R E K L A M A

Z I P

Flesz | Powiat Zamojski | ZamośćRedakcja3 stycznia 2018 FACEBOOK | 5262 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 2 komentarze

Zamość: Strażacy podsumowali 2017 rok

Straż pożarna. Fot. R. Moteka

-Podsumowując rok 2017 w ujęciu statystycznym należy stwierdzić, że w odniesieniu do 2016 był to rok z większa ilością zdarzeń. Chcąc określić ten miniony rok jednym zdaniem, to okres z większą ilością miejscowych zagrożeń – szczególnie z większa ilością wypadków, nieznacznie większą ilością pożarów. – ocenia mł.bryg. Andrzej Szozda, oficer prasowy KM PSP w Zamościu.

Miniony rok był stosunkowo bezpieczny w aspekcie prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych. Odnotowano 2 tzw. lekkie wypadki strażaków z JRG Zamość podczas służby. W 2017r., odnotowano łącznie 1365 interwencji z czego: 503 to pożary, 811 miejscowych zagrożeń oraz 51 alarmów fałszywych. W porównaniu do 2016 roku, nastąpił znaczny wzrost ogólnej liczby interwencji o 27,5% (295 zdarzeń), o 13% (59 zdarzeń) wzrosła ilość pożarów, o 39% (231 zdarzeń) zwiększyła się liczba miejscowych zagrożeń. Alarmy fałszywe utrzymywały się na porównywalnym poziomie, w 2017 było ich 51 (wzrost o 5 zdarzeń). Analizując linię trendu dla poszczególnych rodzajów zdarzeń, na przestrzeni ostatnich 10 lat należy stwierdzić, że nieznacznie wzrasta ogólna ilość interwencji, nieznacznie zmniejsza sie liczba miejscowych zagrożeń, nieznacznie wzrasta liczba pożarów.- wylicza mł.bryg. Andrzej Szozda, oficer prasowy KM PSP w Zamościu.

Zdecydowaną większość, bo aż 89% pożarów, to pożary małe. W 2017r., pożary najczęściej występowały w grupie obiektów tzw. uprawy, rolnictwo -173 zdarzenia oraz budynki mieszkalne 155 zdarzeń. W porównaniu do 2016 roku: liczba pożarów w rolnictwie utrzymywała się na porównywalnym poziomie, natomiast nieznacznie wzrosła liczba interwencji dotyczących pożarów w budynkach mieszkalnych.

W 2017r., z liczby 811 miejscowych zagrożeń, jakie wystąpiły na terenie powiatu zamojskiego, w budynkach mieszkalnych odnotowano 259 interwencji (wzrost o 71 zdarzeń) w tego typu obiektach. Zdarzenia te najczęściej dotyczyły wypompowywania wody z zalanych piwnic oraz usuwaniem zagrożenia powodowanego przez owady błonkoskrzydłe. Dosyć dużą grupę obiektów, w odniesieniu do których prowadzono działania stanowiły środki transportu – 228 zdarzeń tj. wypadki i kolizje drogowe. W odniesieniu do 2016 roku w tej grupie nastąpił wzrost interwencji o 70 przypadków.

Najczęstszymi przyczynami wystąpienia miejscowych zagrożeń w 2017r były: zdarzenia w komunikacji drogowej 237 interwencji, zdarzenia powodowane przez silne wiatry 178 interwencji, nietypowe zachowanie zwierząt i owadów stwarzające zagrożenie – 108. Nieostrożność osób dorosłych w 283 przypadkach, to najczestsza przyczyna wystąpienia pożarów w 2017roku. Dosyć dużą grupę przyczyn wystąpienia pożarów stanowiły wady i nieprawidłowa eksploatacja urządzeń ogrzewczych 115 interwencji. W minionym roku najwięcej pożarów wystąpiło w marcu – 71 interwencji związanych z pożarami suchych traw i sierpniu – 82 zdarzenia, gdy występowały pożary upraw rolniczych i słomy.- podsumował mł.bryg. Andrzej Szozda.

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  • "antyklerykał" dnia 3 stycznia 2018 o godzinie 13:22:48 napisał:
    Czyli pielgrzymki, Floriany i inne pokropki nie pomagają. To może czas zająć się swoją pracą w tym profilaktyką, szkoleniem siebie i obywateli, młodzieży itd? To chyba bardziej wpłynie na poprawę bezpieczeństwa. Czas wyciągnąć wnioski.
    R E K L A M A
  • "Anonim" dnia 3 stycznia 2018 o godzinie 15:22:41 napisał:
    Co za dureń. I musi to wszystkim oznajmić

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny