R E K L A M A

Z I P

Flesz | Zamośćtekst nadesłany2 marca 2018 FACEBOOK | 5262 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1)

Zamość: Służba Więzienna szkoli pracowników administracji publicznej

Fot. Zakład Karny w Zamościu

Pod hasłem „Bezpieczni w służbie i pracy, czyli jak pracować z trudnym podopiecznym” Zakład Karny w Zamościu zorganizował szkolenie dla pracowników administracji publicznej.

Kampania społeczna

Zakład Karny w Zamościu wychodząc naprzeciw ogólnopolskiej kampanii, zorganizował w dniu 23 lutego 2018 roku szkolenie, którego celem było przybliżenie zasad bezpieczeństwa w kontakcie z trudnym, często agresywnym petentem. Zajęcia przeprowadzili funkcjonariusze Zakładu Karnego w Zamościu, którzy z uwagi na wieloletnią praktykę, posiadają odpowiednią wiedzę i doświadczenie, którymi podzielili się z przedstawicielami instytucji na co dzień współpracujących z zamojską jednostką penitencjarną.

Panele szkoleniowe

W szkoleniu uczestniczyły 24 osoby. Program szkolenia zrealizowany został w formie wykładów i zajęć praktycznych. Uczestnikom przybliżono sposoby prowadzenia rozmowy i zachowania się w sytuacji zetknięcia z czynną agresją ze strony klienta. Przedstawiono również zagadnienia ochrony prawnej funkcjonariuszy publicznych z tytułu wykonywania swojego zawodu oraz sposoby rozładowywania napięć i stresu wynikającego z kontaktu z agresywnym i roszczeniowym podopiecznym, stosowania prostych technik relaksacyjnych i projektowania bezpiecznego miejsca pracy. W ramach zajęć praktycznych zaprezentowano techniki obrony przed agresją klienta.

Grupy reprezentatywne

Instytucje reprezentowane przez uczestników na szkoleniu:

  • Sąd Okręgowy III Wydział Penitencjarny i Nadzoru Nad Wykonywaniem Orzeczeń Karnych w Zamościu,
  • I Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej Wykonującego Orzeczenia w Sprawach Karnych w Sądzie Rejonowym w Zamościu,
  • Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie Filia w Zamościu,
  • Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu,
  • Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Zamościu.

 

Po zakończeniu szkolenia, uczestnicy jednomyślnie stwierdzili, potrzebę organizacji tego typu przedsięwzięć. Zaznaczyli, iż przekazana wiedza i umiejętności mogą przydać się, w ich codziennej pracy. Godnym uwagi, pozostaje również fakt profesjonalizmu funkcjonariuszy prowadzących wykłady i ćwiczenia, o którym wielokrotnie mówili zaproszeni goście.

 

Tekst na podstawie materiałów ZKMiP CZSW: kpt. Damian Knap

Zdjęcia: por. Jarosław Małecki, por. Paweł Palikot

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  • "petent" dnia 2 marca 2018 o godzinie 12:11:03 napisał:
    A szkolenie jak radzić sobie z bezczelnym, chamskim i wrednym urzędnikiem to kiedy? Może trzeba ich lać w mordę na dzień dobry a później przejść do tematu.
    R E K L A M A

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny