nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama ev esyasi depolama

Edukacjatekst nadesłany31 maja 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Scrabble „Ku Niepodległości”

Fot. Jakub Kulik

We wtorek, 29 maja 2018r. Szkoła Podstawowa Nr 6 im, Szymona Szymonowica w Zamościu zorganizowała  I Mistrzostwa Szkół Podstawowych Miasta Zamość w Scrabble, które patronatem honorowym objęła pani Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty.

Był to turniej drużynowy zorganizowany w naszym mieście po raz pierwszy, skierowany do uczniów szkół podstawowych, a przeprowadzony w tym roku pod hasłem „Ku niepodległości”.  Gośćmi  honorowymi zawodów byli: pan Sławomir Zawiślak, poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej oraz pan Tomasz Zieliński, dyrektor Delegatury w Zamościu Kuratorium  Oświaty z Lublina.

Cel spotkania najlepiej przedstawił dyrektor Delegatury w Zamościu Kuratorium Oświaty  z Lublina – pan Tomasz Zieliński. W krótkim powitaniu uczestników stwierdził, że ten wyjątkowy dla naszej ojczyzny rok 2018 – to nie tylko czas apeli i akademii, ale również właściwy moment dla innych, cennych inicjatyw kierowanych do uczniów, by zgodnie  ze swoim zainteresowaniem mogli włączyć się w obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. W podobnym tonie wypowiedział się również pan Sławomir Zawiślak, poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, który w działaniach uczniów  za najważniejsze uważa ich chęć do podejmowania nowych wyzwań oraz rozwijania własnych zainteresowań.

W turnieju wzięły udział reprezentacje następujących drużyn zamojskich szkół podstawowych:

  • Szkoła Podstawowa Nr 3 w Zamościu,
  • Szkoła Podstawowa Nr 4 w Zamościu,
  • Szkoła Podstawowa Nr 6 w Zamościu,
  • Szkoła Podstawowa Nr 8 w Zamościu,
  • Szkoła Podstawowa Nr 9 w Zamościu,
  • Katolicka Szkoła Podstawowa w Zamościu,
  • Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa Smart School.

Celem naszego spotkania była nie tylko popularyzacja gry, ale przede wszystkim okazja                do poznania się oraz sprawdzenia swoich umiejętności i wykazania się znajomością języka ojczystego. Każda z drużyn zmierzyła się z zadaniem głównym – ułożeniem rozgrywki scrabblowej dotyczącej słowa „Niepodległa”, a następnie przystąpiła do właściwych rozgrywek według zasady – ,,każdy z każdym”.  Opiekunowie uczniów z poszczególnych szkół pełnili role członków jury turnieju. Obserwując dzieci można było zobaczyć rożne taktyki gry, różne sposoby radzenia sobie ze stresem i upływającym czasem. Po zakończeniu rozgrywek przyszedł czas na podsumowanie turnieju, wręczenie podziękowań, dyplomów oraz pamiątkowych statuetek. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

I miejsce – Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Ojca Pio w Zamościu, która została:      

          Mistrzem Szkół Podstawowych Miasta Zamość w Scrabble w roku szkolnym 2017/2018.

II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 9 w Zamościu,

III miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 6 w Zamościu,

IV miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Zamościu,

V miejsce – Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa Smart School,

VI miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 8 w Zamościu,

VII miejsce- Szkoła Podstawowa Nr 4 w Zamościu.

Nasze zawody fotografował Jakub Kulik (uczeń kl.VIIb), ze szkolnego kółka fotograficznego, a pomocą w rozgrywkach służył Wiktor Kiełbiński (uczeń kl.VI b).

 

Tekst: Monika Słomianowska

Zdjęcia: Jakub Kulik

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
fakt
na innym portalu widziałem dobrze: fot ...
Jango Fett
Morderca wszedł zbyt łatwo, reakcja oc...
Berator opinie
Berrator - kolejny nic nie warty spalacz...
BYC MOZE
być może cos się zmieni po wyborach n...
ad111
Wyrazy współczucia dla rodziny. Czas n...
hmm
ja tu widze fot Facebook ale to chyba za...
Redakcja roztoc...
Proszę o wskazanie grafik pochodzących...
ccc
to że bierzesz grafiki żywcem zdarte z...
jejku
ach w dzienniku tvp1 ciagle mowia ze PO ...
mieszkaniec
Warto by było zwrócić też uwagę na ...
nareszcie
fajnie ze sa wreszcie komentarze, moze w...
Name
@TORRES20400 - surowa samoocena. Ja bym ...
TORRES20400
@"Jan"; ja się domyślam "dlaczego?". W...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama