R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | Zamośćtekst nadesłany7 października 2017 FACEBOOK | 4474 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0) ()

Zamość: “Słoneczne Promyki” na Zlocie Drużyn Hufca ZHP

Fot. materiał nadesłany
R E K L A M A    B O A R D

141. Gromada Zuchowa „Słoneczne Promyki” uczestniczyła w Zlocie Drużyn Hufca ZHP w Zamościu.

 

Fabuła Zlotu dotyczyła 100-lecia harcerstwa na Zamojszczyźnie oraz 150. rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego. Zlot rozpoczął się zbiórką uczestników na parkingu przy PZU w sobotę 30 września. O 9.06 wyruszyliśmy autokarem w kierunku Suśca. Przy GOK czekali na nas organizatorzy zlotu, którzy przekazali nam zadania, mapy i trasy. Trasa zuchów wiodła od Suśca do Huty Różanieckiej. Wędrowaliśmy przez las, podziwialiśmy piękno roztoczańskiej przyrody, słuchaliśmy szumu wodospadów na Tanwi i śpiewu ptaków. Poznaliśmy pomniki poświęcone żołnierzom, partyzantom i ludności cywilnej z czasów wojny i przemarszu oddziałów Józefa Piłsudskiego. Wieczór spędziliśmy przy ognisku w gronie harcerzy. Wiele wrażeń dostarczyła zuchom terenowa gra nocna. Zuchy odnalazły wszystkie punkty ukryte w lesie i na łące i poprawnie odpowiedziały na pytania. Rano 1 października uczestniczyły w mszy w kościele w Hucie Różanieckiej. Później udaliśmy się na kolejną wędrówkę, której trasa prowadziła z Szumów na Tanwi do Wółki Łosinieckiej. Po drodze nie obyło się bez grzybobrania. Zbiory zawieźliśmy do domu. Podczas zlotu zuchy nauczyły się, że podczas wędrówki i wykonywaniu zadań ważna jest współpraca i zaangażowanie, wzajemna pomoc i radość ze wspólnego przeżywania przygód. Odkryły też swoje mocne strony np. spostrzegawczość, wrażliwość, umiejętność posługiwania się mapą, GPS, wytrzymałość na trudy związane z daleką drogą do pokonania i samodzielność.

 

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Dobrze poinform... 27 minut temu
Czy w Szwajcarii jest aż tak mało prac...
perła
Oferta firmy z Kalinowic była jedyną o...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny