R E K L A M A

Z I P

Edukacja | Zamośćtekst nadesłany12 listopada 2017 FACEBOOK | 4188 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0) ()

Zamość: Stypendyści Prezesa Rady Ministrów ZSP Nr 5

fot. materiał nadesłany

R E K L A M A    B O A R D

7 listopada 2017 r. o godz. 12.30 w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego  w Lublinie odbyła się zorganizowana przez Kuratorium Oświaty w Lublinie uroczystość wręczenia dyplomów 237 Stypendystom Prezesa Rady Ministrów z województwa lubelskiego na rok szkolny 2017/2018.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 im. Józefa Piłsudskiego w Zamościu reprezentowali uczniowie – wychowankowie szkolnego internatu: Natalia Winiarczyk uczennica klasy 3 LP (Liceum Ogólnokształcącego klasy policyjnej), która uzyskała najwyższą średnią w klasach liceum  i Dawid Ziobro uczeń klasy       3 TW (Technikum Weterynarii), który uzyskał najwyższą średnią w klasach technikum oraz w szkole wraz z opiekunem p. Moniką Poździk. Na gali obecni byli także rodzice.

  Stypendium premiera przyznawane jest najlepszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych kończących się egzaminem dojrzałości. Aby otrzymać stypendium kandydat musi spełnić przynajmniej jeden z  podanych warunków: otrzymać promocję z wyróżnieniem, tj. uzyskać średnią ocen z zajęć obowiązkowych nie niższą niż 4,75 oraz bardzo dobrą ocenę z zachowania, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen a także wykazywać szczególne uzdolnienia w co najmniej w jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy – wyniki co najmniej dobre. Środki na wypłatę stypendiów pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa. Uczeń otrzymuje stypendium w kwocie 2 580 zł.

Galę uroczystości rozpoczął występ Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin”. Po występie głos zabrała Kurator Oświaty w Lublinie p. Teresa Misiuk, która powitała obecnych na uroczystości: uczniów – jak podkreśliła bohaterów dzisiejszego dnia, dyrektorów szkół, nauczycieli, opiekunów i rodziców. Dla pani kurator 237 stypendystów z województwa lubelskiego to kwiat lubelskiej ziemi, to przyszłość naszej małej ojczyzny, ale i naszego kraju. Pani kurator przekazała również pozdrowienia od Premier Rządu p. Beaty Szydło i w jej imieniu podziękowała stypendystom za ich naukowy wkład pracy, za ich talenty. Słowa podziękowań i gratulacje przekazała także w kierunku nauczycieli, dyrektorów szkół, organów prowadzących i rodziców.

W uroczystościach wzięli także udział: p. Przemysław Czarnek – Wojewoda Lubelski, p. Renata Janicka z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej oraz przedstawiciele wyższych uczelni lubelskich. Ciepłe słowa do stypendystów skierował także Wojewoda Lubelski, zachęcając młodzież do kontynuacji nauki na lubelskich uczelniach i pozostania w Lublinie, aby budować wspólne dobro dla województwa, ale i dla całego kraju. W dalszej części organizatorzy przystąpili do wręczania dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów, życzymy im dalszych sukcesów w nauce, satysfakcji w kształtowaniu swojej przyszłej kariery zawodowej, aby ich trud przyniósł im zamierzone efekty, aby mogli dzielić się swoimi zdolnościami z innymi i byli przyszłością dla siebie samych, dla innych i dla Ojczyzny.

 

Zespół ds. Promocji ZSP Nr 5

 

Autor: tekst nadesłany
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze:
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

TORRES20400
@"z_boku"; Dobre. Ale też przerażając...
Kibol 2 minuty temu
A wychowanków grało tylko dwuch reszta...
Thomas
Powiem krótko - Lubelskie dostanie mili...
.
W Skarbie kibice podawane są statystyki...
z_boku
@"Torres20400" Kiedyś na budowę przysz...
Jus
Najlepiej tak jak hetman kupic 80 % druz...
mieszkaniec
Powiem tak. Gratulacje, bo wiecznie nie ...
TORRES20400
@"z_boku"; słuszna racja. A co ze szcze...
z_boku
Kask może nie wystarczyć, a co ze szko...
Rosa
400 tys im dac.parodia....
kibic
Szkoda straconego punktu, awans się chy...
Daniel Czubara
Dzięki :) Jak będę potrzebował już ...
TORRES20400
@"Daniel Czubara"; to pan szanowny redak...
Daniel Czubara
Sadzę, że wykonawca robót by mnie rac...
Daniel Czubara
Zdjęcia - tak jak są opisane - pochodz...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny