R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćOliwia Bojar15 lutego 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0) ()

Zamość: Żywy łańcuch serc dla Igorka

foto: pixabay.com

R E K L A M A    B O A R D

Zbiórka do puszek i happening to działania jakimi w pomoc dwuletniemu Igorowi Kotowskiemu włącza się społeczność Szkoły Podstawowej nr 8 w Zamościu.

Już niewiele środków potrzeba na to, aby Igor przeszedł trzecią a zarazem najbardziej skomplikowaną operację swojego chorego serduszka. Od tej operacji zależy nie tylko zdrowie, ale i życie Igorka.

Igorek mieszka w Zamościu. Na świat przyszedł 22 grudnia 2015 roku w szpitalu “Ujastek” w Krakowie.
Już w 18-tym tygodniu ciąży u nienarodzonego chłopca rozpoznano bardzo poważną i bardzo rzadką wadę serca tzw. serce jednokomorowe.

W 6-tej dobie życia Igorka przewieziono do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie Prokocimiu, trafił na Oddział Kardiologiczny. W 13-tej dobie życia przeszedł pierwszy zabieg w obrębie serca tzw. banding tętnicy płucnej. Na naczynie założono specjalną opaskę, która ograniczała przepływ krwi. Na tamten czas lekarze uratowali życie chłopca. Zabezpieczyli go do czasu kolejnej operacji, za co rodzice są im wdzięczni. Operacja przebiegała bez komplikacji, ale przebieg pooperacyjny był już powikłany, doszło zapalenie płuc o etiologii gronkowcowej. Mimo, że po 4-dniach Igorek został odłączony od respiratora i sam oddychał, to nadal borykał się z uciążliwą dla tak małego i wyczerpanego dziecka infekcją. Po 11-dniach spędzonych na Oddziale Intensywnej Terapii został przewieziony na Oddział Kardiologiczny, gdzie przebywał do 22 stycznia 2016 roku. Dokładnie miesiąc po przyjściu na świat został wypisany do domu.

Minęło pół roku i chore serduszko zaczęło domagać się kolejnej operacji. Tak jest przy dzieciach z wadami serca – mają dwóch wrogów: śmierć i czas, bo ten drugi działa na korzyść tej pierwszej… Odwlekanie operacji sprawia, że serce z każdym dniem słabnie. Gdy Igorek miał rok, a operacja nie została jeszcze wykonana, rodzice zaczęli szukać dla niego ratunku. Wtedy uśmiechnęło się do nich szczęście i chłopczyk został zakwalifikowany do operacji w Niemczech, w Klinice Uniwersyteckiej w Munster – jednego z najlepszych ośrodków kardiochirurgicznych w Europie.

Koszty operacji były przerażające, ale dzięki publicznej zbiórce na siepomaga.pl udało się zebrać całą kwotę, potrzebną na operację. Do szpitala Igorek trafił dokładnie w Walentynki, a dzień po operacji opuścił szpitalny OIOM.

Dziś czuje się dobrze, wspaniale się rozwija, pięknie rośnie, ale czeka go kolejna, najtrudniejsza, najważniejsza i najbardziej skomplikowana operacja, której termin zbliża się wielkimi krokami. Koszt leczenia w klinice to 35 500 euro. Dzięki publicznej zbiórce udało się zebrać już bardzo wiele, bo brakuje już tylko ponad 3 tysiące złotych.

Dlatego społeczność Szkoły Podstawowej nr 8 chce wesprzeć zbiórkę i w dniach 15 – 16 kutego (czwartek – piątek) wśród swojej społeczności i wśród wszystkich ludzi dobrego serca, którzy zechcą pomóc przeprowadzi zbiórkę do puszek.

Natomiast w piatek 16 lutego na długiej przerwie około godz. 10:40 w hali sportowej odbędzie się happening “Żywy łańcuch serc” podczas którego dzieciaki wykonają łańcuch z serc, a w niebo wypuszczą balony świadczące o dobroci serca.

Wszystkich ludzi o dobrych sercach zachęcamy do udziału w akcji.

Igorka wspiera także lubelska Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis, na której stronie TUTAJ

znajdziecie szczegółowe informacje odnośnie leczenia chłopczyka, a także dane do wpłat na specjalne konto.

Autor: Oliwia Bojar
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Zamościanin
Ja tylko przypomnę, że przed poprzedni...
Daniel Czubara
Ale zawsze ciekawiej jak jest co najmnie...
Oneb
Kolejni kandydaci z góry skazani na por...
KL.
Niestety, ale niektórzy nie mogą zrozu...
niestety
przeszkadza mi to co pis robi z krajem...
Oneb
Wyobrażam sobie, z przyjemnością i u...
@tak jest
Myślisz się. To, co było, jest nieist...
roadrunner
Pienkna i mondra. Kampania dotknie probl...
Daniel Czubara
Zamojska polityka przeszła spore trzęs...
observer
o co w tym wszystkim chodzi? kampania wy...
Tak jest
Wielka porażka posła Zawiślaka i jego...
TORRES20400 13 minut temu
Oprócz tego, że popierany przez PiS, t...
TORRES20400 26 minut temu
No to szachownica się wywróciła. Był...
SC 27 minut temu
O właśnie. Dlatego tak Polska wygląda...
niestety 38 minut temu
jakby nie byl z PIS to bym na niego glos...
ownet 48 minut temu
Niezależnie od treści komentarzy 10 os...
Oneb@Noname 54 minuty temu
Piszesz tak od 4 lat o tej pysze kroczą...
Oneb 57 minut temu
Będzie wygrana w I turze. Już słyszę...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny