproszenie na tą  piękną, niezwykle ważną, nie tylko dla Państwa, ale przede wszystkim dla Rzeczypospolitej uroczystość, która odbywa się w tej tak niezwykłej scenerii wspaniałego zamojskiego rynku. Bardzo serdecznie za to dziękuję, że mogę być z Państwem i cieszyć się wraz z Państwem tą promocją. Dzielić tą radość, a zarazem móc z całego serca pogratulować Państwu oficerom, Panom generałom, pogratulować Państwa najbliższym – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Oprócz prezydenta RP w obchodach wziął udział także szef MSWiA.

– Jestem dumny z Waszej skuteczności i serdecznie dziękuję za każdy dzień Waszej służby – zwrócił się Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak do funkcjonariuszy Straży Granicznej z okazji ich święta.

14 800 funkcjonariuszy, 3400 pracowników, ponad 3500 km chronionej granicy, ok. 130 000 odprawionych osób na dobę – tak wygląda Straż Graniczna w liczbach. Ponadto w Straży Granicznej służy około 219 psów i 8 koni. Straż Graniczna ochrania granicę lądową RP o długości ponad 3,5 tysiąca km, a odprawy graniczne prowadzone są na 70 przejściach granicznych: 19 drogowych, 14 kolejowych, 18 morskich, 1 rzecznym i 18 lotniczych.

Straż Graniczna jest jedną z najnowocześniejszych polskich formacji mundurowych. Pojazdy będące na wyposażeniu SG: 945 samochodów patrolowych, 323 samochodów terenowych, 443 motocykli, 209 quadów, 49 skuterów śnieżnych, 26 łodzi patrolowych, 78 pojazdów obserwacyjnych i 38 schengenbusów. Formacja dysponuje 8 samolotami i 6 śmigłowcami. 

Zapraszamy do naszej fotorelacji z obchodów 26-lecia Straży Granicznej w Polsce.

 

Na prośbę czytelnika zdjęcia z przygotowania przejazdu kolumny prezydenckiej w stronę Mokrego oraz kilka dodatkowych zdjęć.

Przygotowania do przejazdu Prezydenta Andrzeja Dudy przez Zamość. Fot. R.Moteka

Autor: Daniel Czubara
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 11.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze: , , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
observer
o co w tym wszystkim chodzi? kampania wy...
Tak jest
Wielka porażka posła Zawiślaka i jego...
TORRES20400
Oprócz tego, że popierany przez PiS, t...
TORRES20400 2 minuty temu
No to szachownica się wywróciła. Był...
SC 4 minuty temu
O właśnie. Dlatego tak Polska wygląda...
niestety 15 minut temu
jakby nie byl z PIS to bym na niego glos...
ownet 25 minut temu
Niezależnie od treści komentarzy 10 os...
Oneb@Noname 30 minut temu
Piszesz tak od 4 lat o tej pysze kroczą...
Oneb 33 minuty temu
Będzie wygrana w I turze. Już słyszę...
SC 35 minut temu
Ci konkurenci już byli bez szans w 2016...
SC 39 minut temu
A co władze samorządowe mogą zrobić....
4you 48 minut temu
Na tym polega geniusz Prezesa.Nie dał s...
Noname 55 minut temu
Panu prezydentowi Wnukowi w ciągu swoje...
roadrunner 59 minut temu
Gratulacje Panie Prezydencie. Polityka, ...
Noname
Pycha kroczy przed upadkiem....
abc
Wizerunkowa porażka Sławka. PAW jest n...
Spostrzegawczy
Gratulacje dla Pana Prezydenta za wygran...
k
"observer" ty nie jesteś koziołek tylk...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny