R E K L A M A

Z I P

Lifestyle | Zamośćtekst nadesłany20 marca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej z Multimedem

Fot. roztocze.net

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej , który przypada na 20 marca każdego roku , to kampania podkreślająca korzyści z działań profilaktycznych.


Zdrowie jamy ustnej to coś więcej niż ładny uśmiech. Jej choroby mogą mieć wpływ na cały nasz organizm, każdy aspekt naszego życia, relacje osobiste , po przyjemność jedzenia. Profilaktyka to najlepsze rozwiązanie. Chcemy aby pacjenci mieli świadomość, że wczesne wykrywanie i leczenie chorób jamy ustnej ma kluczowe znaczenie w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób ogólnoustrojowych
Nigdy nie jest za wcześnie ani za późno, aby zacząć dbać o jamę ustną. Nasz organizm , nasze ciało z pewnością nam to wynagrodzi.

Już po raz czwarty Centrum Stomatologii Estetycznej Multimed organizuje obchody Światowego Dnia Jamy Ustnej , które odbywają się 17 03 2018 r w Galerii Handlowej Twierdza w Zamościu
Włączając się w tegoroczną kampanię skupiamy uwagę wokół właściwej diety, higieny i regularnych wizyt w gabinecie stomatologicznym.
Zarówno małych i dużych zapraszamy na test kontrolny płytki z wykorzystaniem preparatów – tabletek i płynu- wybarwiających płytkę nazębną. Najmłodsi , pod opieką higienistek stomatologicznych , dzielnie szczotkują zęby bajkowemu Smokowi i radosnemu Psu ,ucząc się przy okazji jak powinna wyglądać prawidłowa higiena jamy ustnej.
Stanowisko Gabinetu stomatologicznego jest oblegane – dzieci skrupulatnie lepią zęby z ciastoliny i leczą w nich ubytki . Powstają także korony Przyjaciół Drużyny Zdrowego Uśmiechu.
Warsztaty smaku ze zdrową żywnością -dzięki uprzejmości firmy Smak Story która te produkty przygotowała . Dzieci same komponują koreczki, sałatki ,kanapki , w oparciu o naturalne zdrowe produkty. Biedroneczki z pomidorów, myszki z jajek, misie pod kołderką z naleśników , zachęcają maluchy do do jedzenia takich posiłków.
Słodycze /lizaki na bazie ksylitolu zyskały kolorowe opakowanie ,wykonane własnoręcznie przez dzieci .
Warsztaty pokazują , na co zwracać uwagę wybierając żywności, co zaliczamy do zdrowej diety i jakie produkty korzystnie wpływają na nasze uzębienie
Warsztaty plastyczne dla dzieci- powstają rysunki i rzeźby z gliny – zęby, szczotki, pasty kubki …..
Mega model jamy ustnej z uwidocznionymi bakteriami oraz ogromna szczotka umożliwiają prezentację i ćwiczenie prawidłowych nawyków związanych z higieną jamy ustnej.
Podczas eventu rozstrzygnięto konkurs na Najlepszego Przyjaciela Drużyny Zdrowego Uśmiechu Multimed . Komisja konkursowa w składzie Małgorzata Górska , Sylwia Sendecka i Marta Kułaj-Wyszyńska , podczas barwnej parady ,oceniała stroje Wróżek Zębuszek i Zębowych Rycerzy. Następnie drużyny brały udział w teście wiedzy o profilaktyce jamy ustnej i stomatologii.
Do ścisłego finału zakwalifikowało się 6 drużyn.
I miejsce – Zespół Szkół Społecznych w Zamościu – klasa 0 – nauczyciel Mirosława Muda
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Wielączy Kolonia – klasa II – nauczyciel Iwona Berdak
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Nieliszu – klasa I B- nauczyciel Małgorzata Warchoł

Gabriela Korkosz, [19.03.18 11:12]
Występy uczniów Szkoły Muzycznej Yamacha śpiewająco opisywały zasady zdrowego odżywiania , higieny , zdrowego i aktywnego trybu życia . Perkusiści energicznie poprowadzili paradę , a maluszki z rodzicami pokazały jak białe mleczne zęby nie dają się próchnicy.
Zespół Szkół Społecznych uświetnił Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej występami uczniów . Widowisko „Żywe Warcaby”- uczniowie w przepięknych strojach pokazali walkę Mleczaków z Próchnicą, były występny teatrzyku o Misiu Łasuchu z lasu, który za bardzo lubił miód…oraz występy taneczne grupy artystycznej. Opiekę nad przygotowaniem w/w występów sprawowali nauczyciele Mirosława Muda, Małgorzata Wiśniewska i Beata Cybulska
Eventowi towarzyszyła wystawa fotograficzna z akcji „SOS dla uszkodzonego zęba „ oraz „SOS dla zdrowia i życia „ , którą Centrum Stomatologii Estetycznej Multimed wraz z Rotary Klubem Zamość Ordynacki prowadzą od 2016 roku . Odwiedziliśmy już ok 50 szkół podstawowych i nauczyliśmy działań ratujących zdrowie i życie ok 1500 dzieci. Podczas eventu odbyła się taka pokazowa akcja przy udziale ratownika medycznego i higienistki stomatologicznej. Zapraszamy szkoły do udziału w powyższym przedsięwzięciu – nigdy nie wiadomo kiedy taka wiedza może nam się przydać.

Centrum Stomatologii Estetycznej Multimed od kilku lat prowadzi programy profilaktyki zarówno dla dorosłych i dzieci, a Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej jest pozytywną inicjatywą/kampanią którą z ogromną radością będziemy promować i wspierać przez kolejne lata.
Współorganizator akcji: Galeria Twierdza w Zamościu, Yamaha Szkoła Muzyczna w Zamościu, Zespół Szkół Społecznych w Zamościu,
Patronat Honorowy nad akcją objął: Rzecznik Praw Dziecka, Prezydent Miasta Zamość, Rotary Club Zamość Ordynacki, Polskie Towarzystwo Stomatologiczne,
Patronat medialny: Tygodnik Zamojski, Kronika Tygodnia, regionalne portale informacyjne roztocze.net, eZamość.pl,
Sponsorami wydarzenia są: Ormco, Dentsply Sirona Implants, Kol-Dental, American Orthodontics, Liberdent,
Partnerzy: Smak Story, Kreatywni – pracownia twórcza, Liceum plastyczne w Zamościu, GlaxoSmithKline, Listerine,

Bardzo dziękuję im za to wsparcie – bez nich nie byłoby to możliwe.
Pamiętajmy ! Ważne aby w naszym życiu unikać czynników ryzyka, mieć właściwe nawyki higieniczne i przede wszystkim pamiętać o regularnych wizytach u stomatologa. Zapamiętajmy regułę 2x2x2: szczotkować zęby 2 x dziennie przez dwie minuty i odwiedzać stomatologa 2 x w roku.
Działania takie, jak to dzisiejsze pomagają zachować zdrowe zęby, a co za tym idzie – utrzymać ogólne zdrowie i dobre samopoczucie.
Wspólnie stwórzmy przyszłość wolną od próchnicy.

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny