Sport | ZamośćRedakcja6 lipca 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1)

Zamość: Świetny występ pływaków „Orki” na koniec sezonu

Fot. UKS Orka Zamość
R E K L A M A    B O A R D

Udział w Otwartych Mistrzostwach Puław przyniósł zamojskim pływakom 17 medali.

Zawody odbyły się w niedzielę, 2 lipca br., na 50-metrowej, odkrytej pływalni w Puławach. Wyścigom nie sprzyjała pogoda jaka tam tego dnia panowała. Zawodnicy – poza rywalami – musieli zmierzyć się również z deszczem, wiatrem i niską temperaturą. Zawody rozgrywane były w 4 kategoriach wiekowych: 9 lat i młodsi, 10-11 lat, 12-13 lat oraz 14 lat i starsi. Zawodnicy dwóch młodszych kategorii ścigali się na dystansach 50-metrowych a starsi pływali na 50 i 200 m. Każdy zawodnik miał prawo startować 2 razy.

Zawodnicy „Orki” Zamość zajęli w punktacji medalowej drugą lokatę na 49 klubów, które wzięły udział w imprezie. Zwyciężyli gospodarze zawodów – Wisła Puławy – a na trzecim miejscu uplasowała się Nava Skierniewice. Poza klubami z Lubelszczyzny startowały również ekipy z Łodzi, Warszawy, Gdańska, Raciborza, Dąbrowy Górniczej, Zgierza, Kleszczowa, Malborka, Brzegu Dolnego, Radomia, Ciechanowa, Kwidzynia, Tomaszowa Mazowieckiego, Słupska, Rumi, Legionowa, Rudy Śląskiej, Konstantynowa Łódzkiego i Grudziądza.

Orka” zdobyła 17 medali (8 złotych, 3 srebrne i 6 brązowych) – najwięcej spośród wszystkich uczestników mistrzostw. W klasyfikacji medalowej wyprzedziła ich jednak Wisła (14 medali – 8 złotych, 4 srebrne i 2 brązowe), która zdobyła o jeden srebrny medal więcej.

Zamojskimi medalistami Otwartych Mistrzostw Puław zostali:

Julia Bednarz – 2 złote medale (50 i 200 m stylem klasycznym);

Filip Łagoźny – 1 złoty medal (200 m stylem klasycznym) i 1 srebrny medal (50 m stylem klasycznym),

Klaudia Malec – 1 złoty medal (200 m stylem zmiennym) i 1 brązowy medal (50 m stylem klasycznym),

Katarzyna Szuper – 1 złoty medal (50 m stylem motylkowym) i 1 brązowy medal (50 m stylem grzbietowym);

Igor Dubiel – 1 złoty medal (200 m stylem motylkowym) i 1 brązowy medal (50 m stylem motylkowym)

Julia Malinoś – 1 złoty medal (50 m stylem dowolnym),

Olaf Lupa – 1 złoty medal (50 m stylem klasycznym),

Zuzanna Sioma – 1 srebrny medal (200 m stylem motylkowym),

Filip Dubiel – 1 srebrny medal (50 m stylem motylkowym)

Klaudia Wróblewska – 2 brązowe medale (50 i 200 m stylem motylkowym),

Rafał Chyrchała – 1 brązowy medal (200 m stylem grzbietowym).

Na 3. miejscu wśród najlepszych zawodniczek 12-13 letnich za wynik na 50 m stylem dowolnym uplasowała się Julia Malinoś. W tej samej kategorii wiekowej ale wśród chłopców, również na 3. miejscu (za wynik w wyścigu na 50 m stylem klasycznym) został sklasyfikowany Filip Łagoźny.

Oprócz medalistów w ekipie „Orki” startowali ponadto: Natalia i Emilia Hauzner, Iza Kropornicka, Martyna Niedźwiedź, Natalia Podolak oraz Kacper Adamowicz, Krzysztof Kurantowicz, Kacper Pęk i Jakub Rymarz.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie mega timing.pl

http://www.megatiming.pl/contest/04a5cb79-037c-4546-a825-bc59fa0054f0

Poza dobrą postawą w puławskich zawodach działacze, trenerzy i zawodnicy UKS „Orka” Zamość mają dodatkowe, duże powody do zadowolenia. Otóż Polski Związek Pływacki zamieścił zestawienie końcowe Drużynowych Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików do 13 lat. Zamojski klub zajmuje w nim 20 miejsce na 126 klubów z całej Polski!

GRATULUJEMY!!!

http://porabik.com.pl/komitet/wp-content/uploads/2017/01/2017druzynowa13lat.pdf

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Cień
Ciekawa akcja popieram ...
Ja
Przecież takich radnych mieszkańcy mia...
witek
ludzie totalny chlam ? jak wyglądają w...
Mefisto
Zaskakujące oschle i surowo oceniasz pr...
edek
Wykluczeni cyfrowo analfabeci....Nie do...
leszek
Pan Marek W. i tablet... dajcie mu młot...
Krzychu
serio zanim władza cokolwiek zrobi ze s...
ak
Co do slamsów to zastanawiałem się cz...
ja
a co mnie to? chełmn na roztoczu? dziwn...
Poprawcie błę...
"doprowadziła do zdarzenia z jadącym w...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018