Lifestyle | Zamość | Zdrowie i UrodaRedakcja3 marca 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej już niedługo [wstępny program]

R E K L A M A    B O A R D

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej który za sprawą Centrum Stomatologii Estetycznej Multimed i współorganizatorów wpisał się na stałe w kalendarz wydarzeń w Zamość, już 23 marca w G.H. Twierdza.

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej to doskonała okazja do rozmowy na temat profilaktyki zdrowia jamy ustnej. Dla najmłodszych jest to okazja do wczesnego i niepołączonego z bólem kontaktu dziecka ze stomatologiem, kształtowania nawyków higienicznych i wyrabiania umiejętności szczotkowania zębów. Dorośli mogą uzyskać informacje na temat pełnego spektrum nowoczesnej stomatologii czy poprawy estetyki uśmiechu, samopoczucia i pewności siebie. Widzowie obchodów Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej mają natomiast okazję do poszerzenia wiedzy na temat zdrowego stylu życia.

Program eventu (program jak również główne punkty eventu mogą ulec zmianie):

 • 10.00-18.00 kreatywna zabawa: zachęcający smakiem gumy balonowej test kontrolny płytki nazębnej, warsztaty smaku ze zdrową żywnością, warsztaty plastyczne i tworzenie etui na pastę i szczoteczkę, mnóstwo zabawy, animacje, nagrody i upominki.
 • 12.00-13.00 Perkusyjny korowód Przyjaciół zdrowego uśmiechu Multimed – oficjalne rozpoczęcie Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej.
 • 13.00-14.30 Potyczki kulinarne – bitwa na przySMAKI
 • 14.30-15.00 „SOS dla uszkodzonego zęba – SOS dla zdrowia i życia” – Program edukacyjny – prowadzony przez higienistkę stomatologiczną i ratownika medycznego, poświęcony urazowym uszkodzeniom zębów w połączeniu z wiedzą teoretyczną i nabyciem umiejętności praktycznych z zakresu rozpoznawania stanów zagrożenia zdrowia i życia oraz szybkiego i skutecznego udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
 • 15.00-18.00 część artystyczna prozdrowotna.

Główne punkty obchodów Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej (program jak również główne punkty eventu mogą ulec zmianie):

1. „Indywidualny trening higieny jamy ustnej”

– stanowisko instruktażu mycia zębów i ćwiczenia praktyczne z wykorzystaniem preparatów do pielęgnacji jamy ustnej w tym tabletki wybarwiającej płytkę nazębną.

2. „Zęby od kuchni” – czyli jak się odżywiać żeby mieć zdrowy uśmiech – warsztaty mają na celu pokazać, na co zwracać uwagę wybierając produkty spożywcze, jakie produkty możemy zaliczyć do zdrowej żywności i które są zdrowe dla naszych zębów. Degustacja i samodzielna praca dziecka przy komponowaniu składników w postaci koreczków, sałatek czy innych zdrowych przekąsek.

3. ”Metamorfoza uśmiechu w jeden dzień” – mega model jamy ustnej (wymiar 170 cm szerokości) umożliwiający prezentację i ćwiczenie prawidłowych nawyków związanych z higieną jamy ustnej, podczas trwania eventu niedoskonałości zaprezentowane na modelu (bakterie, resztki pożywienia) będą wyklejane kuleczkami białej bibuły by powstał piękny, śnieżnobiały uśmiech. – warsztaty plastyczne, własnoręczne tworzenie etui na szczoteczkę i pastę z materiałów dostępnych na stanowisku.

4. „Wyprawa po zdrowy uśmiech” – mega gra planszowa/podłogowa od 2 do 4 graczy z 32 kartami pytań z zakresu: wiedzy ogólnej o stomatologii, zasad odżywiania, urazów zębów, profilaktyki stomatologicznej oraz piramida żywieniowa z 32 kartonowych pudełek 30cm/30cm,

5. Interaktywny, multimedialny kącik zabaw dla dzieci – monitor z grą interaktywną oraz dwiema ściennymi grami edukacyjnymi.

działania towarzyszące:

 • czytanki tematyczne z Misiem Rysiem i Przyjaciółmi zdrowego uśmiechu Multimed,
 • zabawy lalkami Baby Aliv, 
 • pierwszy ząbek, Star-Smilez pies pluszak, ciastolina – zestawy dentysta, puzzle i inne zabawki tematyczne,
 • galeria zdjęć z akcji „SOS dla uszkodzonego zęba -SOS dla zdrowia i życia”,
 • tematyczne puzzle podłogowe ok. 1,5 m,
 • jabłka z winietami rozdawane w czasie trwania eventu,
 • upominki.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Obchody Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej organizowane są przez Centrum Stomatologii Estetycznej Multimed przy współpracy ze Szkołą Muzyczną Yamaha, Zespołem Szkół Społecznych, Smak Story oraz Galerią Handlową Twierdza.

W ubiegłych latach Patronat honorowy nad imprezą objęli: Rzecznik Praw Dziecka, Prezydent Miasta Zamość, Polskie Towarzystwo Stomatologiczne oraz Rotary Club Zamość Ordynacki.

Działania wspierają firmy: G.H. Twierdza, Ormco, Dentsply Sirona, Kol-Dental, Liberdent, American Orthodontics, Liceum Plastyczne, Listerine, Pierre Fabre, Hager Polonia, Shop Dent, Ars Dent, Blend-a-med, Marrodent, 3M.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
observer
wybory, wybory. ale nie pomyśleli o prz...
?
Skoro przenosiny mają być w następnym...
Zamościanin
Tak komentarze mogą pochodzić z Veolii...
wesoły antek
Taka podwyżka a dla czego panowie się ...
Ćwik&Zwola...
Rozumiem że ta psedo konferencja to ost...
Ma byc
@jas na filmie mowia ze ma byc tam gdzie...
jas
A co z delegaturą urzędu wojewódzkieg...
Ja nie mogę
Nie no Pan Ćwik jest gotowy do EU. Pozi...
Fredek
A co wspólnego z domem dziecka w Tomasz...
Kto
A co z wynajmującymi tam pomieszczenia ...
"Zulugula"
To chodźmy wszyscy do do Kauflandu du...
pasażer
A może tak pan radny zajął by się ni...
Jan III
Dużo dni ma ten maj 922?...
Do ‚ed’
Ceny śmieci rosną ale zobaczysz jak wz...
Wilk
Sondaż do niczego. Jak sie pozwala glos...
KL
Czy wynik sondy wyborczej jest zaskakuj...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018