R E K L A M A

Z I P

Edukacja | Zamośćtekst nadesłany12 listopada 2017 FACEBOOK | 5262 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Stypendyści Prezesa Rady Ministrów ZSP Nr 5

fot. materiał nadesłany

7 listopada 2017 r. o godz. 12.30 w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego  w Lublinie odbyła się zorganizowana przez Kuratorium Oświaty w Lublinie uroczystość wręczenia dyplomów 237 Stypendystom Prezesa Rady Ministrów z województwa lubelskiego na rok szkolny 2017/2018.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 im. Józefa Piłsudskiego w Zamościu reprezentowali uczniowie – wychowankowie szkolnego internatu: Natalia Winiarczyk uczennica klasy 3 LP (Liceum Ogólnokształcącego klasy policyjnej), która uzyskała najwyższą średnią w klasach liceum  i Dawid Ziobro uczeń klasy       3 TW (Technikum Weterynarii), który uzyskał najwyższą średnią w klasach technikum oraz w szkole wraz z opiekunem p. Moniką Poździk. Na gali obecni byli także rodzice.

  Stypendium premiera przyznawane jest najlepszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych kończących się egzaminem dojrzałości. Aby otrzymać stypendium kandydat musi spełnić przynajmniej jeden z  podanych warunków: otrzymać promocję z wyróżnieniem, tj. uzyskać średnią ocen z zajęć obowiązkowych nie niższą niż 4,75 oraz bardzo dobrą ocenę z zachowania, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen a także wykazywać szczególne uzdolnienia w co najmniej w jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy – wyniki co najmniej dobre. Środki na wypłatę stypendiów pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa. Uczeń otrzymuje stypendium w kwocie 2 580 zł.

Galę uroczystości rozpoczął występ Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin”. Po występie głos zabrała Kurator Oświaty w Lublinie p. Teresa Misiuk, która powitała obecnych na uroczystości: uczniów – jak podkreśliła bohaterów dzisiejszego dnia, dyrektorów szkół, nauczycieli, opiekunów i rodziców. Dla pani kurator 237 stypendystów z województwa lubelskiego to kwiat lubelskiej ziemi, to przyszłość naszej małej ojczyzny, ale i naszego kraju. Pani kurator przekazała również pozdrowienia od Premier Rządu p. Beaty Szydło i w jej imieniu podziękowała stypendystom za ich naukowy wkład pracy, za ich talenty. Słowa podziękowań i gratulacje przekazała także w kierunku nauczycieli, dyrektorów szkół, organów prowadzących i rodziców.

W uroczystościach wzięli także udział: p. Przemysław Czarnek – Wojewoda Lubelski, p. Renata Janicka z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej oraz przedstawiciele wyższych uczelni lubelskich. Ciepłe słowa do stypendystów skierował także Wojewoda Lubelski, zachęcając młodzież do kontynuacji nauki na lubelskich uczelniach i pozostania w Lublinie, aby budować wspólne dobro dla województwa, ale i dla całego kraju. W dalszej części organizatorzy przystąpili do wręczania dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów, życzymy im dalszych sukcesów w nauce, satysfakcji w kształtowaniu swojej przyszłej kariery zawodowej, aby ich trud przyniósł im zamierzone efekty, aby mogli dzielić się swoimi zdolnościami z innymi i byli przyszłością dla siebie samych, dla innych i dla Ojczyzny.

 

Zespół ds. Promocji ZSP Nr 5

 

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny