R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara25 września 2017 FACEBOOK | 4468 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 15 komentarzy ()

Zamość: Straż Miejska zostaje

Straż Miejska; fot. Daniel Czubara
R E K L A M A    B O A R D

Tak zdecydowali radni Rady Miasta Zamościa. Za pomysłem Rafała Wszoły był jeden radny, jeden też się wstrzymał, zaś 15 pozostałych obecnych na sali było przeciw.

Przypomnijmy, że wniosek w sprawie likwidacji Straży Miejskiej złożył znany z wystąpień w sali Consulatus Rafał Wszoła. Zrobił to w formie inicjatywy uchwałodawczej. Zebrał pod wnioskiem 500 podpisów i złożył do ratusza.

Wnioskiem na wrześniowej sesji zajęli się radni. Nim jednak zagłosowali w obronie Straży miejskiej wystąpił w imieniu Zarządów Osiedli Piotr Grabowski.

To wniosek nieprzemyślany, szkodliwy i nieodpowiedzialny. Współpraca Straży Miejskiej z Zarządami Osiedli zapewnia porządek w naszym mieście. Po interwencjach Straży Miejskiej na naszych osiedlach nastąpiła poprawa ładu i porządku publicznego. Nie wyobrażamy sobie funkcjonowania miasta bez Straży Miejskiej. Działania zamojskiej Straży Miejskiej przynoszą uznanie w oczach ludzi. Proszę odrzucić wniosek pana Rafała Wszoły. – mówił Piotr Grabowski. Jego zdanie poparli występujący później Jacek Dziura i Jerzy Zacharow.

Głos w sprawie zabrał sam inicjator wniosku. Przedstawił on swoją historię, jak to przyjechał załatwić jedną sprawę i zostawił rower na Starym Mieście. Jak mówił w jednym z lokali wypił dwa piwa. potem postanowił pojechać dalej  na rowerze i został zatrzymany przez strażników miejskich. Jak twierdził jeden z funkcjonariuszy go popchnął.

Wsiadłem na rower ponieważ poczułem się trzeźwy. Nie byłem pijany, ale po spożyciu. Opowiedziałem tę historię komendantowi Straży Miejskiej. Usłyszałem, że funkcjonariusz postąpił zgodnie z przepisami. – mówił Wszoła i dodawał. – Mieszkańcy uważają, że Straż Miejska dręczy zwykłych ludzi. Powszechna jest opinia, że strażnicy nic nie robią, a chuliganów unikają jak ognia. Obywatele mają dosyć funkcjonariuszy wypisujących mandaty za drobne przewinienia. – twierdził pomysłodawca wniosku o likwidację SM. Zwrócił się też do policjantów, odnośnie ścigania osób za posiadanie marihuany.

Takie z was bohatery to sprawcie by Zamość był czysty od dopalaczy i ruskiego spirytusu- mówił. Dodał przy tym, że zamierza zgłosić do stróżów prawa zawiadomienie w sprawie strażnika, który jego zdaniem, zachował się wobec niego zbyt brutalnie.

Na 23 radnych na sali obecnych było 17 radnych. Za zagłosował tylko jeden – Marek Walewander. Również jeden – Dariusz Zagdański – wstrzymał się od głosu. 15 było przeciwnych wnioskowi.

Po głosowaniu głos zabrał Marian Puszka, komendant Straży Miejskiej w Zamościu, który podziękował za obronę i zapewnił o zwiększonej motywacji do pracy.

 

 

 

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "z_boku" dnia 25 września 2017 o godzinie 14:44:28 napisał:
  Facet"poczuł się trzeźwy", jak sam twierdzi"nie był pijany ale po spożyciu". Normalnie rozbawił mnie.
  17
  1
  R E K L A M A
 • "Thomas" dnia 25 września 2017 o godzinie 17:58:10 napisał:
  Daniel Czubara @ Panie Redaktorze, czy Redakcja dysponuje materiałem audiowizualnym z sesji i z wystąpienia stron sporu wnioskodawcy, obrońców.
  5
  1
 • "jaś" dnia 25 września 2017 o godzinie 18:18:33 napisał:
  I bardzo dobrze, że SM zostaje. To może za każdy mandat nałożony przez policjanta trzeba rozwiązać policję? Czy to przypadkiem nie jest jakaś forma zemsty pana R W ? Pewnie był po dwóch piwach składając taki wniosek. :)
  10
  3
 • "Daniel Czubara" dnia 25 września 2017 o godzinie 19:32:54 napisał:
  @Thomas niestety tym razem niestety nie. Notowałem. Od kolejnej sesji się to zmieni. Niebawem zapis video sesji będzie miał zamojski ratusz.
  3
  2
 • "jonasz" dnia 25 września 2017 o godzinie 20:05:32 napisał:
  Poli tyka pewnego pana - panów , wstrzymanie się od głosów ? Panie Zagdański tylko krytykujecie . Wstrzymywanie się to jest NI JAK i tak chyba już od roku .?
  3
  3
 • "mieszkaniec" dnia 25 września 2017 o godzinie 20:52:41 napisał:
  SM bardzo dobrze że jest ale czy jest właściwie zarządzana ?
  4
  1
 • "Do Thomas" dnia 25 września 2017 o godzinie 20:54:31 napisał:
  Na Portalu Zamojskim jest relacja wideo.
  6
  0
 • "magnar" dnia 25 września 2017 o godzinie 21:21:00 napisał:
  gdyby wniosek był logicznie uzasadniony to kto wie... Ale tak postawiona sprawa i dobrana argumentacja - bez komentarza, wynik mnie nie dziwi. A tak a propos tej sytuacja nasunęła mi sie refleksja, że człowieki to dziwne są i im się nie dogodzi. W komentarzach na forach plują że SM nic nie robi i unika chuliganów i bandytów. Tymczasem niedawno nie powiem dokładnie kiedy ale w tym roku, po tej słynnej aferze z wrocławską policją i prądem. Na Starówce strażnicy ścigali złodzieja co komuś ukradł coś. Złapali delikwenta koło sklepiku Społem na rogu Bazyliańskiej i Grodzkiej. Chłopak się stawiał to go spacyfikowali a tłum na nich krzyczał by złodzieja zostawić, że są zbyt brutalni. Ja się pytam gdzie logika? Tłum żałował złodzieja, że go złapali a o ofierze nikt nie pomyślał ani nie spytał?
  8
  0
 • "Daniel Czubara" dnia 25 września 2017 o godzinie 21:23:09 napisał:
  @magnar mówisz i masz: http://roztocze.net/zamosc-straz-miejska-ujela-zlodzieja-telefonu/
  3
  1
 • "Anonim" dnia 25 września 2017 o godzinie 21:39:13 napisał:
  Straż Miejska jest potrzebna , Policja wszystkiego nie upilnuje.
  5
  3
  R E K L A M A
 • "eljot" dnia 25 września 2017 o godzinie 21:42:28 napisał:
  Na 23 radnych obecnych było 17,a gdzie reszta?na wagarach?Przecież sesja RM to dla nich powinien być priorytet,pchali się do RM,ludzie ich wybrali,zaufali a oni raz na miesiąc nie mogą się pokazać na Radzie?Co w tym dniu mają ważniejszego ?
  8
  3
 • "ktoś z miasta" dnia 26 września 2017 o godzinie 10:45:12 napisał:
  i bardzo dobrze policja wszystkiego nie załatwi
  3
  3
 • "leszek" dnia 26 września 2017 o godzinie 15:58:21 napisał:
  Proponuje Straży Miejskiej zająć się problemem spalania śmieci i innych rzeczy,które w piecach nie powinny się znaleźć. Idąc wieczorem ulicami Zamościa np: Szwedzką, Lubelską,Reymonta, Lwowską, Hrubieszowską trudno oddychać normalnym czystym powietrzem, oczywiście to zjawisko nasila się,gdy wieczory robią się chłodniejsze
  5
  1
 • "temy panu już dziekujemy" dnia 26 września 2017 o godzinie 18:24:52 napisał:
  Jeżeli niestety zostaje, to wymaga gruntownej reformy, a przede wszystkim nie bójmy się użyć tych słów ZMIANY KOMENDANTA!!!
  4
  0
 • "Anonim" dnia 30 września 2017 o godzinie 22:35:18 napisał:
  Na Piłsudskiego w okolicy Kościoła Św. Michała też śmierdzi dymem.
  1
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Antykibic
Jestem podbudowany tym wynikiem....
zamoscianin
Czyli co, nacjonalizacja? Tęsknisz za k...
zamoscianin
Niektórzy płaczą, że na Starym Mieś...
zamoscianin
Konkretnie kto? Z imienia i nazwiska....
zamoscianin
A Twoim zdaniem co innego ma zrobić mia...
Antykibic
Ile wydano w Hetmanie na transfery?...
zamoscianin
Robert Marchwiany w swoim ostatnim felie...
Ja
Mateusz Prusa mogliby pozyskać na bramk...
z_boku
To był drugi mecz z Sokołem Sieniawa, ...
Żuk
Prawdopodobnie, ptaki gnieżdżące si...
Tofik
Co za kretyn kazał ściąć drzewa w st...
Tomasz.N
Czasami warto odświeżyć wizerunek bud...
hm
Ludzie wejdźcie na nieoficjalną stron...
mieszkaniec
widać Hetman znów w formie XD...
rynkowiec wielk...
Oj, jak się cieszę, jak się cieszę, ...
beduin
Najważniejsza reelekcja Pawia. A potem ...
Ciekawe...
skoro to taka "niewielka" kwota, to jak ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny