Kraj | Polityka i Samorząd | WYBORY | ZamośćRedakcja19 kwietnia 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Środki z OFE dla oszczędzających! Jarosław Sachajko zaprezentował projekt ustawy [VIDEO]

R E K L A M A    B O A R D

17 kwietnia przed siedzibą ZUS w Zamościu ul. Kiepury 2, Poseł Jarosław Sachajko zaprezentował projekt ustawy przygotowany przez Kukiz`15, zakładający przekazanie środków pozostałych w OFE na indywidualne konta, z których oszczędzający będą mogli wypłacić swoje pieniądze.

Obecnie w OFE Polacy zgromadzili ponad 160 mld zł, czyli średnio ponad 10 tys. zł na osobę.

W komunikacie do mediów czytamy – przed siedzibą Zamojskiego oddziału ZUS poseł Jarosław Sachajko przedstawiciel Kukiz`15, jedynej merytorycznej opozycji w Sejmie, która patrzy władzy na ręce i o jej działaniach informuje Obywateli, zaprezentował projekt ustawy zakładający przekazanie środków pozostałych w OFE na dobrowolne indywidualne konta emerytalne, z których oszczędzający będą mogli wypłacić swoje pieniądze.

Obecnie w OFE Polacy zgromadzili ponad 160 mld zł, czyli średnio ponad 10 tys. zł na osobę. Kukiz’15 ma zupełnie inne podejście do pieniędzy obywateli niż PO i PiS. Zamiast zadłużania kolejnych pokoleń i podnoszenia podatków na sfinansowanie kolejnych „kiełbas wyborczych” proponujemy przywrócenie elementarnej sprawiedliwości i zwrócenie Polakom tego, co do nich należy. Rząd Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego zagrabił ponad 150 mld zł pieniędzy należących do obywateli z OFE. Rząd Prawa i Sprawiedliwości planuje grabież tego, co w OFE pozostało, żeby móc sfinansować swoje wyborcze „prezenty”.

Nasza ustawa umożliwi stopniowe i zwolnione od podatku wypłacanie pieniędzy z OFE. Należy przywrócić obywatelom możliwość dysponowania ich własnością. Tylko zwrot pieniędzy z OFE Polakom, może przywrócić elementarne zaufanie obywateli do rządzących. Projekt ustawy znajduje się TUTAJ.

Inicjatywa ustawodawcza Kukiz’15 to kolejna propozycja ogłoszona w ramach akcji „Poniedziałki Wolności”, polegającej na cotygodniowym przedstawianiu projektów ustaw, które mają poszerzyć sferę wolności obywateli lub ograniczyć niepotrzebną biurokrację. Kukiz’15 zgłosił już m. in. projekt ustawy antykorupcyjnej „odcinającej” osoby skazane za korupcję od stanowisk i pieniędzy publicznych oraz projekty dotyczące podniesienia kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł, co przełożyłoby się na ok. 500 zł miesięcznie dla każdej osoby pracującej, jak również likwidacji subwencji partyjnych, z których główne partie otrzymują ok. 50 tys. dziennie każda!

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
olek
to już widać kto z radnych posłuszny ...
?
a jeden radny na zwolnieniu co robi na s...
TK
Szczególnie ekscytująco zapowiada się...
Sylvia
Ktos tu tęskni za dawną posadką w PGK...
WerT
Bo Flip i Flap nie występują jak to ni...
leniwce w radzi...
Ćwik nieobecny? Zwolak nieobecny? Szopk...
cchenieek
Panie Josik, mowiles Pan ze nie dasz Pan...
observer
niepotrzebne odwlekanie w czasie, które...
Rozbawiony
Ćwik to może już rozprawił się ze s...
prq
Warto dodać, że w pociągach (szynobus...
ja z zamoscia
Idąc tokiem myślenia Pana Przewodnicz...
"Tony papierów...
Najważniejszy temat sesji już za nami....
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018