nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama ev esyasi depolama

Flesz | ZamośćRedakcja15 stycznia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Samoobrona dla Pań

Fot. KWP w Lublinie

Raz w tygodniu matę w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Zamościu zajmują Panie uczestniczące w organizowanym przez zamojską policje kursie samoobrony. Ponad trzydzieści uczestniczek intensywnie ćwiczy poznając techniki obrony przed napastnikiem.

Za nami już ósme spotkanie pań w ramach organizowanego przez zamojska komendę kursu samoobrony. Frekwencja dopisuje – w kursie od początku uczestniczy ponad trzydzieści kobiet. Wśród uczestniczek są uczennice, studentki, opiekunki osób starszych, czy urzędniczki. Są również kobiety prowadzące własne firmy oraz takie, które nie pracują zawodowo zajmując się domem i wychowaniem dzieci.

Uczestniczki do każdego zadania podchodzą z wielkim zaangażowaniem, wkładając wiele wysiłku w nauczenie się nowych technik obrony. Z pełnym skupieniem ćwiczą poznawane techniki. Panie zdążyły już poznać zasady obrony przed atakiem, gdy napastnik chwyta za ręce lub za ubranie ofiary. Nauczyły się w jaki sposób reagować, gdy agresor chce wyrwać torebkę oraz w jaki sposób torebka może posłużyć nam do obrony. Przerobiły również techniki obrony przed duszeniem oraz sposoby wykonywania skutecznych duszeń i kopnięć. Bardzo ważną zasadą podczas ataku jest postawa ciała, dlatego też Panie bardzo intensywnie trenowały stabilność postawy, aby nie dać się przewrócić i móc uderzać. Instruktorzy pokazywali również obronę w pozycji leżącej, jak pomimo przewrócenia bronić się przed uderzeniami i jednocześnie odpychać napastnika. Podczas kolejnych spotkać uczestniczki czeka utrwalanie poznanych dotychczas technik samoobrony. Poznają również inne ciekawe sposoby obrony i walki z napastnikiem.– informuje asp. Dorota Krukowska-Bubiło z KMP w Zamościu.

Kurs prowadzą mundurowi z zamojskiej policji asp. szt. Piotr Nowicki, st. sierż. Paweł Bajwoluk i sierż. Łukasz Detko. Instruktorzy taktyk i technik interwencji w sposób ciekawy przedstawiają Paniom sytuacje, z którymi spotykają się podczas codziennych służb, a z którymi Panie same mogą spotkać się w codziennym życiu.

Uczestniczki zapytane o wrażenia jednym głosem mówią, że treningi są intensywne i wymagają dużego wysiłku fizycznego. Jednak Panie są zmotywowane i nie ustają w trenowaniu, ponieważ wiedzą, że wysiłek się opłaca – czują się bezpieczniej i wiedzą, że jeśli wystąpi zagrożenie będą wiedziały jak skutecznie zareagować.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
fakt
na innym portalu widziałem dobrze: fot ...
Jango Fett
Morderca wszedł zbyt łatwo, reakcja oc...
Berator opinie
Berrator - kolejny nic nie warty spalacz...
BYC MOZE
być może cos się zmieni po wyborach n...
ad111
Wyrazy współczucia dla rodziny. Czas n...
hmm
ja tu widze fot Facebook ale to chyba za...
Redakcja roztoc...
Proszę o wskazanie grafik pochodzących...
ccc
to że bierzesz grafiki żywcem zdarte z...
jejku
ach w dzienniku tvp1 ciagle mowia ze PO ...
mieszkaniec
Warto by było zwrócić też uwagę na ...
nareszcie
fajnie ze sa wreszcie komentarze, moze w...
Name
@TORRES20400 - surowa samoocena. Ja bym ...
TORRES20400
@"Jan"; ja się domyślam "dlaczego?". W...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama