Flesz | Zamośćtekst nadesłany2 marca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1)

Zamość: Służba Więzienna szkoli pracowników administracji publicznej

Fot. Zakład Karny w Zamościu

Pod hasłem „Bezpieczni w służbie i pracy, czyli jak pracować z trudnym podopiecznym” Zakład Karny w Zamościu zorganizował szkolenie dla pracowników administracji publicznej.

Kampania społeczna

Zakład Karny w Zamościu wychodząc naprzeciw ogólnopolskiej kampanii, zorganizował w dniu 23 lutego 2018 roku szkolenie, którego celem było przybliżenie zasad bezpieczeństwa w kontakcie z trudnym, często agresywnym petentem. Zajęcia przeprowadzili funkcjonariusze Zakładu Karnego w Zamościu, którzy z uwagi na wieloletnią praktykę, posiadają odpowiednią wiedzę i doświadczenie, którymi podzielili się z przedstawicielami instytucji na co dzień współpracujących z zamojską jednostką penitencjarną.

Panele szkoleniowe

W szkoleniu uczestniczyły 24 osoby. Program szkolenia zrealizowany został w formie wykładów i zajęć praktycznych. Uczestnikom przybliżono sposoby prowadzenia rozmowy i zachowania się w sytuacji zetknięcia z czynną agresją ze strony klienta. Przedstawiono również zagadnienia ochrony prawnej funkcjonariuszy publicznych z tytułu wykonywania swojego zawodu oraz sposoby rozładowywania napięć i stresu wynikającego z kontaktu z agresywnym i roszczeniowym podopiecznym, stosowania prostych technik relaksacyjnych i projektowania bezpiecznego miejsca pracy. W ramach zajęć praktycznych zaprezentowano techniki obrony przed agresją klienta.

Grupy reprezentatywne

Instytucje reprezentowane przez uczestników na szkoleniu:

  • Sąd Okręgowy III Wydział Penitencjarny i Nadzoru Nad Wykonywaniem Orzeczeń Karnych w Zamościu,
  • I Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej Wykonującego Orzeczenia w Sprawach Karnych w Sądzie Rejonowym w Zamościu,
  • Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie Filia w Zamościu,
  • Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu,
  • Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Zamościu.

 

Po zakończeniu szkolenia, uczestnicy jednomyślnie stwierdzili, potrzebę organizacji tego typu przedsięwzięć. Zaznaczyli, iż przekazana wiedza i umiejętności mogą przydać się, w ich codziennej pracy. Godnym uwagi, pozostaje również fakt profesjonalizmu funkcjonariuszy prowadzących wykłady i ćwiczenia, o którym wielokrotnie mówili zaproszeni goście.

 

Tekst na podstawie materiałów ZKMiP CZSW: kpt. Damian Knap

Zdjęcia: por. Jarosław Małecki, por. Paweł Palikot

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  • "petent" dnia 2 marca 2018 o godzinie 12:11:03 napisał:
    A szkolenie jak radzić sobie z bezczelnym, chamskim i wrednym urzędnikiem to kiedy? Może trzeba ich lać w mordę na dzień dobry a później przejść do tematu.
    R E K L A M A

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
as
Fajnie. Może coś będzie KONKRETNIE wi...
hmm...
Ciekawe co było w historii przeglądani...
viki
Przecież to nawet nie KOD bo KOD to jak...
nienasycona ćw...
hmmm.... obstawiam że jeżeli ktoś ły...
dd
Trzech radnych natomiast tablety dwa. Cz...
Redakcja
To tymczasowa strona....
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018