R E K L A M A

Z I P

Zamość | Zdrowie i Urodatekst nadesłany6 marca 2018 FACEBOOK | 3993 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej z Centrum Stomatologii Estetycznej Multimed

Fot. pixabay.com

R E K L A M A    B O A R D

Centrum Stomatologii Estetycznej Multimed w Zamościu już po raz czwarty dołącza do obchodów Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej. 17 marca w godzinach 10-18 na terenie Galerii Twierdza w Zamościu odbędzie się event z racji obchodów XI edycji Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej.

Głównym celem przedsięwzięcia jest zminimalizowanie niebezpiecznego zjawiska wysokiej zapadalności na próchnicę i ciężkiego jej przebiegu, wzrost świadomości higieny jamy ustnej, prawidłowego odżywiania, czy regularnych kontroli w gabinecie stomatologicznym.

Tegoroczny program obchodów Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej rozpocznie o godz. 12.00 barwna parada z udziałem „Przyjaciół Zdrowego Uśmiechu Multimed” (Multinka, Kapitan Aquafresh, Billy, Milly, Królowa Zębolandii i jej pomocnice). W powyższej paradzie wezmą również udział uczestnicy turnieju o tytuł „Najlepszego Przyjaciela Drużyny Zdrowego Uśmiechu Multimed”. Turniej skierowany do przedszkolaków „0″ i uczniów klas I-III szkoły podstawowej przeprowadzony zostanie w godzinach 13.00-14.00.

Warunkiem udziału w turnieju było:

– stworzenie, pod okiem nauczyciela, ciekawego stroju Wróżki Zębuszki i Zębowego Rycerza według pomysłu całej grupy/klasy,

– wybór przedstawicieli drużyny i prezentacja strojów podczas barwnej parady,

– udział w teście wiedzy o profilaktyce zdrowia jamy ustnej i stomatologii.

W trakcie wydarzenia o godz. 14.00-14.45 zaplanowano akcję edukacyjną „SOS dla uszkodzonego zęba” i „SOS dla zdrowia i życia” – poświęconą urazowym uszkodzeniom zębów w połączeniu z wiedzą teoretyczną i nabyciem umiejętności praktycznych z zakresu rozpoznawania stanów zagrożenia zdrowia i życia oraz szybkiego i skutecznego udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Ciekawym punktem edukacyjnym będą o godz. 14.45 występy Zerowiaków i grupy teatralnej z Zespołu Szkół Społecznych które zaprezentują widowisko żywe warcaby ,,Walka mleczaków z próchnicą” oraz od godz. 16.00 występy uczniów Szkoły Muzycznej Yamaha w Zamościu, którzy w śpiewający sposób podejdą do tematu zdrowia.

Główne atrakcje tegorocznych obchodów Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej:

1. „Indywidualny trening higieny jamy ustnej”,

– stanowisko instruktażu mycia zębów i ćwiczenia praktyczne z wykorzystaniem preparatów do pielęgnacji jamy ustnej w tym tabletki wybarwiającej płytkę nazębną.

2. “Zęby od kuchni” – czyli jak się odżywiać żeby mieć zdrowy uśmiech,

– warsztaty mają na celu pokazać, na co zwracać uwagę wybierając produkty spożywcze, jakie produkty możemy zaliczyć do zdrowej żywności i które są zdrowe dla naszych zębów. Degustacja i samodzielna praca dziecka przy komponowaniu składników w postaci koreczków, sałatek czy innych zdrowych przekąsek.

– warsztaty tworzenia lizakowych uśmiechów z papierowych kompozycji z lizakiem na bazie ksylitolu w roli głównej (prezentacja produktów/słodyczy zdrowych dla zębów).

3. “Metamorfoza uśmiechu w jeden dzień”,

– warsztaty plastyczne, tworzenie modeli zębów z miękkiej i elastycznej gliny, portrety

zdrowych uśmiechów w rysunku i malarstwie, projekt martwa natura (szczoteczka, pasta, kubek) w nowoczesnej formie komiksu,

– mega model jamy ustnej (wymiar 170 cm szerokości) umożliwiający prezentację i ćwiczenie prawidłowych nawyków związanych z higieną jamy ustnej, podczas trwania eventu niedoskonałości zaprezentowane na modelu (bakterie, resztki pożywienia) będą wyklejane kuleczkami białej bibuły by powstał piękny, śnieżnobiały uśmiech.

4. „Wyprawa po zdrowy uśmiech”,

– mega gra planszowa/podłogowa od 2 do 4 graczy z 32 kartami pytań z zakresu: wiedzy ogólnej o stomatologii, zasad odżywiania, urazów zębów, profilaktyki stomatologicznej.

5. Interaktywny, multimedialny kącik zabaw dla dzieci

– monitor z grą interaktywną oraz dwiema ściennymi grami edukacyjnymi.

działania towarzyszące:

– zabawy lalkami Baby Alive – pierwszy ząbek, Star-Smile pies pluszak, ciastolina – zestawy dentysta, puzzle i inne zabawki tematyczne,

– galeria zdjęć z akcji „SOS dla uszkodzonego zęba – SOS dla zdrowia i życia”, która jest przeprowadzana w szkołach powiatu zamojskiego przez Centrum Stomatologii Estetycznej Multimed i Rotary Club Zamość Ordynacki

– model jamy ustnej/piramida żywieniowa z 32 kartonowych pudełek 30cm/30cm,

– tematyczne puzzle podłogowe ok. 1,5 m,

– jabłka z winietami rozdawane w czasie trwania eventu,

Autor: tekst nadesłany
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

Dzieci we mgle 8 minut temu
Nie będę się czepiał czemu w roku wy...
Jacek 38 minut temu
To prawda. Zero organizacji, zupełnie b...
buhahaha 47 minut temu
hehehehe i tak wszyscy razem o jednej go...
Thomas
Tylko czy ocenie merytorycznej komentar...
Janko
Uwielbiam Zwolaka. Gdziekolwiek się poj...
Jarek z sitanca
Andrzej daj spokój :)...
as
Piękny i szczytny cel tylko szkoda , ż...
Zmarzniety
Stare Miasto było wyludnione zupełnie ...
panek
To nie jest drużyna zamojska!!! ale naj...
apolityczny
Cel szczytny, propagandowo też. Zmieńc...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny