nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama ev esyasi depolama

Flesz | Powiat Zamojski | ZamośćRedakcja3 stycznia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 2 komentarze

Zamość: Strażacy podsumowali 2017 rok

Straż pożarna. Fot. R. Moteka

-Podsumowując rok 2017 w ujęciu statystycznym należy stwierdzić, że w odniesieniu do 2016 był to rok z większa ilością zdarzeń. Chcąc określić ten miniony rok jednym zdaniem, to okres z większą ilością miejscowych zagrożeń – szczególnie z większa ilością wypadków, nieznacznie większą ilością pożarów. – ocenia mł.bryg. Andrzej Szozda, oficer prasowy KM PSP w Zamościu.

Miniony rok był stosunkowo bezpieczny w aspekcie prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych. Odnotowano 2 tzw. lekkie wypadki strażaków z JRG Zamość podczas służby. W 2017r., odnotowano łącznie 1365 interwencji z czego: 503 to pożary, 811 miejscowych zagrożeń oraz 51 alarmów fałszywych. W porównaniu do 2016 roku, nastąpił znaczny wzrost ogólnej liczby interwencji o 27,5% (295 zdarzeń), o 13% (59 zdarzeń) wzrosła ilość pożarów, o 39% (231 zdarzeń) zwiększyła się liczba miejscowych zagrożeń. Alarmy fałszywe utrzymywały się na porównywalnym poziomie, w 2017 było ich 51 (wzrost o 5 zdarzeń). Analizując linię trendu dla poszczególnych rodzajów zdarzeń, na przestrzeni ostatnich 10 lat należy stwierdzić, że nieznacznie wzrasta ogólna ilość interwencji, nieznacznie zmniejsza sie liczba miejscowych zagrożeń, nieznacznie wzrasta liczba pożarów.- wylicza mł.bryg. Andrzej Szozda, oficer prasowy KM PSP w Zamościu.

Zdecydowaną większość, bo aż 89% pożarów, to pożary małe. W 2017r., pożary najczęściej występowały w grupie obiektów tzw. uprawy, rolnictwo -173 zdarzenia oraz budynki mieszkalne 155 zdarzeń. W porównaniu do 2016 roku: liczba pożarów w rolnictwie utrzymywała się na porównywalnym poziomie, natomiast nieznacznie wzrosła liczba interwencji dotyczących pożarów w budynkach mieszkalnych.

W 2017r., z liczby 811 miejscowych zagrożeń, jakie wystąpiły na terenie powiatu zamojskiego, w budynkach mieszkalnych odnotowano 259 interwencji (wzrost o 71 zdarzeń) w tego typu obiektach. Zdarzenia te najczęściej dotyczyły wypompowywania wody z zalanych piwnic oraz usuwaniem zagrożenia powodowanego przez owady błonkoskrzydłe. Dosyć dużą grupę obiektów, w odniesieniu do których prowadzono działania stanowiły środki transportu – 228 zdarzeń tj. wypadki i kolizje drogowe. W odniesieniu do 2016 roku w tej grupie nastąpił wzrost interwencji o 70 przypadków.

Najczęstszymi przyczynami wystąpienia miejscowych zagrożeń w 2017r były: zdarzenia w komunikacji drogowej 237 interwencji, zdarzenia powodowane przez silne wiatry 178 interwencji, nietypowe zachowanie zwierząt i owadów stwarzające zagrożenie – 108. Nieostrożność osób dorosłych w 283 przypadkach, to najczestsza przyczyna wystąpienia pożarów w 2017roku. Dosyć dużą grupę przyczyn wystąpienia pożarów stanowiły wady i nieprawidłowa eksploatacja urządzeń ogrzewczych 115 interwencji. W minionym roku najwięcej pożarów wystąpiło w marcu – 71 interwencji związanych z pożarami suchych traw i sierpniu – 82 zdarzenia, gdy występowały pożary upraw rolniczych i słomy.- podsumował mł.bryg. Andrzej Szozda.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  • "antyklerykał" dnia 3 stycznia 2018 o godzinie 13:22:48 napisał:
    Czyli pielgrzymki, Floriany i inne pokropki nie pomagają. To może czas zająć się swoją pracą w tym profilaktyką, szkoleniem siebie i obywateli, młodzieży itd? To chyba bardziej wpłynie na poprawę bezpieczeństwa. Czas wyciągnąć wnioski.
    R E K L A M A
  • "Anonim" dnia 3 stycznia 2018 o godzinie 15:22:41 napisał:
    Co za dureń. I musi to wszystkim oznajmić

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
fakt
na innym portalu widziałem dobrze: fot ...
Jango Fett
Morderca wszedł zbyt łatwo, reakcja oc...
Berator opinie
Berrator - kolejny nic nie warty spalacz...
BYC MOZE
być może cos się zmieni po wyborach n...
ad111
Wyrazy współczucia dla rodziny. Czas n...
hmm
ja tu widze fot Facebook ale to chyba za...
Redakcja roztoc...
Proszę o wskazanie grafik pochodzących...
ccc
to że bierzesz grafiki żywcem zdarte z...
jejku
ach w dzienniku tvp1 ciagle mowia ze PO ...
mieszkaniec
Warto by było zwrócić też uwagę na ...
nareszcie
fajnie ze sa wreszcie komentarze, moze w...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama