R E K L A M A

Z I P

Prawo i Biznes | ZamośćRedakcja27 grudnia 2017

Zamość: Serwis Invest in Zamość przyjazny inwestorom

Fragment strony "Invest in Zamość"

R E K L A M A    B O A R D

Miasto Zamość znalazło się wśród trzech gmin wyróżnionych w 2017 roku przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu za prowadzenie przyjaznych inwestorom stron internetowych.

Strona internetowa jest podstawowym źródłem pozyskiwania informacji przez potencjalnego inwestora o atutach prowadzenia działalności biznesowej w danej lokalizacji. Niekiedy to wręcz pierwszy kontakt z Polską i regionem.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu prowadzi proces stałego monitorowania jakości portali samorządów pod kątem doboru i dostępu treści dla potencjalnych klientów biznesowych z Polski i zagranicy.  W oparciu o długoletnią współpracę z inwestorami z całego świata, zwłaszcza na bazie pytań, które są zadawane przez biznes odnośnie potencjału wybranych lokalizacji, PAIH opracowała pięć kluczowych bloków informacyjnych, które jednostka samorządu terytorialnego powinna komunikować za pośrednictwem własnej strony internetowej.

Są wśród nich takie informacje, jak: lokalizacja i skomunikowanie miejscowości, dane o działających w województwie strefach ekonomicznych, parkach naukowo-technologicznych, inkubatorach przedsiębiorczości, sektorach „wysokiej szansy” dla biznesu, czy wykazy lokalnych instytucji okołobiznesowych.

Agencja stworzyła wzorzec zakładki internetowej, która powinna znaleźć się na stronie internetowej każdego samorządu, starającego się o pozyskanie inwestorów. Kwestia dotyczy w szczególności gmin. Samorządy, które w ramach projektu Invest in Gmina zdecydują się wdrożyć opracowany przez PAIH wzorzec zakładki inwestycyjnej, są poddawane audytowi.

Po osiągnięciu co najmniej 85% zgodności ze wzorcem, otrzymują od PAIH certyfikat „Wzorcowego, gminnego portalu internetowego przyjaznego dla inwestora”. Istotną korzyścią ze wdrożenia wzorca będzie wejście takiej gminy do powstającego obecnie w PAIH Generatora ofert inwestycyjnych – ogólnopolskiej bazy najlepszych i aktualnie dostępnych lokalizacji inwestycyjnych: https://baza.paih.gov.pl .

W 2017 roku najwyższy poziom zakładek internetowych poświęconych inwestorom zaprezentowały gminy: Bobolice (woj. zachodniopomorskie), Miłomłyn (woj. warmińsko – mazurskie) i Zamość (woj. lubelskie).

Projekt Invest in Gmina jest realizowany od 2013 roku.

Autor: Redakcja
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  • "zmc" dnia 27 grudnia 2017 o godzinie 11:16:03 napisał:
    Przykro o tym pisać ale w Zamościu nikt nie zainwestuje. Tu nie ma ludzi zdolnych do pracy w przemyśle. Dlatego nadal będą budować w Mielcu, Stalowej Woli, Tarnobrzegu, czy nawet Janowie i Biłgoraju bo tam jest kadra techniczna mająca pojęcie o utrzymaniu ruchu maszyn i urządzeń. W Zamościu są co najwyżej sprzedawcy, ochroniarze i gryzipiórki. Nie zmieni się to jeśli na PWSZ głównym kierunkiem będzie politologia, pedagogika, bezpieczeństwo narodowe, czy OLIGOFRENOPEDAGOGIKA!!??? . Nic nie pomoże temu jeśli w technikach będą tworzone klasy mundurowe. Odbudowa przemysłu w Polsce następuje i będzie następowała. Niestety Zamość przez głupotę swoich włodarzy ten industrialny renesans ominie szerokim łukiem.
    8
    1
  • R E K L A M A


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Prezes - hejterzy byli, są i będą, he...
Prezes
Wiele osób tak jedzie dyr P Welczu, a j...
Stasieniek zza ...
Nowoczesna i Nowoczesna, a co tam u mist...
Ja słuchałem tylko ostatnie 15 min to ...
Winny hejter
Co tam Pan Welcz mądrego powiedział w ...
Jak ktoś jest zimą do wzięcia, to zna...
viki
Skomentowałem - gdzie treść? Cenzura ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny