R E K L A M A

Z I P

Edukacja | Zamośćtekst nadesłany12 listopada 2017 FACEBOOK | 4467 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0) ()

Zamość: Stypendyści Prezesa Rady Ministrów ZSP Nr 5

fot. materiał nadesłany
R E K L A M A    B O A R D

7 listopada 2017 r. o godz. 12.30 w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego  w Lublinie odbyła się zorganizowana przez Kuratorium Oświaty w Lublinie uroczystość wręczenia dyplomów 237 Stypendystom Prezesa Rady Ministrów z województwa lubelskiego na rok szkolny 2017/2018.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 im. Józefa Piłsudskiego w Zamościu reprezentowali uczniowie – wychowankowie szkolnego internatu: Natalia Winiarczyk uczennica klasy 3 LP (Liceum Ogólnokształcącego klasy policyjnej), która uzyskała najwyższą średnią w klasach liceum  i Dawid Ziobro uczeń klasy       3 TW (Technikum Weterynarii), który uzyskał najwyższą średnią w klasach technikum oraz w szkole wraz z opiekunem p. Moniką Poździk. Na gali obecni byli także rodzice.

  Stypendium premiera przyznawane jest najlepszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych kończących się egzaminem dojrzałości. Aby otrzymać stypendium kandydat musi spełnić przynajmniej jeden z  podanych warunków: otrzymać promocję z wyróżnieniem, tj. uzyskać średnią ocen z zajęć obowiązkowych nie niższą niż 4,75 oraz bardzo dobrą ocenę z zachowania, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen a także wykazywać szczególne uzdolnienia w co najmniej w jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy – wyniki co najmniej dobre. Środki na wypłatę stypendiów pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa. Uczeń otrzymuje stypendium w kwocie 2 580 zł.

Galę uroczystości rozpoczął występ Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin”. Po występie głos zabrała Kurator Oświaty w Lublinie p. Teresa Misiuk, która powitała obecnych na uroczystości: uczniów – jak podkreśliła bohaterów dzisiejszego dnia, dyrektorów szkół, nauczycieli, opiekunów i rodziców. Dla pani kurator 237 stypendystów z województwa lubelskiego to kwiat lubelskiej ziemi, to przyszłość naszej małej ojczyzny, ale i naszego kraju. Pani kurator przekazała również pozdrowienia od Premier Rządu p. Beaty Szydło i w jej imieniu podziękowała stypendystom za ich naukowy wkład pracy, za ich talenty. Słowa podziękowań i gratulacje przekazała także w kierunku nauczycieli, dyrektorów szkół, organów prowadzących i rodziców.

W uroczystościach wzięli także udział: p. Przemysław Czarnek – Wojewoda Lubelski, p. Renata Janicka z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej oraz przedstawiciele wyższych uczelni lubelskich. Ciepłe słowa do stypendystów skierował także Wojewoda Lubelski, zachęcając młodzież do kontynuacji nauki na lubelskich uczelniach i pozostania w Lublinie, aby budować wspólne dobro dla województwa, ale i dla całego kraju. W dalszej części organizatorzy przystąpili do wręczania dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów, życzymy im dalszych sukcesów w nauce, satysfakcji w kształtowaniu swojej przyszłej kariery zawodowej, aby ich trud przyniósł im zamierzone efekty, aby mogli dzielić się swoimi zdolnościami z innymi i byli przyszłością dla siebie samych, dla innych i dla Ojczyzny.

 

Zespół ds. Promocji ZSP Nr 5

 

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Tofik
Co za kretyn kazał ściąć drzewa w st...
Tomasz.N
Czasami warto odświeżyć wizerunek bud...
hm
Ludzie wejdźcie na nieoficjalną stron...
mieszkaniec
widać Hetman znów w formie XD...
rynkowiec wielk...
Oj, jak się cieszę, jak się cieszę, ...
beduin
Najważniejsza reelekcja Pawia. A potem ...
Ciekawe...
skoro to taka "niewielka" kwota, to jak ...
okiem mieszkań...
30.000 zł to i tak o 8.000 zł mniej ...
klangor
Minister Sienkiewicz mówił" kamieni ku...
Żuk
do " Joanna" Jest okazja, żeby skoment...
Parafianka
30 tys. to nie jest suma za którą i og...
KL
Pisownia też na pałe, w szczególnośc...
gfe
No,wreszcie jakoś to wygląda.A budynki...
Plaża Open
Dziękujemy za relacje z konferencji ora...
Joanna
Ktoś kto pisał ten artykuł chyba nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny