R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćOliwia Bojar15 lutego 2018

Zamość: Żywy łańcuch serc dla Igorka

foto: pixabay.com

R E K L A M A    B O A R D

Zbiórka do puszek i happening to działania jakimi w pomoc dwuletniemu Igorowi Kotowskiemu włącza się społeczność Szkoły Podstawowej nr 8 w Zamościu.

Już niewiele środków potrzeba na to, aby Igor przeszedł trzecią a zarazem najbardziej skomplikowaną operację swojego chorego serduszka. Od tej operacji zależy nie tylko zdrowie, ale i życie Igorka.

Igorek mieszka w Zamościu. Na świat przyszedł 22 grudnia 2015 roku w szpitalu “Ujastek” w Krakowie.
Już w 18-tym tygodniu ciąży u nienarodzonego chłopca rozpoznano bardzo poważną i bardzo rzadką wadę serca tzw. serce jednokomorowe.

W 6-tej dobie życia Igorka przewieziono do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie Prokocimiu, trafił na Oddział Kardiologiczny. W 13-tej dobie życia przeszedł pierwszy zabieg w obrębie serca tzw. banding tętnicy płucnej. Na naczynie założono specjalną opaskę, która ograniczała przepływ krwi. Na tamten czas lekarze uratowali życie chłopca. Zabezpieczyli go do czasu kolejnej operacji, za co rodzice są im wdzięczni. Operacja przebiegała bez komplikacji, ale przebieg pooperacyjny był już powikłany, doszło zapalenie płuc o etiologii gronkowcowej. Mimo, że po 4-dniach Igorek został odłączony od respiratora i sam oddychał, to nadal borykał się z uciążliwą dla tak małego i wyczerpanego dziecka infekcją. Po 11-dniach spędzonych na Oddziale Intensywnej Terapii został przewieziony na Oddział Kardiologiczny, gdzie przebywał do 22 stycznia 2016 roku. Dokładnie miesiąc po przyjściu na świat został wypisany do domu.

Minęło pół roku i chore serduszko zaczęło domagać się kolejnej operacji. Tak jest przy dzieciach z wadami serca – mają dwóch wrogów: śmierć i czas, bo ten drugi działa na korzyść tej pierwszej… Odwlekanie operacji sprawia, że serce z każdym dniem słabnie. Gdy Igorek miał rok, a operacja nie została jeszcze wykonana, rodzice zaczęli szukać dla niego ratunku. Wtedy uśmiechnęło się do nich szczęście i chłopczyk został zakwalifikowany do operacji w Niemczech, w Klinice Uniwersyteckiej w Munster – jednego z najlepszych ośrodków kardiochirurgicznych w Europie.

Koszty operacji były przerażające, ale dzięki publicznej zbiórce na siepomaga.pl udało się zebrać całą kwotę, potrzebną na operację. Do szpitala Igorek trafił dokładnie w Walentynki, a dzień po operacji opuścił szpitalny OIOM.

Dziś czuje się dobrze, wspaniale się rozwija, pięknie rośnie, ale czeka go kolejna, najtrudniejsza, najważniejsza i najbardziej skomplikowana operacja, której termin zbliża się wielkimi krokami. Koszt leczenia w klinice to 35 500 euro. Dzięki publicznej zbiórce udało się zebrać już bardzo wiele, bo brakuje już tylko ponad 3 tysiące złotych.

Dlatego społeczność Szkoły Podstawowej nr 8 chce wesprzeć zbiórkę i w dniach 15 – 16 kutego (czwartek – piątek) wśród swojej społeczności i wśród wszystkich ludzi dobrego serca, którzy zechcą pomóc przeprowadzi zbiórkę do puszek.

Natomiast w piatek 16 lutego na długiej przerwie około godz. 10:40 w hali sportowej odbędzie się happening “Żywy łańcuch serc” podczas którego dzieciaki wykonają łańcuch z serc, a w niebo wypuszczą balony świadczące o dobroci serca.

Wszystkich ludzi o dobrych sercach zachęcamy do udziału w akcji.

Igorka wspiera także lubelska Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis, na której stronie TUTAJ

znajdziecie szczegółowe informacje odnośnie leczenia chłopczyka, a także dane do wpłat na specjalne konto.

Autor: Oliwia Bojar
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Roman 58 minut temu
do "œπæ" trzeba się zapytać czy jak...
œπæ
Na kulturę dali wszędzie, ale na obcho...
antyklerykał
Gdyby ktoś potrzebował wsparcia w walc...
Prokurator
Nie kasuja, tylko wyłączają, bo sa do...
L11A
Nie wypowiadam się na temat Pana Kwiatk...
michał
Antyklerykał do nogi !...
do Rysio
Jeśli już poruszyłeś ten temat to; P...
Tekst nadesłan...
jaka kobieta ?...
Tekst nadesłan...
Z tym tytułem to niezły przypał. No a...
Szacunek
Żona Pana Paszta zmarła tydzień temu....
Lena
Dziękuję portalowi roztocze.net za tę...
He he
Po trzecie: zamilcz już, tzw. "Szacunku...
Szacunek
Do „He he” po pierwsze co tak ci śm...
He he
Dopóki tzw. "Szacunek" i niejaki "Rex" ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny